sobota 4.6.2016

DFK Holešov vs FC ELSEREMO Brumov

2:0 (0:0)

sestava : Iveta Krahulcová-Blanka Frajtová (Adéla Poláchová),  Bára Jelínková, Sára Bednářová, Adéla Kozubíková -Eva Sochorová (Jana Trochtová), Markéta Šandorová, Adriana Škrabolová, Kateřina Janáčová  -  Michaela Matoušů (Pavla Manová),  Sabina Krahulová

,,Bylo to překvapivé, ale zasloužené vítězství,“ potěšil skalp favorita vedoucí kolektivu DFK Holešov Svatavu Ságnerovou. ,,Valašky nás pravděpodobně podcenily. Brumov byl první polovinu střetnutí fotbalovější. Ve druhé pětačtyřicetiminutovce jsme ovšem udělaly korektury v sestavě a díky nim jsme silného protivníka pokořily. K tříbodovému zisku nám pomohly také chytré góly. Ten první zařídila ranou z pětadvaceti metrů Lipková, o druhý se postarala po křídelním úniku a následném centru do hostující šestnáctky Božkové dorážkou Fojtová,“ popsala rozhodující momenty zápasu Ságnerová. ,,O naší porážce rozhodly dvě velké chyby. Při první brance španě rozehrála balón náhradní gólmanka Krahulcová. Na druhém gólu má největší podíl Bednářová. Utkání by ovšem slušela remíza, protože jsme v něm víc ovládali míč. Málo jsme však stříleli. Naopak Holešov byl tentokrát produktivnějším celkem,“ byl po duelu hodně zklamaný první muž brumovské lavičky Robin Sochora.

VÝSLEDKY, TABULKY, STATISTIKY

FOTO ZDE

mistrovské utkání KP žen-10. kolo

sobota 28.5.2016

FC ELSEREMO Brumov vs SK Březůvky

7:0 (3:0)

branky : 2´ Eva Sochorová, 9´ Sára Bednářová, 30 a 47´´  Bára Jelínková, 48 a 51´´  Katka Janáčová, 79´ Adéla Kozubíková

sestava : Radka Koutná-Blanka Frajtová,  Bára Jelínková, Sára Bednářová, Adéla Kozubíková -Eva Sochorová, Iveta Krahulcová, Adriana Škrabolová, Kateřina Janáčová  -  Michaela Matoušů,  Sabina Krahulová

Jak zápas viděla Míša Susedíková :

Domácí Brumovjanky si po jednoznačné sobotní výhře 7:0 zachovaly naději na možné prvenství v tabulce. Do karet jim hraje prohra celku Březnice, kterou nyní dělí od Brumova pouze dvoubodový náskok.Brumovský kádr dlouhodobě sužuje absence většího počtu hráček, a tak si v sobotu musel poradit bez jakýchkoliv náhradnic. První branky utkání na sebe nenechaly dlouho čekat. Necelé tři minuty po úvodním hvizdu padl do sítě hostů vlastní gól za přičinění houževnaté útočnice Báry Jelínkové. Několik dalších minut se neslo ve stejném duchu. Kombinační hra Brumovjanek zatlačila soupeře na vlastní půli a donutila jej tak čelit neustálé hrozbě dalšího gólu. Za zmínku stojí také golmanka Koutná, která jakožto zkušená hecířka skvěle dirigovala domácí družstvo ze zadních pozic. V 9. minutě skóre navýšila stoperka Sára Bednářová a hned o několik minut později se opět gólově prosadila Bára Jelínková. K výraznější šanci hostů došlo v 19. minutě, kdy nebezpečným únikem po lajně pohrozila hráčka Březůvek. Tu ale zneškodnila golmanka Koutná, byť za cenu bolestivého střetu. Do kabin se tedy odcházelo za stavu 3:0 ve prospěch domácích. Nutno však říct,že v silách Brumovjanek bylo dosažení i většího počtu vstřelených branek. Do druhého poločasu vstoupila aktivně Eva Sochorová, která ve 46.minutě zařídila přesným centrem gólovou šanci pro Báru Jelínkovu a ta už s přehledem dorazila míč do sítě. V 50. a 53. minutě se zasloužené odměny v podobě dvou gólu dočkala neúnavná Katka Janáčová. Pohlednou střelou z dálky v 68. minutě potěšila zúčastněné Aďka Kozubíková. Ačkoliv se v tento moment skóre uzavřelo, k vidění bylo ještě několik zajímavých akcí, a to i na straně hostů. Žádná z předvedených šancí se však nesetkala s úspěchem. Hosty trápila nejen střelecká nepřesnost,ale především důrazná stoperka Sára Bednářová, která si v obtížných situacích počínala s velkým přehledem a ulehčila tak golmance Koutné značné množství práce. Toť k sobotnímu zápasu vše, přejme tedy Burmovjankám do posledního klání této sezony hodně zdaru.

