3:0 (2:0)

Branky : 22 a 27´´ Mery Lysáková, 90´ Jana Juřenčáková

sestava: Sára Bednářová (Lada Mačková) - Aneta Lišková, Katka Hnilová,  Sára Tománková, Blanka Frajtová -  Vendula Machů, Adéla Kořenková, Jana Juřenčáková, Adéla Kalíková - Pavla Jeřábková, Marie Lysáková
střídaly : Andrea Jeřábková, Michaela Trybusová

V povinné vítězství se zrodilo další mistrovské utkání Brumovských hráček. Od úvodních minut až do konce utkání se soupeř pouze bránil a na branku domácích ani jednou nevystřelil. Drtivou převahu hned v úvodu dvěma brankami potvrdila na nezvyklém postu v útoku hrající Mery Lysáková. Poté to bylo trápení, domácí hráčky se přes zhuštěnou obranu nemohly žádným způsobem prosadit, nefungovala souhra a ani střelba z větší vzdálenosti, hře chyběla myšlenka, jednoduchost a nápad. Hosté úspěšně celé utkání bránili v deseti své pokutové území a svou branku od většího přídělu branek až do poslední minuty, kdy se prosadila Jana Jeřábková a upravila tak stav jednoznačného zápasu na 3:0.

Mistrovské utkání MSDŽ sk. B-1.kolo

neděle 2.9.2018

TJ Sokol Držovice vs FC Brumov
0:3 (0:2)

sestava: Radka Koutná - Aneta Lišková, Pavla Jeřábková, Sára Tománková, Blanka Frajtová - Michaela Trybusová, Adéla Kořenková, Adriana Škrabolová, Míša Matoušů-Pavla Jeřábková, Vendula Machů

Hráčky Držovic byly pro hostující Brumovjanky velkou neznámou, a když trenéři přijímali před zápasem jednu omluvenku za druhou, necestovalo se do Prostějova dobře. Avšak hned v úvodu Brumovjanky vletěly na domácí takovým způsobem, že  v 5´byl stav 2:0 pro hosty. V obou případech přesně centrovala Vendula Machů a branky daly Pavla Jeřábková a Michaela Trybusová. Hosté dál svíraly domácí na jejich polovině, ale střelkyním chyběla přesná muška a nebo je vychytala nejlepší hráčka domácích golmanka Jetelová. Ve druhé půli byl obraz hry stejmý, Brumovjanky střílely slepými až na Vendu, která v 61´ prudkou střelou zvýšila na 3:0 a pojistila tak vítězství hostujícího týmu.
Trenér hostů Jaroslav Maňas k utkání :  " .... domácí tým jsme nepouštěli na dostřel naší branky. Družstvo těžilo z přihrávek Adriany Škrabolové a Adély Kozubíkové. A přestože nám chybělo několik hráček základní sestavy, tak jsme byli také fyzicky zdatnějším kolektivem.“

2. předkolo poháru FAČR

sobota 25.8.2018

FC FASTAV Zlín vs FC Brumov

5:1 (2:0)

branka: 75´ Vendula Machů

sestava: Natálie Kujová-Blanka Frajtová (Monika Plášková), Sára Tománková (Pavla Jeřábková), Katka Hnilová, Aneta Lišková-Adéla Kalíková, Adéla Kozubíková, Adriana Škrabolová, Vendula Machů-Pavla Jeřábková (Iveta Krahulcová), Sára Bednářová

Do 30. minuty, než padla první branka do sítě hostů, to bylo zcela vyrovnané utkání a oba týmy si dokázaly vytvořit brankové příležitosti. Po té jsme individuálními chybami umožnili soupeři velmi levně navyšovat skóre. Ve druhé půli to již byla dominance domácího týmu, který hýřil pohybem a ofenzivními  nápady. Je třeba si z utkání vzít ponaučení, odstranit nedostatky a vzhůru do nové sezóny, která začíná v neděli utkáním v Držovicích.