Mistrovské utkání MSDŽ sk. B-18.kolo

sobota 1.6.2019

ČSK Uherský Brod vs FC Brumov

2:4 (2:1)

Branka: 50 a 78´´  Sabina Krahulová, 20´ Markéta Hamalčíková, 54´ Adriana Škrabolová (PK)

Sestava:

Lada Mačková  – Sára Tománková,  Sára Bednářová,  Jana Juřenčáková, Aneta Lišková - Pavla Jeřábková, Adéla Kořenková, Adriana Škrabolová, Vendula Machů – Markéta Hamalčíková, Eliška Raková

Střídaly :   Sabina Krahulová, Iveta Krahulcová

Trenér: Jarek Maňas

Říká se, že poslední krok vždy bývá nejtěžší a toto pravidlo se opět potvrdilo. K poslednímu mistráku do Uherského Brodu jela děvčata s vědomím, že právě tento tým nás úplně zbytečně obral na podzim v nevydařeném utkání o všechny body, ale s přesvědčením, že se přes týden dobře připravily a přesto, že chyběly některé opory týmu, tentokrát si všechny body odvezou a potvrdí vítězství v Moravskoslezské divizi. Utkání začalo pro hosty jako z hororu, domácím hráčkám se hned z prvního útoku podařilo překonat obranu Brumovjanek a Lada Mačková v brance Brumova neměla proti prudké střele k tyči mnoho šancí. Naštěstí ve 20´ po skrumáži před domací brankou srovnala pohotovou dorážkou Markéta Hamalčíková. Na hráčkách bylo vidět, že je svazuje důležitost okamžiku. Domácí se do šancí dostávali pouze sporadicky a když to nešlo jim samotným, pomohli  hosté, kteří je poslali opět do jednobrankového vedení vlastním gólem-2:1. Ve druhé půli do toho hráčky Brumova šláply, domácí pomalu ale jistě odpadli fyzicky a brankové skóre se otočilo. Nejprve srovnala v 50´ prudkou střelou Sabina, na to proměnila Adriana pokutový kop a na 4:2 zvýšila opět Sabina, která se po nějaké době, zaviněné zdravotními problémy vrátila opět do sestavy. Na závěr už hosté v úmorném vedru průběh hry kontrolovali a čekalo se pouze na poslední hvizd rozhodčího Jakuba Galáře, který odstartoval oslavy zisku titulu divizního vítěze, které trvaly až do nedělních ranních hodin. Na to, že vyhrát Moravskoslezskou divizi byl náš sen, ne cíl, předvedla děvčata až na malé výjimky vyrovnané výkony během celé sezóny. Zaváhání s Uherským Brodem a v Březnici kompenzovala vítěztvími ve Zlíně, Holešově, Mutěnicích a ve Vlkoši.

Trenér Brumova Jarek Maňas : ,,První poločas jsme předváděli nervózní fotbal. Bojovní domácí nás zaskočili dobrým nástupem i nebezpečnými brejkovými akcemi. Až po změně stran nastal zlom v utkání".

Trenér domácích  Jan Gazdík : ,,Polovinu zápasu jsme drželi s favorizovaným Brumovem krok. Dařil se nám přechod do útoku a vytvářeli jsme si šance. Potom jsme ale začali dělat chyby v obraně a Valašky toho využily k obratu ke skóre.“

Sestava:

Sára Bednářová – Sára Tománková,  Monika Plášková,  Jana Juřenčáková, Katka Hnilová - Aneta Lišková, Adéla Kořenková, Adriana Škrabolová, Vendula Machů – Pavla Jeřábková, Marie Lysáková,

