1:1 (0:1) penalty 1:3

Sestava : Radka Koutná-Blanka Frajtová, Monika Plášková, Sára Bednářová, Magda Suchánková – Eva Sochorová, Anička Kolaříková, Adriana Škrabolová, Markéta Šandorová (Míša Matoušů) – Adéla Poláchová, Iveta Krahulcová

střídačka : Linda Lysáková

Branky : Adéla Poláchová, rozhodující penalta Sára Bednářová

Semifinále Krajského poháru žen mezi domácími Lužkovicemi a hosty z Brumova slibovalo zajímavou podívanou. Za slunečného počasí, před početnou fotbalovou návštěvou si oba týmy byly vědomy důležitosti utkání, a proto v úvodu začaly opatrně. Brumovjanky ale do utkání vstoupily o něco lépe, zatlačily soupeře do defenzívy a vytvořily si hned několik šancí. Magda Suchánková ani Iveta Krahulcová si však střelecké kopačky neobuly a domácí Matlachovou v brance nepřekonaly. Lužkovice se z počátečního náporu hostů oklepaly. Že nebudou chtít jen bránit, dokázaly několika nebezpečnými situacemi před brankou Radky Koutné. Brumovjanky měly nadále mírnou převahu, Lužkovice pozorně bránily a vyrážely k rychlým protiútokům. Ve 37´ vybojovala na levé straně zdánlivě ztracený míč Magda Suchánková, její přihrávka našla Ivetu Krahulcovou, která vyslala kolmici na Adélu Poláchovou, ta v samostatném úniku obstřelila domácí Matlachovou – 0:1. Dvě minuty nato mohla zvýšit náskok hostů Eva Sochorová po přihrávce Adriany Škrabolové, ale mířila vedle. Do druhého poločasu šly ženy Lužkovic se snahou zvýšeným tlakem a aktivitou změnit skóre utkání ve svůj prospěch, což se jim i částečně podařilo, Brumovjanky zaskočily velkým důrazem a snahou o vyrovnání. V 58´ zbytečně faulovala na polovině hřiště Adéla a domácí Zeťková po přímém kopu a zmatcích v obraně přehlavičkovala vše, co ji stálo v cestě-1:1. Minutu na to mohla strhnout vedení na stranu hostů Markéta Šandorová, která šla sama na domácí gólmanku, ale ta nohama zachránila. V těchto momentech hráčky Brumova zvýšily svůj tlak, Adéla Poláchová střílela jenom do gólmanky a minutu na to Eva nad branku. V 67´ se opět k mírném náporu dostaly domácí, ale Radka Koutná předvedla zázračný zákrok a rukou vyrazila na roh. Brumovjanky se v závěru snažily strhnou vedení na svou stranu, domácí Lužkovice jasně přehrávaly, uzavřely je v jejich pokutovém území, ale v koncovce chyběl větší klid a přesnost. Místní rozhodčí Jaroslav Krajča chtěl nadstavovat 3 minuty, ale když viděl, že by domácí mohly inkasovat, raději utkání ukončil a na řadu přišly pokutové kopy. První penaltu Eva Sochorová s jistotou proměnila, ale soupeř taky-1:1. Druhou penaltu domácích Radka vystihla a Monika Plášková umístěnou střelou strhla vedení na stranu hostů-1:2. Při třetí penaltě opět vynikla Radka Koutná v brance hostů a Sára Bednářová prudkou střelou proměnila-1:3. Domácí měly nůž na krku a musely proměnit, domácí střelkyně Strachoňová však těsně minula levou tyčku a v táboře hostů vypukla nefalšovaná radost z postupu do finále Krajského poháru žen, ve kterém se děvčata Brumova střetnou s Babicemi, které ve svém semifinále rozdrtily Uherský Brod 7:0. Brumovjanky tak udělaly pěknou tečku za ne moc podařenou podzimní částí sezóny, ve které za 6 vítězství a tři prohry skončily se ziskem 18 bodů na čtvrtém místě, v těsném závěsu za Březnicí, Babicemi a Uherským Brodem.