mistrovské utkání KP žen-18. kolo

sobota 21.5.2016

FK Lužkovice vs FC ELSEREMO Brumov

3:0 (1:0)

sestava : Radka Koutná-Blanka Frajtová,  Bára Jelínková, Sára Bednářová, Adéla Kozubíková -Eva Sochorová, Iveta Krahulcová, Adriana Škrabolová, Markéta Šandorová  - Michaela Matoušů (Kateřina Janáčová), Sabina Krahulová

Brumovjanky ztratily na jaře první body v nejméně vhodnou chvíli. V Lužkovicích nastoupily bez několika hráček základní sestavy. Hosté z Brumova navíc měli v nohou středeční finále Poháru KFS Zlín, kdy po výhře nad Babicemi slavili triumf.  Na  hře Brumovjanek se podepsala únava a třetí zápas v týdnu již nezvládly. Ale cíl si splnili, což byla výhra v poháru. Pokud se trenérovi podaří hráčky namotivovat, můžou ještě děvčata zabojovat  o druhé místo, na které si brousí zuby Holešov, Babice i Uherský Brod. Vše však mají v rukách, resp. v nohách hráčky Brumova, které příští týden doma hostí Březůvky a v posledním kole jedou na horkou půdu Holešova.  Lužkovicím k výhře blahopřejeme, z minima získali maximum, i když se na výsledku podílelo velmi nepřesné rozhodování  sudího Bršlici.  Do první větší šance se v 11´ dostala Eva Sochorová, ale k zakončení jí chyběl klid a dobře chytající gólmanku Matlachovou neprostřelila. Chvíli na to se do brejku dostala domácí Vyvlečková, ale i hostující gólmanka Radka Koutná byla úspěšná. V 17´ přišel do vápna hostů centr z pravé strany a ve skrumáži před brankou si míč do vlastní brány poslala Markéta Šandorová-1:0. Ve 28´ našla Eva dlouhým centrem Adrianu, ale ta se zbytečnou kličkou zbavila šance na vyrovnání. Stejně se v rozmezí  43 a 44´ nedařilo Evě. Šancí na vyrovnání zkrátka bylo dost. Druhá půle začala pro hosty sprchou, když rozhodčí Bršlica za zákrok Sabiny Krahulové na pronikající domácí hráčku nařídil velmi přísný pokutový kop, který domácí  Strachoňová  ránou k tyči proměnila-2:0. Za daleko horší zákrok na Adrianu v pokutovém území domácích však píšťalka sudího mlčela. Brumovjanky sevřely domácí na jejich polovině, ale pozorně bránící Lužkovice, předvádějící "prešovský beton" i se štěstím všechno nebezpečí odvrátili. V 92´ po velmi zbytečném nedorozumění obrany a brankařky, soupeř Brumovjanky potrestal třetím gólem.

branky :   64´Sabina Krahulová,  73´ Adéla kozubíková

sestava : Radka Koutná-Blanka Frajtová  (Michaela Matoušů) , Sára Bednářová, Monika Plášková, Adéla Kozubíková -Eva Sochorová, Bára Jelínková, Adriana Škrabolová, Anička Kolaříková (Markéta Šandorová)  -  Iveta Krahulcová , Sabina Krahulová  (Monika Miklasová)