Střídaly :  Markéta Hamalčíková, Eliška Raková, Lada Mačková

S pravděpodobností hraničící s jistotou se v sobotu na brumovské umělce odehrála derniéra dívčí kopané v Brumově. Soupeř pro domácí hráčky nemohl být lepší, hráčky Holešova byly za éru dívčí kopané v Brumově jedním z nejčastějších soupeřů v bojích o nejvyšší příčky dívčích fotbalových soutěží na Moravě. A nejinak tomu bylo i v sobotu, hrálo se o šanci zvítězit v Moravskoslezské divizi žen pro sezónu 2018/2019.
Do vedení šly v 11´  domácí hráčky, když střela Jany Juřenčákové překvapivě skončila za zády holešovské golmanky. I přes velké horko se hrál v  první půli  svižný fotbal se spoustou šancí na obou stranách, ovšem golmanky byly proti navyšování skóre.
Hosté srovnali v 58´ po úniku nejlepší hráčky hostů Adriany Ševčíkové. Za stavu 1:1 se začalo hrát opatrně, nikdo nechtěl inkasovat. Holešovu však remíza k udržení šancí na vítězství v Moravskoslezské divizi žen nestačila a tak byl mírně ofenzivnější. V 76´ domácí Adéla Kořenková za hranicí vápna přelobovala špatně postavenou golmanku hostů a potěšila diváky pěkným fotbalovým momentem-2:1. V tomto fotbalovém víkendu se manželé Kořenkovi trefili do branky soupeřů oba, Adéla do té holešovské a manžel Dan, hrající za Slavičín překonal v souboji o první místo v divizi mužů brankaře Opavy. Holešov se s prohrou nechtěl smířit, vrhnul všechny síly do útoku a dvě minuty před koncem srovnala stav na 2:2 opět důrazná Ševčíková. Remíza znamená jedno, Brumovjanky, pokud chtějí pomýšlet na vítězství a nechtějí si ho utéct mezi prsty tak jako v loňské sezóně,  musí v posledním kole v Uherském  Brodě uhrát minimálně remízu.

Trenér Jarek Maňas k utkání : ,,V zápase hraném na umělé trávě naším hráčkám často odskakoval balón od kopaček. Přesto jsme byli mírně lepším družstvem. Podržela nás také brankářka Bednářová. Duel jsme však mohli vyhrát. Oba góly jsme totiž inkasovali po zbytečných chybách.“

FOTO

pozvánka ze Zlínského deníku

BRUMOV BUDE SÁZET NA BREJKY. HOLEŠOVSKÉ HOLKY MOŽNÁ NASTOUPÍ BEZ PAVLY ŠIBLOVÉ

Důležitý zápas v Moravskoslezské fotbalové divizi žen se bude hrát v sobotu v Brumově. Valašky v něm na umělé trávě v brumovském fotbalovém areálu přivítají v přímém souboji o první místo v soutěži celek Holešovských holek. Utkání začíná ve 14 hodin. Pokud ho Brumov vyhraje, tak už může slavit zisk titulu.

,,V utkání bude důležité, aby nás podržela brankářka a abychom Holešovským holkám nenechávali ve středu hřiště moc prostoru na rozehrávku,“ ví domácí kouč Jaroslav Maňas.

Jeho tým taktiku postaví na pozorném bránění. ,,Se silným soupeřem budeme spoléhat hlavně na brejky,“ plánuje vůdce lavičky Brumova.

,,Valašky ve většině zápasů předvádí nátlakový fotbal. To nám ale vyhovuje. Musíme si však dávat pozor na začátek střetnutí. Klíčové totiž bude, kdo v duelu vstřelí první gól,“ nabádá svoje svěřenkyně k obezřetnosti hlavní holešovský trenér Slavomír Bednář starší.

Ten ale do souboje jara půjde s hodně oslabenou sestavou.(soupeř mlží :-)) ,,O startu naší nejlepší hráčky Pavly Šiblové a důrazné Veroniky Brázdilové se rozhodne až těsně před utkáním,“ prozradil Bednář starší. Lubomír Hotař

* HRÁLO SE *

Mistrovské utkání MSDŽ sk. B-16.kolo

sobota 18.5.2019

TJ Sokol Vlkoš vs FC  Brumov

1:2 (1:0)

Branka: 67´  Adriana Škrabolová, 78´ Sára Bednářová :-)

Sestava:

Lada Mačková – Sára Tománková,  Marie Lysáková, Jana Juřenčáková, Aneta Lišková –Eliška Raková, Adéla Kořenková, Adriana Škrabolová, Vendula Machů – Pavla Jeřábková, Sára Tománková

Střídaly :  Markéta Hamalčíková, Radka Koutná

Brumovjankám se první půle mistrovského utkání ve Vlkoši vůbec nepovedla. Děvčata svazovala nervozita, na hřišti vázla komunikace a velmi složitě se dostávaly do blízkosti domácí branky. Zato domácí hráčky hýřily aktivitou a rychlostně vybavené útočnice domácích zle zatápěly hostující obraně, zvláště, když je v jejich snažení podporaval nepřesný pomezní rozhodčí AR2. Domácí hráčky si v první půli vypracovaly několik brejkových situací, z nichž naštěstí pro hosty vytěžily pouze jednu branku, když za obranu unikla rychlá Julie Sležková, její prudkou střelu Lada Mačková v bráně hostů vyrazila ke zcela volné Dagmar Lungové, která do prázdné brány nezaváhala-1:0. Do druhé půle však nastoupil zcela jiný tým hostů. Jenom za první pětiminutovku děvčata ohrozila  branku Vlkoše 6 x, zavřela domácí na jejich polovině a snažila se minimálně  o vyrovnání. To se podařilo v 67´a navíc kuriózně Adrianě Škrabolové, která z rohového kopu zatočila míč za záda překvapené golmanky domácích Ingrové, která do tohoto momentu předváděla výborný výkon, srovnáno 1:1. Domácí dál hrozili z rychlých brejků, bylo jasné, že kdo dá gól, vyhraje. V 75´ vystřelila z hranice velkého vápna Sára Bednářová, míč proletěl klubkem hráček a zapadl k velké radosti hostů přesně k levé tyčce-1:2. Domácí nic nevzdali a jejich rychlonohé útočnice byly dál  velmi nebezpečné. Obrana hostů však bránila spolehlivě, bohužel i za cenu zranění, které utrpěla při souboji o míč stopérka Mery Lysáková. Brumovjanky zlepšeným výkonem ve druhé půli urvaly důležité 3 body a udělaly tak důležitý krok k celkovému vítězství v soutěži.

Trenér Jarek Maňas k utkání : ,,V prvním poločasu to bylo velké trápení. Hráčky Vlkoše důrazně napadaly naší rozehrávku a my byli  nepřesní v koncovce. Po změně stran jsme však byli útočnějším týmem. Domácí sice až do konce duelu důsledně bránili, ale nám se  podařilo utkání otočit."

Sestava:

Sára Bednářová – Sára Tománková, Katka Hnilová, Marie Lysáková, Jana Juřenčáková – Adéla Kalíková, Adéla Kořenková, Adriana Škrabolová, Vendula Machů – Pavla Jeřábková, Eliška Raková

Střídaly :  Markéta Hamalčíková, Iveta Krahulcová, Radka Koutná

První velkou šanci   Vendula Machů v 5´ ještě neproměnila. Potom se dlouho nic nedělo, hrálo se mezi velkými vápny a oba týmy vyprodukovali spoustu nepřesností. To se změnilo ve 23´, Vendulu nastartovala přihrávka Adriany za obranu a napodruhé se jí golmanku hostí překonat podařilo-1:0. Hosté z protiútoku mohli skóre srovnat, ale Sáře Bednářové v domácí brance pomohla tyč. Břevno na druhé straně zase zabránilo brance hostům po lobu Adriany Škrabolové ve 31´. Technicky a rychlostně zdatní hosté napadali rozehrávku domácích hned v zárodku a byli nebezpeční ze všech vzdáleností. Ve 35´  čarovala v brance Sára a výborným zákrokem odmítla srovnání skóre. Naštěstí Vendula ve 42´ po chybě golmanky hostí vstřelila pojistku na 2:0 a uklidnila mírně situaci.

