dohrávka - 1. kolo

úterý 28.10.

FC ELSEREMO Brumov - FK Nové Sady

4:7 (1:5)

branky : 24´ Sára Bednářová, 55´ Bára Jelínková, 73´ Anička Kolaříková, 78´ Adriana Škrabolová - 12,30,33,38,76,89´´ Mokrušová, 20´ Ganiecová

Sestava : Radka Koutná-Magda Suchánková, Monika Plášková, Sára Bednářová, Sabina Krahulová - Eva Sochorová, Anička Kolaříková, Adriana Škrabolová, Iveta Krahulcová, Adéla Kozubíková - Bára Jelínková (Gábina Presová)

Střídačka : Linda Lysáková

Michaela Mokrušová – FC ELSEREMO Brumov 9:5. To je skóre novosadské hráčky s děvčaty z Brumova za poslední dvě mistrovská utkání. Brumovjanky si po předvedené hře v neděli v Olomouci věřily do úterní odvety na dobrý výsledek, ale bohužel, Michaela Mokrušová byla proti.

V úvodu domácí hráčky, resp. Bára a Eva spálily zajímavé příležitosti a tak ve 12´ začal koncert hostující Mokrušové, která se v úterním utkání trefila celkem 6 x a dohromady s nedělním utkáním to bylo celkem 9 x, co pokořila Radku Koutnou v brance. K tomu nemá smysl nic dodávat. Domácí holky se snažily, měly územní převahu, zatlačily hosty na jejich polovinu, ale branky dávaly pouze Nové Sady. Sára sice snížila po rohu Evy na 1:2, ale Mokrušová třemi rychlými góly zařídila náskok hostů na poločasových 1:5. Ve druhé půli se brumovská děvčata vzchopila a Anička s Bárou snížily na 3:5, ale drama odmítla Mokrušová, která proměnila přímý kop, když míč před Radkou zaplaval a k překvapení všech skončil v síti. Brumovjanky dál hosty tlačily a Adriana z přímého kopu snížila na 4:6, rozdílový gól byl na spadnutí, bohužel v 90´ nikdo jiný, než Mokrušová dala výsledku konečnou podobu na hokejových 4:7. Diváci na brumovské UMT viděli pohledné utkání se spoustou gólů a pěkných fotbalových momentů.

2. kolo MSDŽ

neděle 31.08.

FC ELSEREMO Brumov - TJ Slavia Stachovice

0:2 (0:2)

sestava : Radka Koutná-Magda Suchánková (Kristína Gabrišová), Monika Plášková, Gábina Presová (Bára Jelínková) - Kristína Cverenkárová (Eliška Pinďáková),, Adéla Kozubíková ( Linda Lysáková), Kristýna Olejníková, (Bára Jelínková), Eva Sochorová - Sabina Krahulová, Iveta Krahulcová

Branky : 25 a 29´´ Jaroslava Kubánková

Úvod sezóny vůbec nezastihl domácí fotbalistky ve formě. Pro nás zcela neznámý tým Stachovic předvedl na brumovském hřišti, jak se má bojovat o body v Moravskoslezské divizi žen, některým domácím hráčkám bohužel chyběla jiskra a chuť do hry. V podprůměrném utkání hosté využili dvou zaváhání domácí obrany, které potrestala zkušená Kubánková. Stachovice si hned v prvních sekundách zápasu vytvořily čistou gólovou šanci. Toto varování však domácí neprobralo z prázdninové letargie a tak soupeř během 4 minut první půle rozhodl o osudu utkání. Ve druhé půli se hra domácích směrem dopředu zlepšila, ale na soupeře, číhajícího na brejky to však nestačilo. Hosté se navíc několikrát řítili samotní na domácí gólmanku Koutnou, ale navýšit skóre již nedokázali. Domácí hráčky si v závěru dokázaly vytvořit několik závarů před gólmankou Pospíšilovou, ale protlačit míč do brány hostů se nepodařilo.

3. kolo MSDŽ

neděle 7.9.

