SLAVOJ Velké Pavlovice - FC ELSEREMO Brumov

0:0

sestava : Iveta Krahulcová-Magda Suchánková (Blanka Frajtová), Monika Plášková, Míša Susedíková, Gábina Presová - Adéla Kozubíková, Kristýna Olejníková, Adriana Škrabolová (Bára Jelínková), Eva Sochorová - Sabina Krahulová, Monika Miklasová

Kristína Cverenkárová, Darča Buriánková, Linda Lysáková

Po podzimní přestřelce v Brumově, kde padlo 8 gólů, jsme se tentokrát se soupeřem, kterého podržela výborná golmanka, dobře postavené tyče a naše katastrofální neproměňování i těch nejvyloženějších šancí, rozešli bez branek. Domácí jsme uzavřeli na dlouhé minuty na jejich polovině a jenom do 20´ jsme si vypracovali 6 vyložených gólových šancí. Nově utvořené útočné duo Sabina s Monikou domácí obraně zle zatápěly, ale co z toho, když ani jedna šance nezústala proměněna. Domácí se snažili ohrozit Ivetu rychlými brejky, ale obranu si výborně dirigovala Monča Plášková, která nenechala vyniknout Ivetě, která jak se později ukázalo, odchytala celý zápas se zlomeným zápěstím z poledního florbalového utkání. Nakonec jsme ještě mohli prohrát, ale Iveta v předposlední minutě skokem k tyči remízu zachránila.

sobota 12.4.

FC ELSEREMO Brumov-TJ Valašské Meziříčí

2:1 (2:0)

branky : 11´ Monika Miklasová, 32´ Sabina Krahulová - 50´ Sabina Rýdlová

ŽK : Eva Sochorová, Kristýna Olejníková

sestava : Eliška Pinďáková - Magda Suchánková, Monika Plášková, Míša Susedíková, Gábina Presová - Adéla Kozubíková, Kristýna Olejníková, Adriana Škrabolová, Eva Sochorová - Sabina Krahulová, Monika Miklasová

Blanka Frajtová, Linda Lysáková

Nesmírně těžké utkání s druhým týmem tabulky, čekalo domácí hráčky netradičně v sobotu. Zraněními zdecimovaný tým na tom nebyl zase tak špatně, protože hosté též z důvodu četných zranění nastoupili pouze s deseti hráčkami. Úvod patřil domácím, Eva však v dobré pozici mířila vysoko nad. Ve 20´ opět utekla své strážkyni, odcentrovala před bránu a Monika Miklasová míč dorazila za bezmocnou golnanku. Za chvíli si ukázkově Sabina naskočila na roh a bylo to 2:0. Hosté hrozili především z rychlých brejků, ale Eliška v bráně byla pozorná. Druhou půli začal Valmez náporem a po hrubé chybě domácích snížila Rýdlová střelou k tyči. Aktivní hosté vycítili šanci a v deseti !! domácí hráčky, kterým rapidně ubývaly síly, zatlačili na jejich polovině. Vyrovnávací gól byl na spadnutí. Eliška v bráně v závěru 3 x domácí podržela pří tutovkách Valmezu a výborným výkonem dopomohla k plnému bodovému zisku. Hráčky obou týmů si ve tvrdém, ale korektním utkání sáhly na dno svých sil, vyhrál šťastnější tým.

neděle 20.4.

Sokol Vlkoš - FC ELSEREMO Brumov

2:3 (1:1)

branky : 25 a 46´´ Edita Novosadová - 42´ Adriana Škrabolová, 73´ Eva Sochorová, 85´ Kristýna Olejníková

ŽK : Eva Sochorová

sestava : Eliška Pinďáková - Blanka Frajtová (Kristína Gabrišová), Magda Suchánková, Monika Plášková, Gábina Presová - Adéla Kozubíková, Kristýna Olejníková, Adriana Škrabolová, Eva Sochorová -