Úvod druhé půle vyšel lépe hostům, vytvořili si před brankou domácích několik nebezpečných situací, ale Sára byla nadále 100%. To se změnilo v 63´, když po dobře umístěné střele k tyčce kapitulovala, hosté snížili na 2:1 a vycítili šanci na srovnání skóre a zdramatizování zápasu. To ale domácí hráčky soustředěným a kolektivním výkonem nedopustily. Po rohu v 73´ se míč dostal k Adéle Kalíkové, ta míč vrátila do vápna hostů, tam si ho našla Vendula a svou třetí brankou rozhodla zápas. Hosté z Mutěnic se projevili jako silný a vyspělý soupeř, asi jeden z nejlepších, který v letošní sezóně v Brumově hrál, avšak domácí děvčata překvapení nedopustila a napravila tak zaváhání z Březnice.

Trenér domácích Jarek Maňas:

,,V bojovném zápase s hodně nepříjemnými soupeřkami nás několikrát podržela brankářka Bednářová, výborný výkon předvedla ještě běhavá střední záložnice Adéla Kořénková, která pro svoje spoluhráčky vypracovala spoustu dobrých příležitostí.“

,,Téměř po celý průběh střetnutí jsme byli pevnější v osobních soubojích. Mutěnice nám ale nedaly nic zadarmo.“

Sestava:

Radka KoutnáSára Tománková, Katka Hnilová, Marie Lysáková, Jana Juřenčáková – Aneta Lišková , Adéla Kořenková, Adriana Škrabolová, Vendula Machů – Pavla Jeřábková, Sára Bednářová

Velmi nevydařené utkání sehrály brumovské fotbalistky na půdě Březnice. I když se zápas vyvíjel pro hosty příznivě a Katka Hnilová už ve 4´ proměnila rohový kop Adriany v první branku, domácí hráčky nevypustily žádný souboj a neodradilo je ani když Sára Bednářová svým hattrickem zvýšila v 59´ vedení Brumovjanek na 4:2.  Březnické hráčky i s notnou dávkou štěstí utkání otočily a závěr si už častým přerušováním hry a za vydatné asistence rozhodčího Silného pohlídaly. Je to již druhá zbytečný ztráta proti soupeři ze spodku tabulky. Škoda jenom, že děvčata nepotvrdila pracně získané body ze zapasu se Zlínem. Tato ztráta může v závěrečném účtování ještě mrzet.

Jarek Maňas k utkání: "Utkání jsme si prohráli sami. V 19. minutě jsme po brankách Hnilové a Bednářové vedli 2:0. A v pětačtyřicáté minutě jsme si vypracovali náskok na 3:1. Ve druhém poločase ale domácí potrestali každou naši chybu a duel obrátili ve svůj prospěch".

Sestava:

Sára BednářováSára Tománková, Katka Hnilová, Marie Lysáková, Blanka Frajtová – Aneta Lišková , Adéla Kořenková, Adriana Škrabolová, Vendula Machů – Pavla Jeřábková, Jana Juřenčáková

Střídaly : Adéla Kalíková, Markéta Hamalčíková, Eliška Raková, Lada Mačková

Do zápasu o vedení v Moravskoslezské divizi žen nastoupily oba týmy se vzájemným respektem a vědomím důležitosti utkání. Domácí děvčata si však na těžkého soupeře věřila. Zápas začal z obou stran velmi opatrně, první velké šance si v 18 a 33´´ vypracovali hosté ze Zlína, ale Sára Bednářová v brance domácích čarovala. Brumovjanky skórovaly hned ze své první velké šance, Aneta Lišková zabojovala o zdánlivě ztracený  míč, přihrávkou našla ve středu zálohy  Aďku Kořénkovou a ta přihrávkou za obranu vyslala do brejku Vendulu Machů, která prudkou střelou propálila zlínskou golmanku Hnilicovou, která si na míč lehce sáhla 1-0. Za dvě minuty mohlo být veseleji, ale Adrianin přímý kop golmanka hostů vyrazila na roh.
Ve druhé půli Zlíňačky přidaly, ale v obraně kralovala Katka Hnilová, která svou rychlostí dělala hostujícím útočnicím značné problémy. V 57´ si hosté vypracovali brejk, hráčka Zlína se sama řítila na Sáru, ale ta ji svým včasným vyběhnutím zmenšila úhel a střela lehce minula levou tyčku. Hosté přidávali na obrátkách, ale šance si dokázali vypracovat i domácí, v 68´ Vendula Machů jenom těsně minula centr Pavly Jeřábkové a po té Pavla vystihla rozehrávku golmanky Zlína, ale její střele  chyběla přesnost. V 72´ šel opět Zlín do brejku a Sára v poslední chvíli míč vykopla na roh. Další tutovku si hosté vypracovali v poslední minutě, ale ze závaru před brankou domácích již srovnat skóre nedokázali a tak důležité 3 body zůstaly doma. Zápas se musel líbit, nepostrádal dramatičnost, náboj a k vidění byly i pěkné fotbalové akce na obou stranách se šťastným koncem pro domácí. Body si zasloužily oba týmy.