Kotouč Štramberk - FC ELSEREMO Brumov

3:8 (2:4)

Sestava : Radka Koutná-Adéla Kozubíková, Sabina Krahulová, Kristína Gabrišová Eliška Pinďáková), Gábina Presová-Eva Sochorová, Anička Kolaříková, Adriana Škrabolová, Bára Jelínková (Linda Lysáková)-Iveta Krahulcová, Kristýna Olejníková

Branky : 1, 27, 31´´ Iveta Krahulcová, 48, 56, 61´´ Kristýna Olejníková, 25´ Adriana Škrabolová, 65´ Eva Sochorová

Bodů nula, gólů nula, v tabulce pravdy -3, s takovou bilancí jely do Štramberku k mistrovskému utkání MSDŽ Brumovské fotbalistky. Trenér nabádal své hráčky k větší komunikaci a aktivitě, což se projevilo hned v úvodních sekundách hry, když Iveta využila zaváhání domácí gólmanky, která neudržela prudkou střelu Evy – 0:1. Bohužel, v týmu hostů nastalo uklidnění a domácí na prvních 25 minut převzaly otěže utkání, hýřily aktivitou a bylo jich najednou plné hřiště. Na přetíženou a nově složenou obranu se řítil jeden útok za druhým. Tento tlak využil Štramberk naštěstí jenom k vyrovnání v 5´ Nedomovou . V těchto momentech podržela svůj tým Radka Koutná v brance hostů. Ve 25´se ukázkovou kombinační akcí blýskly Eva s Adrianou, která zakončovala prakticky do prázdné brány. Tento gól domácí jakoby zaskočil a hosty polil živou vodou. Na domácí gólmanku se řítil jeden útok za druhým, ve 31´ Iveta zvýšila skóre již na 1:4 a uzavřela tímto gólem svůj první mistrovský hattrick. Soupeř však po nedorozumění obrany stačil do přestávky ještě snížit na 2:4. Úvod druhé půle domácí hráčky zaspaly a Kristýna Olejníková během 13 minut rozhodla o osudu utkání, když třemi góly vzala domácím veškeré naděje na bodový zisk. V 65´ dorazila domácí Štramberk Eva, po vysunutí Aničkou Kolaříkovou, která hrála své první mistrovské utkání a na to, že jí bylo v dubnu teprve 14, podala vynikající výkon. Ale ten podala všechna děvčata, která kolektivním výkonem soupeře doslova smetla ze hřiště.

4. kolo

neděle 14.9.

FC ELSEREMO Brumov - Spartak Lubina

2:1 (2:1)

Sestava : Radka Koutná-Magda Suchánková, Monika Plášková, Sára Bednářová (Eliška Pinďáková), Gábina Presová-Eva Sochorová, Anička Kolaříková, Adriana Škrabolová, Adéla kozubíková (Linda Lysáková)-Iveta Krahulcová, Monika Miklasová

Branky : 31´ Adriana Škrabolová (p), 45´ Eva Sochorová - 22´ Veronika Kutnerová

Z důvodu silně podmáčeného terénu se utkání odehrálo na UMT, která svými rozměry nutí hráčky k častějším kontaktům, což se i později během utkání ukázalo. Hráčky Lubiny potvrdily pověst velmi tvrdého týmu, s čímž se rozhodčí Miko zdárně potýkal celé utkání. Domácí děvčata však na to byla připravena a jen tak se nedala. Do 20´ se oba týmy vzájemně oťukávaly, obrany dobře pracovaly a tak gólových příležitostí mnoho vidět nebylo. Vše změnila 22´, když obrana domácích zcela zapomněla ve středu na vápně Kutnerovou, která tvrdou střelou k tyči otevřela skóre-0:1. Domácí hráčky tento gól spíše nabudil a začaly se více tlačit do vápna soupeře. Ve 30´se před brankařku hostů prodírala Iveta, kterou hosté zastavili nedovoleně a Adriana napodruhé penaltu proměnila-1:1. Hra nabrala na tempu a oba týmy se se současným gólovým stavem smířit nechtěly. Strhnout vedení na svou stranu se podařilo domácím ve 45´gólem do šatny, když Monika Miklasová našla krásnou přihrávkou Evu, která nezaváhala-2:1. Druhá půle byla ze strany domácích opatrnější. Hosté se více tlačili před domácí brankařku, zvláště pak křídelní útočnice zle domácím zatápěly. V 70´ se na Radku v bráně řítila zcela osamocená hostující hráčka, ale Radka bravurně soupeřku vychytala. V 81´ se soupeř dožadoval gólu, ale ten nebyl správně uznán pro ofsajdové postavení dvou hráček Lubiny, což potvrdili i diváci, stojící v bezprostřední blízkosti. Závěr utkání se tudíž dohrával v mírně vyhrocené atmosféře.