Sabina Krahulová, Bára Jelínková

Linda Lysáková

Na výborně připraveném hřišti hosté dotahovali náskok domácích a v závěru se štěstím zápas otočili. Utkání plné nepřesností bylo více bojem, ve kterém domácím v závěru došly fyzické síly. Brumovjanky se mohly již ve 3´ ujmout vedení, ale domácí golmanka Aďku Kozubíkovou vychytala. Vlkošanky hned svou první akci proměnili. Adriana gólem do šatny po odraženém míči srovnala na poločasových 1:1. Úvod druhé půle byl pro hosty hororový, když inkasovali po deseti vteřinách z kopačky agilní Novosadové. Jak přibývaly minuty, Brumovjanky postupně přidávaly a Evě se po průniku podařilo srovnat. Když už byly oba týmy smířeny s dělbou bodů, propadl centrovaný míč domácí golmance do brány.

neděle 27.4.

FC ELSEREMO Brumov-Holešovské holky

branky : Adriana Škrabolová - 3 x Šilhárová, Kocurková, Šustová, Mikešová

sestava : Darina Buriánková (Adéla Poláchová) - Adéla Kozubíková, Kristína Gabrišová, Monika Plášková, Gábina Presová - Bára Jelínková, Kristýna Olejníková, Adriana Škrabolová, Eva Sochorová -

Iveta Krahulcová, Míchaela Susedíková

Linda Lysáková, Eliška Pinďáková, Sabina Krahulová

První půle patřila domácím, když na velmi spornou penaltu v 7´, při které Šilhárová uplatnila svůj herecký talent, domácí hráčky dokázaly odpovědět brankou Adriany. Jenom škoda, že své vyložené šance neproměnily aktivní a výborně hrající Iveta Krahulcová a Míša Susedíková. Před poločasem se zranila při obranném zákroku domácí golmanka - letos třetí, a do brány musela hráčka ze hřiště. Jarní trable s brankářkami mají tedy další pokračování. Zkušený soupeř situace během druhé půle využil a po velkých individuálních chybách domácích hráček je pěti góly zcela smetl ze hřiště.

sobota 3.5.

ČSK Uherský Brod-FC ELSEREMO Brumov

0:0

sestava : Sabina Krahulová - Adéla Kozubíková, Bára Jelínková, Monika Plášková, Gábina Presová - Darina Buriánková (Eliška Pinďáková), Kristýna Olejníková, Adriana Škrabolová, Eva Sochorová -

Další utkání, ve kterém Brumovjanky po celé utkání dominovaly, ale žádnou ze šancí nedokázaly proměnit. Ve velmi větrném počasí hosté po celé utkání kontrolovali míč, ale dobře organizovaná obrana domácích přerušovala hru a míče odkopávala všemi směry. Velká škoda, že své šance v úvodu neproměnily Adriana a Iveta, mohlo být veseleji. Ve 30´ se Darči obnovilo zranění kolene a tak musela na hřiště Eliška, která ještě zcela neukončila rehabilitace. Své role se však ujala více než dobře. Ve druhé půli už to byl boj o jediný gól. Soupeř si vypracoval jedinou šanci po signálu "Otépka", ale čtvrtá suplující brankařka Sabina míč vyrazila na roh. Gól nedala po úniku ani Eva, když ji kolmicí vyslala Míša Susedíková a tak Brumovské fotbalistky opět ztratily zbytečně body.

neděle 11.5.

FC ELSEREMO Brumov-SLAVOJ Podivín

6:2 (2:1)

branky : 16 a 68´´ Sabina Krahulová, 65 a 75´´ Bára Jelínková, 2´ Kristýna Olejníková, 63´ Eva Sochorová  - 25 a 67´´ Michala Chocholáčková

sestava : Radka Koutná - Adéla Kozubíková,  Monika Plášková, Kristína Gabrišová, Magda Suchánková- Kristýna Olejníková, Adriana Škrabolová, Eva Sochorová, Iveta Krahulcová (Bára Jelínková) -  Míchaela Susedíková Linda Lysáková), Sabina Krahulová (Eliška Pinďáková),