Mistrovské utkání MSDŽ sk. B-11.kolo

neděle 14.4.2019

TJ Sokol Mostkovice vs FC Brumov
1:7 (0:5)

Branky: 32, 42 a 62´´ Vendula Machů, 19´ Aneta Lišková, 23´ Adriana Škrabolová, 40´ Adéla Kořenková,  77´  Sabina Krahulová

Sestava:

Lada Mačková – Aneta Lišková, Katka Hnilová, Marie Lysáková, Blanka Frajtová – Jana Juřenčáková, Adéla Kořenková, Adriana Škrabolová, Vendula Machů – Pavla Jeřábková, Sára Bednářová

Střídaly : Sabina Krahulová, Sára Tománková, Markéta Hamalčíková, Eliška Raková

Mistrovské utkání v Mostkovicích se odvíjelo vcelku jednostranně.  Hosté z Brumova uzamkli svého soupeře na jeho polovině a bylo jenom otázkou času, kdy bude kapitulovat nejlepší hráčka hostů brankařka Nováčková. Poločas vyzněl pro Brumovjanky jednoznačně 5:0. Poté trenér Maňas dal šanci i náhradnicím, hostující hráčky se spokojily s momentálním stavem a hra mírně upadla. Domácí si začali více dovolovat a výsledkem byla branka v síti Lady Mačkové po jejím nedorozumění s obranou, což by se nemuselo v následujícím utkání o první místo s FC Zlín vůbec vyplatit. Brankově excelovala Vendula Machů, která konto soupeře zatížila hattrickem.

Perličkou utkání byl 81 letý pomezní rozhodčí pan Zdenek Protivánek z Kostelce na Hané, který vykonává funkci rozhodčího 51 let.

Trenér Jaroslav Maňas : ,,V prvním poločase jsme Mostkovice k ničemu nepustili. Balón jsme měli pořád pod kontrolou a všechny branky jsme dali po pohledných kombinacích. Po změně stran jsme prostřídali sestavu a domácí toho využili ke vstřelení alespoň čestného gólu."

FOTO

Mistrovské utkání MSDŽ sk. B-8.kolo

neděle 21.10.2018

Holešovské Holky vs FC  Brumov

0:1 (0:0)

Branka :  52´ Mery Lysáková

Sestava:  Sára Bednářová - Aneta Lišková,  Katka Hnilová, Sára Tománková,  Blanka Frajtová - Lada Mačková , Adriana Škrabolová, Adéla Kořenková, Jana Juřenčáková -Marie Lysáková, Vendula Machů

střídaly : Michaela Trybusová

Trenér Holešova MUDr. Slavomír Bednář: ,,Byl to souboj Adriany Ševčíkové s brankářkou Sarah Bednářovou. Gólmanka hostů chytila naší nejlepší střelkyni pět sólových nájezdů.“

"Oba týmy předváděly pohledný fotbal plný nasazení. O třech bodech pro Brumov nakonec rozhodlo jediné velké zaváhání naší obrany. Ve dvaapadesáté minutě jsme po rohovém kopu nepokryli Lysákovou a nejmenší hráčka na hřišti dala hlavou gól.“

