Valašské derby pro Brumovjanky

22.05.2017 07:21

zdroj:Zlínský deník

autor:Lubomír Hotař

Region – V nejzajímavějším duelu šestého jarního kola fotbalového krajského přeboru žen zdolaly Lužkovice Babice a v neúplné tabulce se celek z předměstí Zlína posunul na druhou příčku. V čele zůstává Brumov, který ve Valašském derby hladce překonal Valašské Klobouky. Dařilo se také Březnici, týmu DFK Holešov a Uherskému Brodu. Střelkyněmi kola jsou třígólové kanonýrky Andrea Adamíková a Eva Zderčíková.

BRUMOV – VALAŠSKÉ KLOBOUKY 4:0 (1:0)

,,Až na dorážku Matoušů se nám v prvním poločase nedařilo proměňovat šance. Ovšem po změně stran se naše převaha stupňovala. Hosté se sice snažili o ofsajd systém, ale my jsme jejich defenzívu překonávali po brejkových akcích. Navíc jsme Valašské Klobouky nepouštěli do naší šestnáctky. Proto jsme nakonec utkání bezpečně vyhráli,“ konstatoval po jednoznačné partii trenér Brumova Robin Sochora.

,,Díky maturitám, přijímacím zkouškám a pracovním povinnostem jsme třicet minut hráli pouze s devíti hráčkami. Ve zbytku střetnutí naší sestavu rozšířila ještě Pjajková. I v oslabeném složení jsme však podali zodpovědný výkon. Ve druhé pětačtyřicetiminutovce už nám ale docházely síly. Od vyšší porážky s lídrem soutěže nás ovšem zachránila skvělá gólmanka Fojtíková,“ uznal vůdce lavičky Valašských Klobouk Jaroslav Maňas.

Branky: Krahulová 2, Matoušů, Sochorová.

Brumov: Radka Koutná – Kozubíková, Plášková, Krahulová, Frajtová, Sochorová, Škrabolová, Kolaříková, Jelínková, Krahulcová, Černobilová. Střídaly: Matoušů, Bartošáková.

Valašské Klobouky: Nikola Fojtíková – Tománková, Lišková, Juřenčáková, Andrea Jeřábková, Mačková, Kristýna Kučerová, Bučková, Klára Trochtová, Pjajková.

LUŽKOVICE – BABICE 4:3 (3:1)

,,V nejpovedenějším poločase v jarní části sezony jsme si vypracovali dvoubrankový náskok. Podařilo se nám totiž Babicím vnutit naši hru. Byli jsme pozorní v obraně, ale nebáli jsme ani útočit. V jednapadesáté minutě jsme po ráně Zeťkové dokonce vedli 4:1. Závěr duelu ovšem patřil celku ze Slovácka, který korigoval skóre na 4:3. V poslední minutě však mohla potvrdit naše vítězství pátým gólem z velké šance Uhlířová,“ odechl si po střetnutí hlavní ženský lužkovický trenér Karel Dolina.

,,Zaspaly jsme začátek utkání a po smolných brankách jsme brzy prohrávaly. Lužkovice ale byly lepší. My jsme se zvedly až od padesáté minuty a náskok soupeřek jsme snížily na jednogólový rozdíl. Vyrovnat se nám už ovšem nepodařilo, protože domácí kolektiv závěr duelu zvládl dobře takticky,“ mrzela porážka hostující Irenu Dudovou, zvlášť když útočnice Babic měla pět minut před koncem na kopačce gól na 4:4. ,,Sólovou akci jsem však neproměnila,“ smutnila Dudová.

Branky: Strachoňová 2, Uhlířová, Zeťková – Habáňová 2, Tichá.

Lužkovice: Matlachová – Blažková, Molová, Hnilicová, Halová, Zeťková, Strachoňová, Uhlířová, Hrubá, Vyvlečková, Navrátilová. Střídaly: Buchtová, Žalková, Macků, Fikeisová, Matuškovičová, Mikuláštiková.