Zápas začal přesně podle našich představ, když hned ve 3´ se ujala dalekonosná střela Kristýny 1-0. V 16´ zvyšovala na 2-0 po přesné přihrávce od Adély Kozubíkové Sabina. V deštivém počasí děvčata hýřila aktivitou, dařila se kombinace a   rychlý přechod do útoku. Co se opět nedařilo, bylo proměňování šancí, což je naše dlouhodobá bolest. Ve 25´  nejnebezpečnější hráčka hostů Chocholáčková jako nůž máslem prošla  od poloviny hřiště až před Radku Koutnou v brance domácích, střelou k tyči jí nedala vůbec šanci a snížila na 1:2. Ve druhé půli pohledného utkání se hra přelévala z jedné poloviny na druhou, domácí hráčky měly míč více na svých kopačkách, diktovaly tempo hry a několika dalekonosnými střelami vyzkoušely pozornost golmanky hostů Savarové. V 63´ po úniku prostřelila golmanku Eva Sochorová a opět zklidnila domácí. V 64´ nastoupila na hřiště i ze zlomeným nosem z předchozího utkání v Uherském Brodu Bára Jelínková a hned  minutu nato se zapsala mezi střelkyně, když trefila z první  přihrávku ze strany. V 67´ opět snižovala agilní Chocholáčková, ale hned nato v  68´  obětavě hlavou svým druhým gólem návýšila skóre Sabina a bylo rozhodnuto. Šestý gól a zároveň druhý Báry Jelínkové stanovil konečnou podobu skóre na 6:2. Děvčata i přes nepřízeň počasí celé utkání "odjezdila" na plný výkon a zdramatizovala tak boj o třetí místo.

17.5. 2014

FC ELSEREMO Brumov-FK Mutěnice

3:1 (1:0)

branky : Kristína Gabrišová, Sabina Krahulová, Gábina Presová - Radana Menyhartová

sestava : Radka Koutná - Gábina Presová, Kristína Gabrišová (Linda Lysáková) , Monika Plášková, Magda Suchánková- Kristýna Olejníková, Adriana Škrabolová, Eva Sochorová, Kristína Cverenkárová (Eliška Pinďáková) - Sabina Krahulová, Adéla Kozubíková

Bohužel, celotýdenní deštivé počasí neumožnilo sehrát zápas na trávě, tudíž děvčata musala vzít zavděk UMT. Mutěnické hráčky postihla velká marodka, do utkání nastoupily pouze v deseti, ale z předvedené hry rozhodně nebylo znát, že přijely prohrát. Domácí hráčky od úvodního hvizdu neustále dobývaly branku Mutěnic, ale většina střel končila v náručí golmanky Pavkové nebo mimo. Až po rohovém kopu a následné skrumáži otevřela skóre svým prémiovým gólem, pohotovou střelou Kristína Gabrišová. Bohužel domácí hráčky do poločasu nevyužily ani jednu z mnoha příležitostí navýšit skóre a tak logicky přišel trest. Po levé straně utekla obraně nejlepší hráčka hostů Menyhartová, Radka v bráně si s její střelou napoprvé bravurně poradila, ale na dorážku pod břevno už nedosáhla 1:1. Domácí paradoxně obdržený gól nakopl a začala se ještě více projevovat převaha jedné hráčky v poli. Čtvrthodinu před koncem Sabina z otočky dělovkou pod břevno misku vah převážila na domácí stranu - 2:1. Hostům ubývalo sil, ale stále hrozili z brejků a snažili se vyrovnat. Definitivní rozhodnutí, že body zůstanou doma, padlo z kopačky Gábiny Presové, když její oblouček k překvapení všech skončil za zády Pavkové - 3:1.

sobota 24.5. – 18.kolo

SK Březnice - FC ELSEREMO Brumov 0:7  (0 : 4)

branky : 15´ vlastní, 22 a 47 ´´ Eva Sochorová, 45 a 90´´ Adriana Škrabolová, 31´ Adéla Kozubíková, 53´ Sabina Krahulová

sestava : Radka Koutná - Gábina Presová, Kristína Gabrišová (Eliška Pinďáková),  Monika Plášková,  Magda Suchánková- Kristýna Olejníková, Adriana Škrabolová, Eva Sochorová, Adéla Kozubíková -  Sabina Krahulová,  Míša Susedíková (Linda Lysáková)