střídačka: Janča Trochtová

Středa 18.5.2016 ve znamení finále poháru nebyla  jenom v Basileji (EL), Teplicích (MOL CUP), ale i na zlínské Letné, kde se střetla děvčata Babic a Brumova. Jednalo se o premiérový ročník  finále poháru KFS Zlín.  Hráčkám obou týmů hlasitě fandila zaplněná hlavní tribuna  a k vidění byly dokonce i transparenty. Pro oba týmy to měl být vrchol sezóny, ale jenom jeden se mohl radovat ze zisku trofeje.  Proto holkám v úvodu utkání nervozita více než dost svazovala nohy,  a spíše nežli míč, jejich oči hledaly na tribuně někoho známého, příbuzného, či kamarádku. Proto také úvodní minuty byly pro diváka míň zajímavé, oba týmy hrály opatrně, nikdo nechtěl udělat chybu a vzít zodpovědnost na sebe. Z nervozity se první vymanila děvčata z Brumova, začala lépe kombinovat a postupně dostávala soupeře pod mírný tlak. Po drtivém domácím sobotním vítězství Brumovjanek nad Babicemi 5:0, se to také očekávalo, ovšem Babice přijely velmi dobře na hru soupeře připraveny.

Kapitánka FC ELSEREMO Brumov Adriana Škrabolová

k 1. poločasu:

„V prvním poločase nám dělal problém velikost hřiště, byly jsme dost od sebe a zároveň se bály podržet balón. Navíc když už jsme se snažily o souhru, tak řadou nepřesností a zbrklostí jsme ho stále ztrácely. Přechod do útoku vázl, jelikož jsme pozičně špatně hrály především ve středu hřiště a řádně nepodporovaly ofenzivu. Celkově první poločas jsme pojaly spíše defenzivně a bály se vytáhnout. Hrály jsme více na půlce soupeře, ale pouze po šestnáctku. Pokoušely jsme se o pár střel z dálky, ale vše šlo mimo. Do šestnáctky jsme se dostaly několika rohy, ale žádný gól nepřinesl. Po poločase jsme si to řekly a hra už byla daleko lepší. Potřebovaly jsme se uklidit gólem a ten přišel až pozdě, jinak si myslím, že by se utkání vyvíjelo úplně jinak.“

Druhá půle z pohledu diváka už byla „iné kafe“. Začal se hrát zajímavý fotbal nahoru a dolu. Brumovjanky si vypracovaly několik příležitostí k ohrožení branky Kamily Hladíkové a dokonce několikrát svými akcemi na jeden dotek roztleskaly tribunu. Babice se dostaly pod tlak, problémy jim dělala svým pohybem  Adriana s Aničkou Kolaříkovou. Zejména Aničku si hlídaly velmi pozorně, protože v sobotním utkání s tímž soupeřem byla k neudržení a její střely z dálky nadělaly gólmance Babic spoustu problémů, a dokonce třikrát ji zachránila konstrukce branky. Bohužel, Anička společně s Blankou Frajtovou musely pro zranění v 56´ vystřídat a tak branku do svých statistik nepřidala. Ale zastoupila je jiná děvčata. První branka, na kterou se čekalo celých 64´, padla po rohovém kopu, který zahrávala Eva Sochorová. Premiérovou střelkyní prvního finále se stala Sabina Krahulová, která míč lehce lízla hlavou a poslala ho k tyči. Neuběhlo ani deset minut a Brumovjanky se radovaly podruhé, zásluhou dalekonosného projektilu Adély Kozubíkové. Střela ze 30 metrů zapadla od břevna do babické branky. Soupeř otevřel hru ve snaze ještě něco s výsledkem udělat. Nebezpečná Dudová dvakrát z dálky ohrozila branku Radky Koutné, ale pozorná obrana jí více nedovolila. Naopak, zvýšit náskok mohla Markéta Šandorová, Eva Sochorová a Monika Miklasová, bohužel v šancích neuspěly a tak premiérové finále poháru KFS skončilo zaslouženou výhrou Brumovjanek 2:0.

