BRUMOV PO VÝHŘE NAD LUŽKOVICEMI UŽ MŮŽE V KRAJSKÉM PŘEBORU SLAVIT TITUL

06.06.2017 06:29

zdroj:Zlínský deník

autor:Lubomír Hotař

Region – Velké horko doprovázelo osmé jarní kolo ženského fotbalového krajského přeboru. To nevadilo Brumovu, který si po skalpu Lužkovic s předstihem zajistil první příčku v soutěži. O senzační výsledky se postaraly celky z dolní poloviny tabulky. Nezdenice výrazně zdolaly oslabené Babice a Valašské Klobouky vezou tři body z půdy silné Březnice. Výhry si připsaly také kolektivy Uherského Brodu a DFK Holešov.

BRUMOV – LUŽKOVICE 3:1 (2:1)

V nejdůležitějším utkání jara byl Brumov od začátku iniciativnější. Po zásluze se také už v 7. minutě po dorážce Jelínkové ujal vedení. Lužkovice ale byly důstojným soupeřem a v 17. minutě po ráně Strachoňové z trestného kopu vyrovnaly na 1:1. O čtyři minuty později se nešťastné odrazil balón od Horňákové a bylo to 2:1.

Aktivně hrající domácí byli i v druhém poločase pozorní v obraně a nebezpeční v útoku. Naopak Lužkovice se v ofenzívě moc neprosazovaly. Třetí branka Krahulové, jež padla ve čtyřiasedmdesáté minutě tak definitivně zajistila Valaškám tři body a zároveň také zisk titulu v letošním ročníku ženského krajského přeboru.

,,V přímém duelu o první místo nikdo nechtěl prohrát. My jsme ale měli větší vůli po úspěchu. Dařila se nám přízemní kombinace, vyhrávali jsme většinu osobních soubojů a posledních dvacet minut jsme také byli fyzicky zdatnějším družstvem,“ vypočet příčiny nedělní výhry kouč Brumova Robin Sochora.

,,Na Valašsku se hrál pohledný fotbal. Také naše družstvo s tahounkami Matlachovou, Hnilicovou, Vyvlečkovou, Navrátilovou a Uhlířovou, mělo výrazný podíl na výborné úrovni střetnutí. Domácí však mají zkušenější a techničtější kolektiv. Navíc Brumov důležité střetnutí zvládl velmi dobře takticky,“ konstatoval šéftrenér lužkovického celku Karel Dolina.

Branky: Jelínková, vlastní Horňáková, Krahulová – Strachoňová.

Brumov: Radka Koutná – Blanka Frajtová, Krahulcová, Krahulová, Kozubíková, Sochorová, Kolaříková, Škrabolová, Černobilová, Matoušů, Jelínková. Střídaly: Bartošáková, Šandorová.

Lužkovice: Matlachová – Halová, Molová, Blažková, Hnilicová, Hrubá, Vyvlečková, Žalková, Navrátilová, Uhlířová, Strachoňová. Střídala: Horňáková.

NEZDENICE – BABICE 5:2 (0:0)

,,V první polovině duelu jsme měli trochu štěstí. Babice totiž spálily dvě velké příležitosti. S přibývajícími minutami se ale náš výkon zlepšoval. Dokázali jsme podržet balón, neměli jsme problém s rozehrávkou, a protože jsme konečně proměňovali šance, tak se nám podařilo třetí celek tabulky porazit. Většinu branek jsme dali po pohledných kombinacích a následných střelách z hranice šestnáctky,“ potěšil skalp okresního rivala vedoucího domácího družstva Ivana Pavlise.

,,Bez pěti hráček základní sestavy jsme dokázaly pouze v prvním dějství čelit ofenzívě Nezdenic. Po změně stran už nám ve velkém horku rychle ubývaly síly. Náhradnic sice bojovaly, ale tentokrát to na příznivý výsledek nestačilo,“ uznala hrající trenérka Babic Irena Dudová.

Branky: Drgová 2, Švecová, Uhrová, Hanáková – Tichá, Dudová.

Nezdenice: Manová – Maňasová, Uhrová, Vrábelová, Švecová, Lukášová, Monika Gregorová, Janíčková, Hanáková, Sechovcová, Drgová. Střídala: Loskotová.

Babice: Hladíková – Hudcová, Zbožínková, Tichá, Pavlína Matušová, Karolína Matušová, Vančíková, Kotlabová, Malíková, Dudová.