Trenér Brumova Jaroslav Maňas: ,,Duel jsme i bez sester Pavly a Andrey Jeřábkových zvládli skvěle takticky. V poli to byl vyrovnaný souboj. Hanačky si ovšem vytvořily hlavně po brejkových akcích víc šancí. Brankářka Bednářová byla však nepřekonatelná. V poslední minutě jsme mohli dokonce naši výhru ještě pojistit. Slibnou příležitost Vendula Machů ale nevyužila.“

Mistrovské utkání MSDŽ sk. B-7.kolo

sobota 13.10.2018

hřiště Štítná nad Vláří

FC  Brumov- TJ Sokol Vlkoš

8:0 (2:0)

Branka :  16, 48 a 49´´ Pavla Jeřábková, 78 a 86´´  Sára Bednářová, 35´ Sabina Krahulová, 73´ Vendula Machů, 80´ Sára Tománková

Sestava: Lada Mačková - Aneta Lišková,  Sára Bednářová, Sára Tománková,  Blanka Frajtová -  Katka Hnilová, Adriana Škrabolová, Adéla Kořenková, Jana Juřenčáková -Pavla Jeřábková, Vendula Machů

střídaly : Sabina Krahulová, Andrea Jeřábková, Adéla Blanařová

Příjemný areál, krásné počasí a pěkně připravené hřiště čekalo na brumovské fotbalistky ve Štítné nad Vláří, která se pro ně stala domovem pro 7. kolo Moravskoslezské divize žen sk. B. Soupeř přicestoval až ze slováckého Vlkoše. V první půli bylo na hřišti vidět spousta nepřesností, hosté, hrající v deseti byli pohyblivější a také si hned v úvodu vypracovali po hrubé chybě obrany první brankovou příležitost, kterou ale zlikvidovala Lada Mačková. Domácí na šanci hostů odpověděli v 16´ úvodní brankou Pavly Jeřábkové, která prudkou střelou otevřela skóre-1:0. V následujících dvaceti minutách se toho na hřišti moc neodehrálo, Vlkošanky dobře bránily a občas zahrozily z rychlého brejku. Domácí hráčky se pokoušely o střelbu ze střední vzdálenosti, ale trefit branku hostů byl problém. Ve 35´ předvedla svůj důraz před brankou Vlkoše Sabina Krahulová a dorážkou zvýšila na 2:0. V poločasové přestávce nespokojený trenér domácích Jarek Maňas měl k hráčkám spoustu výtek a také provedl několik změn v sestavě. Aktivita domácích hráček vzrostla. Ve 48 a 49´´ Pavla Jeřábková zkompletovala svůj hattrick a zvýšila na 4:0. Soupeř postupně fyzicky odpadal a domácí dominovali. Na 5:0 přímo z rohu zvýšila Vendula Machů. Šestá branka z kopačky Sáry Bednářové byla výstavní, když ze 30 metrů přelobovala spatně postavenou gólmanku hostů Mezihorákovou. V závěru se brankově  dokázala prosadit i Sára Tománková-7:0 a skóre uzavřela na 8:0 opět Sára Bednářová.

Funkcionářům TJ Štítná nad Vláří v čele s Ladislavem Hnilou patří velké poděkování za ryze domácí podmínky, které vytvořily pro hráčky. Vše umocnila pěkná fotbalová atmosféra.

Mistrovské utkání MSDŽ sk. B-4.kolo

sobota 22.9.2018

FC ELSEREMO Brumov vs SK Březnice

4:1 (3:1)

