0:1 (0:0)

Branka :  52´ Mery Lysáková

Sestava:  Sára Bednářová - Aneta Lišková,  Katka Hnilová, Sára Tománková,  Blanka Frajtová - Lada Mačková , Adriana Škrabolová, Adéla Kořenková, Jana Juřenčáková -Marie Lysáková, Vendula Machů

střídaly : Michaela Trybusová

Trenér Holešova MUDr. Slavomír Bednář: ,,Byl to souboj Adriany Ševčíkové s brankářkou Sarah Bednářovou. Gólmanka hostů chytila naší nejlepší střelkyni pět sólových nájezdů.“

"Oba týmy předváděly pohledný fotbal plný nasazení. O třech bodech pro Brumov nakonec rozhodlo jediné velké zaváhání naší obrany. Ve dvaapadesáté minutě jsme po rohovém kopu nepokryli Lysákovou a nejmenší hráčka na hřišti dala hlavou gól.“

Trenér Brumova Jaroslav Maňas: ,,Duel jsme i bez sester Pavly a Andrey Jeřábkových zvládli skvěle takticky. V poli to byl vyrovnaný souboj. Hanačky si ovšem vytvořily hlavně po brejkových akcích víc šancí. Brankářka Bednářová byla však nepřekonatelná. V poslední minutě jsme mohli dokonce naši výhru ještě pojistit. Slibnou příležitost Vendula Machů ale nevyužila.“

Mistrovské utkání MSDŽ sk. B-7.kolo

sobota 13.10.2018

hřiště Štítná nad Vláří

FC  Brumov- TJ Sokol Vlkoš

8:0 (2:0)

Branka :  16, 48 a 49´´ Pavla Jeřábková, 78 a 86´´  Sára Bednářová, 35´ Sabina Krahulová, 73´ Vendula Machů, 80´ Sára Tománková

Sestava: Lada Mačková - Aneta Lišková,  Sára Bednářová, Sára Tománková,  Blanka Frajtová -  Katka Hnilová, Adriana Škrabolová, Adéla Kořenková, Jana Juřenčáková -Pavla Jeřábková, Vendula Machů

střídaly : Sabina Krahulová, Andrea Jeřábková, Adéla Blanařová

Příjemný areál, krásné počasí a pěkně připravené hřiště čekalo na brumovské fotbalistky ve Štítné nad Vláří, která se pro ně stala domovem pro 7. kolo Moravskoslezské divize žen sk. B. Soupeř přicestoval až ze slováckého Vlkoše. V první půli bylo na hřišti vidět spousta nepřesností, hosté, hrající v deseti byli pohyblivější a také si hned v úvodu vypracovali po hrubé chybě obrany první brankovou příležitost, kterou ale zlikvidovala Lada Mačková. Domácí na šanci hostů odpověděli v 16´ úvodní brankou Pavly Jeřábkové, která prudkou střelou otevřela skóre-1:0. V následujících dvaceti minutách se toho na hřišti moc neodehrálo, Vlkošanky dobře bránily a občas zahrozily z rychlého brejku. Domácí hráčky se pokoušely o střelbu ze střední vzdálenosti, ale trefit branku hostů byl problém. Ve 35´ předvedla svůj důraz před brankou Vlkoše Sabina Krahulová a dorážkou zvýšila na 2:0. V poločasové přestávce nespokojený trenér domácích Jarek Maňas měl k hráčkám spoustu výtek a také provedl několik změn v sestavě. Aktivita domácích hráček vzrostla. Ve 48 a 49´´ Pavla Jeřábková zkompletovala svůj hattrick a zvýšila na 4:0. Soupeř postupně fyzicky odpadal a domácí dominovali. Na 5:0 přímo z rohu zvýšila Vendula Machů. Šestá branka z kopačky Sáry Bednářové byla výstavní, když ze 30 metrů přelobovala spatně postavenou gólmanku hostů Mezihorákovou. V závěru se brankově  dokázala prosadit i Sára Tománková-7:0 a skóre uzavřela na 8:0 opět Sára Bednářová.

Funkcionářům TJ Štítná nad Vláří v čele s Ladislavem Hnilou patří velké poděkování za ryze domácí podmínky, které vytvořily pro hráčky. Vše umocnila pěkná fotbalová atmosféra.