FOTO Z FINÁLE

mistrovské utkání KP žen-17. kolo

sobota 14.5.2016

5:0 (1:0)

Portrét

branky :  66, 68 a 83´´ Sabina Krahulová, 27´ Adriana Škrabolová, 63´  Eva Sochorová

sestava : Radka Koutná-Blanka Frajtová (Monika Miklasová), Sára Bednářová, Monika Plášková (Michaela Matoušů), Adéla Kozubíková -Eva Sochorová, Bára Jelínková, Adriana Škrabolová, Anička Kolaříková  -  Iveta Krahulcová (Markéta Šandorová), Sabina Krahulová

Domácí hráčky si první šanci vypracovaly už ve 3´, to když Adriana přesným pasem našla Evu, ale ta branku Hladíkové minula. Brumovjanky svého soupeře uzavřely na jeho polovině hned od úvodních minut, předváděly rychlé akce, kterými se dostávaly do šancí. Hosté se zmohli pouze na nakopávání míčů na Dudovou, ale tu úplně vymazala Bára Jelínková, která jí po celý zápas nenechala navíc centimetr prostoru. S postupem času se domácí rozehrávali k výbornému výkonu  jako dobře namazaný stroj, nebýt golmanky Hladíkové, bylo by skóre daleko větší. Další šanci spálila opět Eva, která jenom těsně minula, ale ve 28´ se Brumovjanky zaslouženě ujímají vedení, Anička Kolaříková svůj centr otřela o Báru, od ní se míč odrazil k Adrianě, a ta už věděla, co s ním, a s klidem k tyči otevřela skóre-1:0. Gól šťastný, ale podle vývoje utkání zcela zasloužený. Ve 39´ se ve velké šanci objevila Sabina, po přesném centru Evy, ale přestřelila vysoko nad. Její chvíle však přišly ve druhé půli. Tu jsme začali velkým náporem, Anička Kolaříková svými projektily hned v úvodu trefila tyč a břevno. Chtělo to pojišťovací branku, která přišla v 65´, chybu hostů, kteří ve středu zálohy trestuhodně ztratily míč, potrestala Eva-2:0. Hosté byli druhou brankou otřeseni a domácí toho využili, v 67´ Sabina dorazila střelu Aničky za bezmocnou Hladíkovou-3:0 a za dvě minuty si to zopakovala-4:0. Hosté se trápili a domácí si utkání vysloveně užívali. Předváděli pestrý, celoplošný fotbal, hýřili pohybem a v osobních soubojích sebevědomím. V 83´ svůj hattrick dokonala Sabina, která přelobovala špatně vyběhlou golmanku hostů-5:0. Babice po prvé ohrozily branku domácích až v 90´, ale Radka si s prudkou střelou poradila. Domácí v jednoznačném utkání zaslouženě brali všechny body. Ve středu mají Babice možnost odvety při finále poháru KFS na zlínské Letné.

FOTO ZE ZÁPASU

mistrovské utkání KP žen-16. kolo

nedělě 8.5.2016

Sokol Žalkovice vs FC ELSEREMO Brumov

0:7 (0:2)

branky :  10 a 65´´ Sabina Krahulová, 30 a 85´´ Anička Kolaříková, 62 a 74´´  Eva Sochorová, 60´Radka Koutná (p)

sestava : Radka Koutná-Blanka Frajtová (Kateřina Janáčová), Sára Bednářová, Bára Jelínková, Adéla Kozubíková -Eva Sochorová, Adriana Škrabolová, Anička Kolaříková, Iveta Krahulcová (Pavla Manová) - Michaela Matoušů, Sabina Krahulová