Branka : 6´ Sára Tománková, 16 a 48´´ Vendula Machů, 29´ Sabina Krahulová

Sestava: Sára Bednářová - Aneta Lišková, Jana Juřenčáková, Sára Tománková,  Blanka Frajtová -  Pavla Jeřábková,  Adriana Škrabolová, Iveta Krahulcová, Vendula Machů Sabina Krahulová, Marie Lysáková

střídaly : Lada Mačková, Anna Bučková, Michaela Trybusová

Brumovské fotbalistky vyhrály čtvrté utkání v řadě a jenom horší skóre je odsunulo na druhou příčku tabulky. Po odehrání poloviny podzimní části se již rýsují favorité Moravskoslezské divize žen sk. B, mezi které patří Holešov, Zlín a Brumov. Březnice vždy patřila mezi těžší soupeře domácích a zápasy s nimi bývají tvrdé. Domácí hráčky o tříbodovém zisku rozhodly  v povedených začátcích poločasů. První půle byla ze strany domácích herně lepší, děvčata hrála s chutí a hýřila pohybem. První branku vstřelila už po šesti minutách po rohovém kopu Sára Tománková, druhou přidala v 16´ Vendula Machů, když nádherně trefila  z voleje centr Pavly Jeřábkové a na 3:0 po samostatné akci zvyšovala po půlhodině hry  Sabina Krahulová, které se po delší přestávce vrátila do sestavy. Jenomže vstřelené branky je rychle uspokojily a v závěru první půle hosté nejprve nastřelili tyč a po té ve 42´ze samostatného úniku snižovala na 3:1 březnická Kubíčková. Nástup do druhé půle Brumovjankám vyšel skvěle a na 4:1 po kolmici od Adriany Škrabolové vstřelila svou druhou branku v utkání Vendula. Po té tempo hry upadlo, hráčky obou týmů si vypracovaly několik šancí, ale další branka již nepadla.

Kapitánka domácích Adriana Škrabolová: ,,Povedly se nám začátky obou poločasů. To jsme byly produktivní v koncovce. S přibývajícími minutami ale naše hra upadala do průměru. Nicméně díky aktivnímu pojetí jsme zápas kontrolovaly. Vyprodukovaly jsme v něm však spoustu individuálních chyb.“ Mistrovské utkání MSDŽ sk. B-3.kolo

neděle 16.9.2018

FC Zlín vs FC Brumov
0:1 (0:1)

Branka : 12´ Mery Lysáková

Sestava: Sára Bednářová - Aneta Lišková, Jana Juřenčáková, Sára Tománková,  Monika Plášková -  Vendula Machů, Adéla Kořenková, Adriana Škrabolová, Katka Hnilová - Pavla Jeřábková, Marie Lysáková
střídaly : Andrea Jeřábková, Iveta Krahulcová, Blanka Frajtová

Přesně před 23 dny se brumovské fotbalistky představily na zlínské Vršavě v předkole poháru FAČRu s domácím týmem a odvezly si nadílku, ve formě 5 branek.   Domácí hráčky je přehrály ve všech směrech. Dnešní utkání bylo přesným opakem toho pohárového. V první půli se brumovská děvčata jednoduchou a přesnou kombinací dostávala před zlínskou branku a svou převahu vyjádřila ve 12´ brankou z kopačky Mery Lysákové, která  vystihla nepřesnou rozehrávku domácí brankařky a střelou k tyči otevřela skóre-0:1. Zvýšit mohla Vendula Machů, ale její střelu gólmanka bohužel vytěsnila na břevno. Domácí Zlín si s  rychlonohými Brumovjankami  a jejich kombinační hrou nevěděl rady. Svou největší šanci si vypracoval až v závěru první půle, ale Sára Bednářová ji nadvakrát zlikvidovala. Ve druhé půli Zlín přidal na obrátkách a všechny síly vrhnul do útoku. Obrana hostů však pracovala spolehlivě a tak se domácí Fastav i přes mírnou optickou převahu již do šance nedostal. Hosté si výhru zcela zasloužili, byli lepší v osobních soubojích, v kombinaci i v rychlosti a domácí hráčky v některých momentech zápasu působily zaskočeně, až bezradně. Brumovjanky hrály kolektivně a byly skvěle koučované trenéry Jardou Maňasem a Adrianou Škrabolovou. O to víc je vítězství a 3 body cennější, neboť některé hráčky nastoupily i přes zdravotní problémy.

