Zlínský deník - Brumov dobrovolně sestoupil do divize

21.08.2012 08:47
Autor : Lubomír Hotař
Zdroj : Zlínský deník
 
Brumov – Přestože fotbalistky Brumova v pohodě uhájily záchranu v Moravskoslezské lize žen, v následující sezoně už tuto soutěž hrát nebudou. Klubové vedení sedmého týmu druhé ligy se totiž rozhodlo, že v novém soutěžním ročníku budou Valašky o mistrovské body bojovat pouze v ženské Moravskoslezské divizi.

„Po celou minulou sezonu jsme předváděli solidní výkony. Dokázali jsme potrápit i družstva z čela tabulky. Konečná sedmá příčka proto není zklamáním a v nabité konkurenci jsme s tímto umístěním spokojeni," tvrdí vedoucí kolektivu Ivo Polách.

Pražské vedení fotbalového svazu se ovšem rozhodlo příští ročník druhé ligy reorganizovat způsobem, který je pro Brumov neakceptovatelný. „Museli bychom cestovat do velkých vzdáleností, což by pro nás bylo ekonomicky i organizačně hodně složité. Udělali jsme sice krok zpátky, ale věřím, že v budoucnu to vedení svazu vymyslí tak, aby ženský fotbal na Moravě úplně nezlikvidovali. Až dojde ke stabilizaci, určitě se znovu porveme o postup do Moravskoslezské ligy," vysvětluje Ivo Polách.

Brumov se tak znovu představí v Moravskoslezské divizi, kde před třemi roky dominoval. První zápas v nové sezoně Valašky čeká v neděli 26. srpna na hřišti olomouckých Nových sadů. Doma si Brumov poprvé zahraje v neděli 2. září, kdy od 10 hodin vyzve v derby Březnici.