BŘEZNICE – VALAŠSKÉ KLOBOUKY 1:5 (1:1)

,,Proti běhavému soupeři se nám nedařily kolmé přihrávky. Rovněž nám vázla souhra. Naopak Valašky byly rychlejší v přechodu do útoku a také si dokázaly poradit s vypracovanými šancemi. A to nás ještě od vyšší porážky zachránily dobře chytající gólmanka Malotová a spolehlivá stopérka Kozmíková,“ přiznala záložnice Březnice Žaneta Vaculíková.

,,Bylo to naše nejpovedenější utkání v letošní sezoně. A to jsme zápas odehráli pouze s deseti fotbalistkami. Družstvo se však semklo a po kolektivním výkonu jsme porazili silného soupeře. V koncovce se zviditelnila Pavla Jeřábková, která díky rychlosti a důrazu vstřelila čtyři branky,“ hodnotil cenný skalp zvučného protivníka valašskokloboucký kouč Jaroslav Maňas.

Branky: Vavrušová – Pavla Jeřábková 4, Juřenčáková.

Březnice: Malotová – Kubíčková, Viternová, Kozmíková, Hrdinová, Bejtkovská, Vaculíková, Vavrušová, Marková, Adamíková, Vilhemová. Střídaly: Gilová, Šišková, Černá, Michalíková, Bukovjanová.

Valašské Klobouky: Nikola Fojtíková – Lišková, Tománková, Andrea Jeřábková, Juřenčáková, Mačková, Bučková, Kristýna Kučerová, Klára Trochtová, Pavla Jeřábková.

BŘEZŮVKY – UHERSKÝ BROD 0:1 (0:1)

,,První poločas jsme s běhavým soupeřem držely krok. V závěru první pětačtyřicetiminutovky si však poranila koleno Grelová a musela odstoupit ze zápasu. Po následných korekturách v sestavě už jsme se nedostaly do tempa. Hodně nám také chyběly záložničce Černošková a ofenzivní Zelinková,“ postěžovala si domácí univerzálka Soňa Huťková.

,,Zdobila nás větší vůle po vítězství. Dlouho jsme také byli lepším družstvem. Úvodních patnáct minut druhého poločasu jsme dokonce měli drtivou převahu. Až v závěru střetnutí se hra vyrovnala,“ prozradil vůdce lavičky Uherského Brodu Lumír Petrka, jehož celku zajistila tři body minutu před koncem první půle po akci Eliášové Justýna Kovaříková. ,,A to ještě Macková a Eliášová nastřelily břevno,“ upozornil Petrka.

Branka: Justýna Kovaříková.

ŽALKOVICE – DFK HOLEŠOV 1:2 (0:1)

,,Hanáckému derby by slušela remíza. Bohužel jsme zaspali začátek a od desáté minuty jsme prohrávali. Poté se hra vyrovnala, ovšem naše akce končily před šestnáctkou Holešova. V dalším průběhu zápasu byly pasáže, kdy jsme byli mírně lepším celkem. Nicméně hosté si v osmašedesáté minutě zásluhou Adriany Ševčíkové vypracovali dvougólový náskok. Branka Kojetské osm minut před koncem už nic neřešila. Ve zbytku duelu nás totiž holešovský tým nepouštěl ke střelbě,“ uvedl po utkání žalkovický lodivod Radim Borovička.

,,Pro domácí to bylo smolné střetnutí. My jsme v něm brzy vedly a záhy jsme ještě zahodily čtyři tutovky .Potom se ale hra vyrovnala. A když nám ještě v průběhu prvního poločasu přestala fungovat záloha, tak jsme nakonec byly rády, že se nám v závěru zápasu podařilo vítězství uhájit,“ oddechla si hlavní klubová holešovská trenérka Svatava Ságnerová.

Vůdkyně hostující lavičky zároveň přiznává, že nebýt stoperské dvojice Zita Pospíšilová, Pospíšilíková, tak by si její tým z Žalkovic plný bodový zisk neodvezl. ,,Hodně nám také pomohla efektivita v koncovce Adriany Ševčíkové. Spoustu těžké fotbalové práce odvedla rovněž útočnice Veronika Kovaříková,“ vyzdvihla další opory v Hanáckém derby Ságnerová.

Branky: Kojetská – Adriana Ševčíková 2.