Sérii vítězných utkání na pět, natáhly Brumovské fotbalistky v Žalkovicích. Domácí tým je velmi nevyzpytatelný a na svém hřišti dovedl o body obrat nejednoho favorita. Norský portál yr.no předpovídal v této lokalitě v době utkání slunečné počasí a 24 °c, pravda však byla taková, že foukal silný nárazový vítr, který si dělal s míčem co chtěl a 16°c  nebyla vůbec  trenýrková teplota, i když někteří z hostů tak byli oblečeni. Ale když je nezahřálo slunce schované za mraky, zahřála je předvedená hra Brumovských fotbalistek. První šanci hned ve 3´ po rohu Evy Sochorové spálila Sára Bednářová. V 10´ Adriana Škrabolová vysunula po lajně Evu, na její centr se natáhla Sabina Krahulová a lehkou tečí otevřela skóre utkání-0:1. Ve 30´ aktivní Sabina kolmou přihrávkou mezi obránkyně domácích poslala do brejku Aničku Kolaříkovou a ta s jistotou zvýšila střelou k tyči na 0:2. Ve 39 a 44´´ stálo při domácích štěstí,  když  Sabina a Eva nastřelily pouze tyč domácí branky. Žalkovice se soustředily spíše na protiútoky, takže gólových příležitostí měly méně, nejblíže ke korekci skóre byly ve 45´, to Radka Koutná podběhla rohový kop a míč proletěl pokutovým územím, nikým netečován.  Ve druhé půli hosté pokračovali v aktivním pohybu a napadání domácích hráček, které stále více chybovaly a tak se v první desetiminutovce druhého poločasu do dvou šancí dostala Eva, ale domácí gólmanka jí vychytala. V 59´ byla v pokutovém území   faulována Míša Matoušů, penaltu s přehledem proměnila ránou pod břevno Radka Koutná. Za pár okamžiků si na centr Sabiny naběhla Eva a zvýšila na 0:4. Domácí hráčky se v těchto momentech  zmohly pouze na ojedinělé protiútoky a propagační střely z větší vzdálenosti. V 65´ své sólo po kolmici od Adriany proměnila Sabina-0:5. V 71´ lobem zvyšovala na 0:6 Eva, když brankařka domácích Pitnerová špatně vyběhla. V 83´ se ke své pověstné ráně dostala Anička Kolaříková a střelou ze 20 metrů stanovila konečný výsledek pohledného zápasu na 0:7. V závěru si ještě dvě šance vypracovala střídající Kateřina Janáčová, ale k zakončení jí chybělo trošku štěstí a více klidu.

mistrovské utkání KP žen-15. kolo

sobota 30.4.2016

FC ELSEREMO Brumov -

TJ Spartak Valašské Klobouky

5:2 (3:0)

branky :  7´ Eva Sochorová, 12´ Sára Bednářová, 43´ Anička Kolaříková,46´ Adriana Škrabolová, 77´ Bára Jelínková - 50 a 73´´ Simona Holbová

sestava : Radka Koutná-Blanka Frajtová (Pavla Manová), Sára Bednářová, Monika Plášková, Adéla Kozubíková -Eva Sochorová, Adriana Škrabolová, Anička Kolaříková, Markéta Šandorová - Michaela Matoušů (Bára Jelínková), Sabina Krahulová

Ve festival neproměněných šancí se přeměnilo valašské derby fotbalistek Brumova a Valašských Klobouk. Hlavní roli v něm hrála klobucká brankařka Bělašková, která domácím zlikvidovala minimálně pět čistých gólových příležitostí. Domácí hráčky se ujaly aktivity hned od úvodního hvizdu rozhodčího Vobořila. První šanci si vypracovala Sabina Krahulová již v 6´, po dlouhém autu Evy Sochorové, ale jenom těsně minula. Hned v následující minutě však otvírá skóre zajímavého utkání Eva, po kolmici od Sáry Bednářové-1:0. V 10´ opět šance Sabiny po autu Evy, ale situace se opakuje, Sába posílá míč těsně mimo. Ve 13´ po rohu Evy zvyšuje Sára Bednářová střelou k tyči na 2:0 pro domácí. Ve 28´ trefuje Adriana po kombinaci s Míšou Matoušů pouze tyčku klobucké branky. Aktivní Anička Kolaříková nejprve ve 30 a 33´´ svou příležitost zahodí, ale vše si vynahradí těsně před půlí, když se v rohu vápna hostů uvolní a nechytatelnou křižnou střelou stanovuje poločasový výsledek na 3:0. V první půli  hosté z Valašských Klobouk hrozili zejména rychlými brejky přes Vendulu Machů, ale domácí obrana hrála pozorně a tak Radka Koutná v brance domácích mnoho práce neměla. Ve 46´ ukázaly svou zkušenost Eva Sochorová s Adrianou Škrabolovou. První jmenovaná rychle rozehrála přímý kop na Adrianu a ta prošla celou polovinou hřiště, kličkou si položila gólmanku hostů a zvyšovala do prázdné brány na 4:0.  I přes nepříznivé skóre Klobučanky přidaly na důrazu a přesnosti a odměnou jim byla v 50´ po rohovém kopu snižující branka Holbové. V 50 a 58´ se tváří v tvář proti gólmance Bělaškové neprosadila "palička" Sabina, která vynikala aktivitou, ale v dnešním utkání si vybrala smůlu, doufejme že na několik zápasů dopředu.  Hra v těchto momentech místy uvadala, hrálo se převážně ve středu hřiště. V 70´ nastřelila Eva jenom tyč klobucké branky a následující dorážka Markéty Šandorové trefila jenom stínící Báru Jelínkovou, která nechtěně vypomohla gólmance hostů a zabránila tak jistému gólu. Nedáš dostaneš, toto fotbalové pravidlo platilo i v tomto utkání, když v následující minutě domácí gólmanka Radka Koutná svým odkopem trefila tu hezčí část zad Holbové a míč k překvapení všech skončil v domácí brance-4:2. V 79´ se skóre měnilo naposledy, když se míč po závaru před brankou hostů dostal k Báře Jelínkové a ta prostřelila vše, co jí stálo v cestě-5:2.  Valašské derby děvčat Brumova a Valašských Klobouk přineslo divákům zajímavý, svižný fotbal, se spoustou šancí. Domácí využili svých zkušeností, avšak hráčky Valašských Klobouk také ukázaly svou sílu a fotbalový potenciál.