Babice: Hladíková – Tereza Kotlabová, Malíková, Habáňová, Zbožínková, Tichá, Králíková, Vančíková, Hudcová, Dudová, Kristýna Kotlabová. Střídaly: Urichová, Číhalová.

BŘEZNICE – ŽALKOVICE 7:1 (6:0)

,,Na mokré trávě se nám dařila střelba a přízemní kombinace a v 11. minutě jsme vedly 4:0. Také v dalším průběhu střetnutí jsme měly obrovskou převahu, kterou jsme v prvním dějství dokázaly ještě dvakrát gólově zúročit. Ve druhém poločase se náš brankostroj zastavil a duel už jsme pouze dohrávaly,“ uvedla po souboji s předposledním družstvem soutěže domácí záložničce Žaneta Vaculíková.

,,V sestavě se spoustou náhradnic jsme chtěli zápas důstojně odehrát. Domácí nás ovšem předčili ve všech fotbalových činnostech. Hráčky Březnice si víc rozuměly s balónem. Nicméně v koncovce jim bylo nakloněné štěstí,“ tvrdí první muž žalkovické lavičky Radim Borovička.

Branky: Adamíková 3, Gregorová 2, Jakubíková, Bejtkovská – Monika Netopilová.

DFK HOLEŠOV – BŘEZŮVKY 5:1 (2:0)

,,Bez trojice stálic základní sestavy Zity Pospíšilové, Adámkové a Trhlíkové, ale už s maturantkou Fojtovou a čerstvou novomanželkou Evou Zderčíkovou, se zápas hrál v naší režii. Předváděly jsme pohledný kombinační fotbal, který se musel divákům líbit. Navíc jediná branka, kterou jsme inkasovaly dvě minuty před koncem za stavu 5:0, byla úplně zbytečná,“ byla s vystoupením svých svěřenkyň spokojená šeftrenérka holešovského klubu Svatava Ságnerová. Tu také potěšilo kolektivní pojetí jejího celku. ,,Družstvo nešetřilo nasazením. V obraně se mohlo spolehnout na stopérskou dvojici Pospíšilíková, Jiroušková. V záloze tvořily naši hru Řiháková s Adrianou Ševčíkovou a vpředu bylo neustále nebezpečné duo Zderčíková, Veronika Kovaříková,“ užívala si tříbodový zisk Ságnerová.

,,Byl to náš nejhorší jarní zápas. Polovinu utkání jsme se nedostaly na polovinu soupeřek. Po přestávce jsme se sice po korekturách v sestavě víc osmělily v ofenzívě, ovšem nedařilo se nám akce zakončovat. Navíc byl na nás hodně přísný hlavní rozhodčí Radek Novák,“ upozornila útočnice Březůvek Soňa Huťková.

Branky: Zderčíková 3, Adriana Ševčíková, Veronika Kovaříková – Adéla Zábojníková.

NEZDENICE – UHERSKÝ BROD 1:5 (1:3)

,,Už v sedmé minutě si dala vlastní gól Lenka Švecová. O tři minuty později jsme druhou branku dostali z ofsajdu. Sporné situace nás ale doprovázely i ve zbytku střetnutí. Za stavu 1:3 nám rozhodčí neodpískal jasnou penaltu. Hned z protiútoku jsme inkasovali po povedené trefě z dálky od Michaely Kučerové počtvrté a pak už družstvo rezignovalo na příznivý výsledek,“ konstatoval po Slováckém derby vedoucí nezdenického celku Ivan Pavlis.

,,Zásluhou Justýny Kovaříková a Anety Máčalová se nám dařila křídelní hra. Po centrech našich ofenzivních záložnic jsme dali většinu gólů. Tvořivými schopnostmi rovněž vynikala Michaela Kučerová,“ vyzdvihl největší tahounky kouč vítězného týmu Lumír Petrka.

Branky: Uhrová – Justýna Kovaříková 2, Máčalová, Michaela Kučerová, vlastní.