5. kolo

sobota 20.9.

TJ Sokol Horní Bečva - FC ELSEREMO Brumov

2:4 (2:1)

Sestava : Radka Koutná - Monika Miklasová, Kristína Gabrišová, Monika Plášková, Eliška Pinďáková (Linda Lysáková) - Eva Sochorová, Adriana Škrabolová, Anička Kolaříková, Adéla kozubíková - Iveta Krahulcová, Míša Susedíková

Branky : 2 x Eva Sochorová, Adriana Škrabolová, Monika Miklasová

Mistrovské utkání v Horní Bečvě začal Brumov očekávaným náporem, avšak výsledkem byly pouze dvě střely do náruče domácí golmanky. Když už byl gól v domácí síti na spadnutí, utekla po levém křídle domácí hráčka a vymetla šibenici brumovské branky. Hosté se z vedení Bečvy ihned otřepali a téměř vzápětí Adriana tvrdou střelou k tyči srovnala skóre. Krátce nato opět velká chyba hostující obrany, když špatně zahraným ofsajd systémem umožnili jít domácí kapitánce do sóla, ta nezaváhala a Horní Bečva šla opět do vedení. Produktivita domácích byla úžasná, dvě střely-dvě branky. Do poločasu mohlo být srovnáno, ale rozhodčí Chlevišťan přehlédl ve vápně dvakrát ruku domácí hráčky a hrubý faul na Ivetu Krahulcovou. Hosté ve druhé půli zrychlili hru a výsledkem byly dvě branky Evy Sochorové. Domácí Horní Bečva, povzbuzovaná diváky se snažila, ale brumovská obrana již chyby neopakovala. V posledních sekundách utkání ještě Monika Miklasová pěknou střelou z 25 metrů stanovila výsledek na 2:4.

6. kolo

VOLNO

7. kolo

neděle 5.10. v 10:00 hodin

AFC Veřovice - FC ELSEREMO Brumov

1:6 (1:4)

Sestava : Radka Koutná-Magda Suchánková, Monika Plášková, Sára Bednářová , Gábina Presová-Eva Sochorová, Anička Kolaříková, Adriana Škrabolová, Adéla kozubíková - Iveta Krahulcová (Linda Lysáková) , Monika Miklasová (Bára Jelínková)

Branky : 9 a 52´´ Adriana Škrabolová, 17´ Magda Suchánková, 21 a 38´´ Eva Sochorová, 77´ Anička Kolaříková, - 45´ Michaela Mališová

Na velmi těžkém terénu jsme měli téměř celé utkání pod kontrolou. Výjimkou byl začátek druhé půle, kdy domácí po vstřeleném gólu v poslední sekundě prvního poločasu utkání zdramatizovali, přitvrdili v osobních soubojích s nadějí zvratu v utkání, ale obrana dirigovaná Monikou Pláškovou společně s Radkou Koutnou v bráně, která se blýskla několika výbornými zákroky, svůj tým podržela.