Mistrovské utkání MSDŽ sk. B-4.kolo

sobota 22.9.2018

FC ELSEREMO Brumov vs SK Březnice

4:1 (3:1)

Branka : 6´ Sára Tománková, 16 a 48´´ Vendula Machů, 29´ Sabina Krahulová

Sestava: Sára Bednářová - Aneta Lišková, Jana Juřenčáková, Sára Tománková,  Blanka Frajtová -  Pavla Jeřábková,  Adriana Škrabolová, Iveta Krahulcová, Vendula Machů Sabina Krahulová, Marie Lysáková

střídaly : Lada Mačková, Anna Bučková, Michaela Trybusová

Brumovské fotbalistky vyhrály čtvrté utkání v řadě a jenom horší skóre je odsunulo na druhou příčku tabulky. Po odehrání poloviny podzimní části se již rýsují favorité Moravskoslezské divize žen sk. B, mezi které patří Holešov, Zlín a Brumov. Březnice vždy patřila mezi těžší soupeře domácích a zápasy s nimi bývají tvrdé. Domácí hráčky o tříbodovém zisku rozhodly  v povedených začátcích poločasů. První půle byla ze strany domácích herně lepší, děvčata hrála s chutí a hýřila pohybem. První branku vstřelila už po šesti minutách po rohovém kopu Sára Tománková, druhou přidala v 16´ Vendula Machů, když nádherně trefila  z voleje centr Pavly Jeřábkové a na 3:0 po samostatné akci zvyšovala po půlhodině hry  Sabina Krahulová, které se po delší přestávce vrátila do sestavy. Jenomže vstřelené branky je rychle uspokojily a v závěru první půle hosté nejprve nastřelili tyč a po té ve 42´ze samostatného úniku snižovala na 3:1 březnická Kubíčková. Nástup do druhé půle Brumovjankám vyšel skvěle a na 4:1 po kolmici od Adriany Škrabolové vstřelila svou druhou branku v utkání Vendula. Po té tempo hry upadlo, hráčky obou týmů si vypracovaly několik šancí, ale další branka již nepadla.

Kapitánka domácích Adriana Škrabolová: ,,Povedly se nám začátky obou poločasů. To jsme byly produktivní v koncovce. S přibývajícími minutami ale naše hra upadala do průměru. Nicméně díky aktivnímu pojetí jsme zápas kontrolovaly. Vyprodukovaly jsme v něm však spoustu individuálních chyb.“ Mistrovské utkání MSDŽ sk. B-3.kolo

neděle 16.9.2018

FC Zlín vs FC Brumov
0:1 (0:1)

Branka : 12´ Mery Lysáková

Sestava: Sára Bednářová - Aneta Lišková, Jana Juřenčáková, Sára Tománková,  Monika Plášková -  Vendula Machů, Adéla Kořenková, Adriana Škrabolová, Katka Hnilová - Pavla Jeřábková, Marie Lysáková
střídaly : Andrea Jeřábková, Iveta Krahulcová, Blanka Frajtová

Přesně před 23 dny se brumovské fotbalistky představily na zlínské Vršavě v předkole poháru FAČRu s domácím týmem a odvezly si nadílku, ve formě 5 branek.   Domácí hráčky je přehrály ve všech směrech. Dnešní utkání bylo přesným opakem toho pohárového. V první půli se brumovská děvčata jednoduchou a přesnou kombinací dostávala před zlínskou branku a svou převahu vyjádřila ve 12´ brankou z kopačky Mery Lysákové, která  vystihla nepřesnou rozehrávku domácí brankařky a střelou k tyči otevřela skóre-0:1. Zvýšit mohla Vendula Machů, ale její střelu gólmanka bohužel vytěsnila na břevno. Domácí Zlín si s  rychlonohými Brumovjankami  a jejich kombinační hrou nevěděl rady. Svou největší šanci si vypracoval až v závěru první půle, ale Sára Bednářová ji nadvakrát zlikvidovala. Ve druhé půli Zlín přidal na obrátkách a všechny síly vrhnul do útoku. Obrana hostů však pracovala spolehlivě a tak se domácí Fastav i přes mírnou optickou převahu již do šance nedostal. Hosté si výhru zcela zasloužili, byli lepší v osobních soubojích, v kombinaci i v rychlosti a domácí hráčky v některých momentech zápasu působily zaskočeně, až bezradně. Brumovjanky hrály kolektivně a byly skvěle koučované trenéry Jardou Maňasem a Adrianou Škrabolovou. O to víc je vítězství a 3 body cennější, neboť některé hráčky nastoupily i přes zdravotní problémy.