FOTO ZDE

mistrovské utkání KP žen-14. kolo

sobota 23.4.2016

FC ELSEREMO Brumov - TJ Sokol Nezdenice

6:0  (4:0)

branky : 18 a 74´´ Adriana Škrabolová, 37 a 78´´ Eva Socorová, 7´ Michaela Matoušů, 10´ Sára Bednářová

sestava : Radka Koutná-Blanka Frajtová, Sára Bednářová, Sabina Krahulová, Adéla Kozubíková -Eva Sochorová, Adriana Škrabolová, Iveta Krahulcová, Markéta Šandorová - Michaela Matoušů, Janča Trochtová

Domácí tým do zápasu vstupoval s respektem, poslední výsledky fotbalistek Nezdenic totiž naznačovaly jejich herní vzestup. Přílišné obavy se rozptýlily hned v 7´,  kdy míč po pravé straně zatáhla Eva Sochorová, zpětnou přihrávkou pod sebe našla Míšu Matoušů a ta před golmankou Manovou nezaváhala-1:0. V 10´ bylo ještě veseleji, kdy si na míč po stříleném rohu naběhla Sára Bednářová a prostřelila vše, co jí stálo v cestě-2:0. Ve 13´ golmanka hostů zmařila velkou příležitost Evě, která po kombinaci s Jančou Trochtovou pálila jenom do jejich nohou. V 18´ byla na hranici vápna faulovaná Adriana Škrabolová, sama se postavila k míči a přesnou střelou zvýšila na 3:0. Hosté se snažili něco s výsledkem udělat, ale na hrotu hrající Švecová, která neustále balancovala na hranici ofsajdu, byla ve svých snahách osamocena. Skvělé zákroky předvedla golmanka hostů Manová  ve 23´, proti osamocené Míši Matoušů a v 29´ proti Adrianě, která dorážela míč po přímém kopu Sabiny. O další navýšení skóre se ve 37´ postarala po rohu hlavou Eva, což oslavila povedeným saltem. To už pány, resp. dámami na hřišti byly pouze domácí hráčky.

Neuběhlo ani deset minut druhé půle a hosté z Nezdenic dohrávali v devíti, když hřiště opustily jejich dvě hráčky pro zranění a střídačka, tak jako u domácího týmu, zela prázdnotou. Bohužel, jak se vytratily ze hřiště hráčky, tak se ze hry domácích  vytratila lehkost z první půle a chuť soupeře výsledkově dorazit. To se podařilo až v 74´ Adrianě po kombinaci s Jančou a v 78´ Evě po samostatné akci-6:0. Hráčky Nezdenic zoufale bránily pro ně docela přijatelný výsledek, což se jim i podařilo a s úlevou přivítaly závěrečný hvizd výborně rozhodujícího Petra Švacha. Domácí hráčky sužuje velká marodka a nastoupily do třetího utkání po sobě, pouze v jedenácti. Tak jako obě předchozí utkání i toto poctivě všechny odpracovaly a předvedly kolektivní výkon. Speciální poděkování však patří Janči Trochtové, která nenechala kamarádky na "holičkách", bez tréninku zaskočila a vedla si s bilancí 0+2 výborně.