Hned v úvodu si hosté vypracovali sérii rohů, ale míč do brány neprotlačili. V 9´předvedly kombinaci na jeden dotek Adriana Škrabolová s Ivetou Krahulcovou a první jmenovaná otevřela skóre umístěnou střelou-0:1. Adriana dál hýřila aktivitou a v 17´připravila milimetrovou přihrávku pro Magdu Suchánkovou, která si vyšla z obrany podpořit útočnou snahu Brumovjanek-0:2. Ve 21´ na pravé straně Eva ukázala obraně Veřovic záda, svou rychlostí totiž dělala soupeři velké problémy, utekla svým strážkyním a prostřelila nejistou gólmanku Najvarovou-0:3, aby to nebylo z její strany všechno, ve 38´ domácí tečovali její prudkou střelu za záda své gólmanky-0:4. Když se hosté již viděli v kabinách, předvedla domácí Mališová nádherný průnik z vlastní poloviny, z obrany hostů si udělal stojící figuríny a snížila na 1:4.

Druhá půle začala velkým tlakem domácích, který hosté ustáli. V 52´ prodloužila Iveta hlavou na Adrianu aut Evy, a ta vstřelila uklidňující gól na 1:5. Na stále těžším a rozmoklém terénu se zbytek zápasu proměnil v boj v blátě. Brumovjanky přitlačili domácí tým na jeho polovině, několikrát nastřelili konstrukci branky, ale zbytek utkání se jenom dohrával. Zranění před nastávajícím vyvrcholením sezóny, kdy nás čekají čtyři velmi těžká utkání, by bylo při již tak úzkém kádru nepříjemné. Konečnou podobu skóre stanovila v 77´ čtrnáctiletá Anička Kolaříková tvrdou střelou k tyči ze 20 metrů-1-6.

foto z utkání :

ada07.rajce.idnes.cz/5.10.2014_Verovice_-_Brumov

8. kolo

neděle 12.10. 2014

FC ELSEREMO Brumov - Holešovské holky

1:4 (1:3)

Sestava : Radka Koutná-Magda Suchánková, Sabina Krahulová (Bára jelínková), Sára Bednářová , Gábina Presová-Eva Sochorová, Anička Kolaříková, Adriana Škrabolová, Adéla Kozubíková (Eliška Pinďáková) - Iveta Krahulcová , Monika Miklasová (Kristína Gabrišová)

Branky : 8´ Sabina Krahulová - 6´ Kocurková, 7´ Dvorníková, 37´ Šilhárová (p), 75´ Šustová

Když v 7´ holešovská Dvorníková zvyšovala hlavou na 2:0 pro hosty, nevypadalo to s domácími dobře. Úvodní branka padla v 6´ po nedorozumění obrany a brankářky domácích. Pro Kocurovou již nebyl problém trefit odkrytou branku. Domácí se vzchopili v 8´ po krásné brance Sabiny, která téměř od poloviny hřiště dělovkou prostřelila gólmanku Heglasovou-1:2. Na hře domácích hráček byl znát značný respekt ze soupeře, se kterým nevyhrály 4 roky, což se projevovalo v nepřesnosti přihrávek. Děvčata se raději rychle zbavovala míče, než aby se snažila něco vymyslet. Brumovjanky hrozily pouze z rychlých brejků, ale obrana hostů byla pozorná. Ve 37´ předvedla v pokutovém území své herecké vlohy Šilhárová a rozhodčí Batík nepochopitelně odpískal pokutový kop, který sama Šilhárová se štěstím proměnila. Těsně před přestávkou se do velké šance dostala domácí Monika Miklasová, bohužel o centimetry minula branku hostů. V úvodu druhé půle se během jedné minuty zranila Sabina s Monikou Miklasovou, trenér byl nucen přeskupit řady a domácí hráčky golmanku hostů ohrožovaly již jenom sporadicky. Holešov ještě dokázal v 75´ navýšit své vedení na 4:1 a zaslouženě si z Brumova odvezl všechny body. Hosté prokázali svou kvalitu a na prvním místě Moravskoslezské divize žen sk. B jsou po právu.