Trenér Jaroslav Maňas : ,,Byli jsme důraznějším celkem. Víc jsme si rozuměli s balónem. Vycházela nám i postupná kombinace. V utkání se však moc šancí neurodilo, a navíc jsme se poučili z nedávné vysoké pohárové porážky, kterou jsme na konci srpna ve Zlíně utrpěli.“

Branky : 22 a 27´´ Mery Lysáková, 90´ Jana Juřenčáková

sestava: Sára Bednářová (Lada Mačková) - Aneta Lišková, Katka Hnilová,  Sára Tománková, Blanka Frajtová -  Vendula Machů, Adéla Kořenková, Jana Juřenčáková, Adéla Kalíková - Pavla Jeřábková, Marie Lysáková
střídaly : Andrea Jeřábková, Michaela Trybusová

V povinné vítězství se zrodilo další mistrovské utkání Brumovských hráček. Od úvodních minut až do konce utkání se soupeř pouze bránil a na branku domácích ani jednou nevystřelil. Drtivou převahu hned v úvodu dvěma brankami potvrdila na nezvyklém postu v útoku hrající Mery Lysáková. Poté to bylo trápení, domácí hráčky se přes zhuštěnou obranu nemohly žádným způsobem prosadit, nefungovala souhra a ani střelba z větší vzdálenosti, hře chyběla myšlenka, jednoduchost a nápad. Hosté úspěšně celé utkání bránili v deseti své pokutové území a svou branku od většího přídělu branek až do poslední minuty, kdy se prosadila Jana Jeřábková a upravila tak stav jednoznačného zápasu na 3:0.

Mistrovské utkání MSDŽ sk. B-1.kolo

neděle 2.9.2018

TJ Sokol Držovice vs FC Brumov
0:3 (0:2)

sestava: Radka Koutná - Aneta Lišková, Pavla Jeřábková, Sára Tománková, Blanka Frajtová - Michaela Trybusová, Adéla Kořenková, Adriana Škrabolová, Míša Matoušů-Pavla Jeřábková, Vendula Machů

Hráčky Držovic byly pro hostující Brumovjanky velkou neznámou, a když trenéři přijímali před zápasem jednu omluvenku za druhou, necestovalo se do Prostějova dobře. Avšak hned v úvodu Brumovjanky vletěly na domácí takovým způsobem, že  v 5´byl stav 2:0 pro hosty. V obou případech přesně centrovala Vendula Machů a branky daly Pavla Jeřábková a Michaela Trybusová. Hosté dál svíraly domácí na jejich polovině, ale střelkyním chyběla přesná muška a nebo je vychytala nejlepší hráčka domácích golmanka Jetelová. Ve druhé půli byl obraz hry stejmý, Brumovjanky střílely slepými až na Vendu, která v 61´ prudkou střelou zvýšila na 3:0 a pojistila tak vítězství hostujícího týmu.
Trenér hostů Jaroslav Maňas k utkání :  " .... domácí tým jsme nepouštěli na dostřel naší branky. Družstvo těžilo z přihrávek Adriany Škrabolové a Adély Kozubíkové. A přestože nám chybělo několik hráček základní sestavy, tak jsme byli také fyzicky zdatnějším kolektivem.“

2. předkolo poháru FAČR

sobota 25.8.2018

FC FASTAV Zlín vs FC Brumov

5:1 (2:0)

branka: 75´ Vendula Machů

sestava: Natálie Kujová-Blanka Frajtová (Monika Plášková), Sára Tománková (Pavla Jeřábková), Katka Hnilová, Aneta Lišková-Adéla Kalíková, Adéla Kozubíková, Adriana Škrabolová, Vendula Machů-Pavla Jeřábková (Iveta Krahulcová), Sára Bednářová

Do 30. minuty, než padla první branka do sítě hostů, to bylo zcela vyrovnané utkání a oba týmy si dokázaly vytvořit brankové příležitosti. Po té jsme individuálními chybami umožnili soupeři velmi levně navyšovat skóre. Ve druhé půli to již byla dominance domácího týmu, který hýřil pohybem a ofenzivními  nápady. Je třeba si z utkání vzít ponaučení, odstranit nedostatky a vzhůru do nové sezóny, která začíná v neděli utkáním v Držovicích.