Trenér Jaroslav Maňas : ,,Byli jsme důraznějším celkem. Víc jsme si rozuměli s balónem. Vycházela nám i postupná kombinace. V utkání se však moc šancí neurodilo, a navíc jsme se poučili z nedávné vysoké pohárové porážky, kterou jsme na konci srpna ve Zlíně utrpěli.“

Branky : 22 a 27´´ Mery Lysáková, 90´ Jana Juřenčáková

sestava: Sára Bednářová (Lada Mačková) - Aneta Lišková, Katka Hnilová,  Sára Tománková, Blanka Frajtová -  Vendula Machů, Adéla Kořenková, Jana Juřenčáková, Adéla Kalíková - Pavla Jeřábková, Marie Lysáková
střídaly : Andrea Jeřábková, Michaela Trybusová

V povinné vítězství se zrodilo další mistrovské utkání Brumovských hráček. Od úvodních minut až do konce utkání se soupeř pouze bránil a na branku domácích ani jednou nevystřelil. Drtivou převahu hned v úvodu dvěma brankami potvrdila na nezvyklém postu v útoku hrající Mery Lysáková. Poté to bylo trápení, domácí hráčky se přes zhuštěnou obranu nemohly žádným způsobem prosadit, nefungovala souhra a ani střelba z větší vzdálenosti, hře chyběla myšlenka, jednoduchost a nápad. Hosté úspěšně celé utkání bránili v deseti své pokutové území a svou branku od většího přídělu branek až do poslední minuty, kdy se prosadila Jana Jeřábková a upravila tak stav jednoznačného zápasu na 3:0.

Mistrovské utkání MSDŽ sk. B-1.kolo

neděle 2.9.2018

TJ Sokol Držovice vs FC Brumov
0:3 (0:2)

sestava: Radka Koutná - Aneta Lišková, Pavla Jeřábková, Sára Tománková, Blanka Frajtová - Michaela Trybusová, Adéla Kořenková, Adriana Škrabolová, Míša Matoušů-Pavla Jeřábková, Vendula Machů

Hráčky Držovic byly pro hostující Brumovjanky velkou neznámou, a když trenéři přijímali před zápasem jednu omluvenku za druhou, necestovalo se do Prostějova dobře. Avšak hned v úvodu Brumovjanky vletěly na domácí takovým způsobem, že  v 5´byl stav 2:0 pro hosty. V obou případech přesně centrovala Vendula Machů a branky daly Pavla Jeřábková a Michaela Trybusová. Hosté dál svíraly domácí na jejich polovině, ale střelkyním chyběla přesná muška a nebo je vychytala nejlepší hráčka domácích golmanka Jetelová. Ve druhé půli byl obraz hry stejmý, Brumovjanky střílely slepými až na Vendu, která v 61´ prudkou střelou zvýšila na 3:0 a pojistila tak vítězství hostujícího týmu.
Trenér hostů Jaroslav Maňas k utkání :  " .... domácí tým jsme nepouštěli na dostřel naší branky. Družstvo těžilo z přihrávek Adriany Škrabolové a Adély Kozubíkové. A přestože nám chybělo několik hráček základní sestavy, tak jsme byli také fyzicky zdatnějším kolektivem.“

2. předkolo poháru FAČR

sobota 25.8.2018

FC FASTAV Zlín vs FC Brumov

5:1 (2:0)

branka: 75´ Vendula Machů

sestava: Natálie Kujová-Blanka Frajtová (Monika Plášková), Sára Tománková (Pavla Jeřábková), Katka Hnilová, Aneta Lišková-Adéla Kalíková, Adéla Kozubíková, Adriana Škrabolová, Vendula Machů-Pavla Jeřábková (Iveta Krahulcová), Sára Bednářová

Do 30. minuty, než padla první branka do sítě hostů, to bylo zcela vyrovnané utkání a oba týmy si dokázaly vytvořit brankové příležitosti. Po té jsme individuálními chybami umožnili soupeři velmi levně navyšovat skóre. Ve druhé půli to již byla dominance domácího týmu, který hýřil pohybem a ofenzivními  nápady. Je třeba si z utkání vzít ponaučení, odstranit nedostatky a vzhůru do nové sezóny, která začíná v neděli utkáním v Držovicích.