Hosté přijeli k respektovanému soupeři ofenzivně naladěni, což ukázala již 5 sekunda utkání, kdy Eva z brejku ihned po rozehrávce nastřelila tyč domácí branky. Zápasy s Březnicí vždy měly příchuť bojovného utkání, tentokrát však domácí hráčky měly problémy se sestavou a k zápasu nastoupily pouze v deseti. To je již na jaře třetí utkání, co proti Brumovjankám soupeř nastoupil oslaben o jednu hráčku. Asi to nebude náhoda a začíná být velkým problémem doplňovat tým o nová děvčata. A to se chystá úprava  v Moravskoslezské divizi žen, kdy podmínkou účasti v soutěži pravděpodobně bude muset být tým žaček, popř. juniorek a nebo kauce (pro nás pokuta) 10.000,- Kč. Je to další cílená likvidace dívčí kopané v menších městech a vesnicích na Moravě. FAČR se sice tímto snaží o rozvoj dívčí kopané a výchovu talentů, ovšem někde se toto opatření stává kontraproduktivním a bude to mít vliv zcela opačný, a to zánik dívčích oddílů.

První gól si domácí hráčky daly samy, když podle rozhodčího tečovaly dlouhý aut Evy do vápna a míč k překvapení všech, skončil za zády domácí gólmanky. Ve 22´ Adriana vyzvala ke skórování krásnou uličkou Evu – 0:2. Ve třetím gólu měla prsty opět Eva, když zahrála rohový kop do vápna a míč se odrazil k Aďce Kozubíkové, ta nezaváhala – 0:3. Když už se ve 45´ děvčata v úmorném horku viděla v šatně, zahrála Eva dlouhý aut na Adrianu a ta nedala gólmance šanci – 0:4. Druhá půle začala další pohlednou akcí, Kristína Gabrišová přenesla hru na Adélu a na její střílený centr si naběhla Eva – 0:5. V 53´ se jak jinak než hlavou prosadila Sabina, kterou našla v pokutovém území přesným centrem Kristýna Olejníková. Tečku za pohledným utkáním udělala svým druhým gólem Adriana.

neděle 1.6.

FC ELSEREMO Brumov-ZEMAS Hovorany

5:1 (3:1)

branky : 6, 16 a 22´´ Sabina Krahulová, 57´ Eva Sochorová, 69´ Radka Koutná (p) - 14´ Romana Prýglová

sestava : Radka Koutná - Gábina Presová, Kristína Gabrišová, Monika Plášková, Magda Suchánková (Linda Lysáková)- Kristýna Olejníková, Adriana Škrabolová, Eva Sochorová, Adéla Kozubíková - Sabina Krahulová, Iveta Krahulcová (Eliška Pinďáková)

Pouze průměrný výkon stačil domácím hráčkám k vítězství nad posledním týmem Moravskoslezské divize žen sk. B. Celkové třetí místo je zasloužené, na víc tento tým bohužel neměl sil. Celou sezónu děvčata pronásledovala spousta zranění a navíc, tréninková morálka nebyla nejlepší. A kde se pořádně netrénuje, nemůžou být ani výsledky, to musí být všem vícenež jasné. V posledním mistrovském utkání sezóny 2013/2014 děvčata nenavázala na kolektivní výkon z Březnice a i přes vysokou výhru vyprodukovala spoustu chyb, které by zkušenější soupeř potrestal. Domácí se ujali vedení už v 6´, když si na roh Evy naskočila Sabina a golmance nedala šanci. Ve 14´ zbytečná ztráta míče ve středu hřiště vedla k vyrovnání. Naštěstí opět Sabina drama vyloučila a dvěma góly v rozmezí 6 minut skóre otočila. Hosté z Hovoran statečně bojovali za slušný výsledek, což se jim i dařilo. V 57´ se po dlouhém dobývání hovoranské brány podařilo Evě prostřelit golmanku Ševelovou a poslední gól sezóny vstřelila Radka Koutná z pokutového kopu, nařízeného za faul na Sabinu.