v 88´ chytila Radka domácím vymyšlenou penaltu

sestava : Radka Koutná-Blanka Frajtová, Sára Bednářová, Adéla Kozubíková, Michaela Matoušů-Eva Sochorová, Adriana Škrabolová, Anička Kolaříková, Markéta Šandorová-Sabina Krahulová, Iveta Krahulcová

Zajímavé utkání, ve kterém proti sobě nastoupily dva celky z popředí tabulky. Hostující Brumovjanky byly nabuzeny po výhře z předchozího kola, když doma porazily vedoucí Březnici a tak  věřily, že by mohly nějaké body odvézt i z tohoto horkého prostředí.  Zápas začal oboustranně opatrně, hosté předváděli svou typickou hru s množstvím přihrávek, kdežto domácí se spoléhali pouze na dlouhé, nakopávané míče, na rychlé hrotové hráčky. První větší šanci si vypracovala v 11´ Eva Sochorová, ale jenom těsně minula branku domácích. V 15´ po nedorozumění v obraně hostů se domácí hráčka sama řítila na Radku Koutnou v bráně, ale Sára Bednářová stihla v poslední chvíli míč zblokovat. Hosté byli v těchto fázích lepším týmem, ale obrana Uherského Brodu hrála pozorně, domácí gólmanku Kočendovou pouze z dálky vyzkoušely Anička Klolaříková, Iveta Krahulcová a Adriana Škrabolová. Během úvodních minut druhé půle si hosté vypracovali dvě gólové šance, ale bohužel nedokázali trefit prázdnou bránu. Na domácích hráčkách bylo vidět, že by s případnou remízou byly i spokojeny. Nikdo však netušil, jaký ještě mají trumf v rukávu. Pomalu se blížil konec utkání a trenéři obou týmů si již dávali dohromady seznam exekutorek pokutových kopů, když se z ojedinělého útoku zjevila v pokutovém území hostů domácí hráčka. Radka v brance, ve snaze odkopnout míč jí tímto míčem podrazila nohy a ona se natáhla jak široká, tak dlouhá. Ke zděšení všech slovenský rozhodčí Smirnov ukázal na pokutový kop. Inu, rozkaz pro rozhodčího zněl asi jasně, domácí musí za každou cenu vyhrát. Jenomže k velké radosti hostů, Radka vystihla stranu a míč vyrazila. To však nebylo všechno, domácí zahrávali rohový kop, hosté se dostali do brejku, následoval závar před brankou broďanek. K míči se dostala Eva a její prudkou střelu si domácí gólmanka nešťastně vhodila do brány. Na lavičce hostů zavládla neskutečná radost a satisfakce za nepřesné rozhodování rozhodčího Smirnova, který hostujícím hráčkám udělil jako bonus i 4 žluté karty.

Kapitánka Brumova Adriana Škrabolová k utkání :

Do zápasu s Uherským Brodem jsme nastoupily opět v 11 hráčkách, a jelikož v Brodě je velké hřiště, bylo jasné, že to bude náročný zápas.
My jsme se od začátku snažily hrát kombinační fotbal, ale protože to byl zápas s dalším týmem, který je nad námi v tabulce, byly jsme nervózní a bylo to na hře znát. Chyběl klid a dost jsme ztrácely míč, čehož využívaly soupeřky a ztracené míče nakopávaly na jejich rychlou útočníci, která tak dělala problémy naší obraně. Během prvního poločasu jsme stihly neproměnit několik šancí a dostat 4 naprosto nesmyslné žluté karty, jelikož si pan „rozhodčí“ chtěl udělat pořádek na hřišti. Ale spíš si měl udělat pořádek se sebou, neboť jak ubíhaly minuty, tak začal pískat nesmyslné fauly, podpořil asistenta domácích ve všech mávaných ofsajdech, a nakonec vše vyšperkoval penaltou v 88 minutě. Naštěstí naše gólmanka nás v této situaci podržela a vychytala ji. Vrhly jsme poslední síly do útoku a střelou Evi a s pomocí gólmanky, která si míč hodila za záda, jsme vyhrály 0:1. Je smutné, že takové zápasy na takové úrovni se takovým stylem snaží ovlivnit rozhodčí. Když to člověk hraje jen pro zábavu, tak ho to akorát odrazuje hrát.