Touto cestou bych rád poděkoval funkcionářům FC ELSEREMO Brumov za jejich podporu v období, kdy se jenom velmi těžce shání finanční prostředky na sport, správci hřiště Miroslavu Vaňkovi za vždy výborně připravenou hrací plochu a všem, kteří pomáhají s organizací dívčí kopané v Brumově. Dále bych rád poděkoval informačnímu portálu www.regionvalašsko.cz za propagaci dívčí kopané v regionu.

foto : ivospol.rajce.idnes.cz/fotbal_zeny%2C_pohar_KFS_Zlin-semifinale%2C_FK_Luzkovice_vs_FC_ELSEREMO_Brumov_1_1_0_1_penalty_1_3/

sobota 24.10.2015

SK Březnice vs FC ELSEREMO Brumov

2:0 (2:0)

Sestava : Radka Koutná-Blanka Frajtová, Magda Suchánková (Míša Matoušů, Sabina Krahulová), Monika Plášková, Sára Bednářová – Eva Sochorová,  Anička Kolaříková (Eliška Pinďáková), Adriana Škrabolová, Adéla Kozubíková – Adéla Poláchová, Iveta Krahulcová

ČK 44´ Adéla Kozubíková

Od úvodních minut první půle byly fotbalistky Březnice jasně lepším týmem, hostujícím Brumovjankám míč půjčovaly minimálně, ve všech situacích reagovaly daleko rychleji a žádný míč pro ně nebyl ztracený. Zkrátka od začátku šly za vítěztvím. Velké problémy hostům dělala zejména Petra Gregorová, bývalá hráčka Brumova, která hýřila aktivitou a pro své spoluhráčky připravovala jednu šanci za druhou. Zato Brumovjanky, po vcelku jasném vítězství s Holešovem nepředvedly v první půli zhola nic. Na jejich kopačky se vkradla nervozita a svými nepřesnými přihrávkani dávaly soupeři možnost rychlých brejků, které obrana hostů jenom s vypětím odvracela. Směrem dopředu to bylo ze strany hostů absolutně žalostné, bez nápadu a myšlenky. Ve 21´ šly domácí do vedení, když aktivní Kozmíková využila zaváhání stoperské dvojice hostů a jesličkami překonala brankářku hostů. Ve 37´ Gregorová po pohledné kombinaci domácích vyslala na branku hostů jedovatou střelu, kterou Radka Koutná s námahou vyrazila na roh. Ve 39´ opět po pravé straně unikla Kozmíková, naservírovala míč domácí Lidincové a ta předvedla fotbalovou parádu-robinzonádou proměnila-2:0. Když už se viděly hráčky obou týmů v šatnách, přišlo naprosto zbytečné oplácení Adély Kozubíkové, za což po právu obdržela červenou kartu. Do druhé půli nastoupily Brumovjanky jako vyměněné, byť hrály pouze o deseti. Zavřely domácí na jejich polovině, ale trápily se s  finálním zakončením, když už se dostaly ke střele, tak mířily nepřesně. Navíc zbytečně vodily míč, až je o něj obětavě hrající Březnice připravila. Trenér hostů Robin Sochora vsadil vše na jednu kartu a přeskupil síly směrem dopředu. Domácí toho několikrát využily k rychlým brejků, ale v této fázi hosty podržela několika obětavými zákroky golmanka Koutná a Sára Bednářová v obraně. Bohužel, i přes velký tlak Brumovjanek Březnice svou zaslouženou výhru ubránila a potvrdila tak svou roli lídra soutěže.

sobota 17.10.2015

FC ELSEREMO Brumov - DFK Holešov

4:0 (3:0)

Sestava : Radka Koutná-Blanka Frajtová, Magda Suchánková, Sára Bednářová, Míša Matoušů– Eva Sochorová, Kristýna Olejníková, Anička Kolaříková (Adriana Škrabolová), Adéla Kozubíková– Adéla Poláchová (Linda Lysáková), Markéta Šandorová (Iveta Krahulcová)

Branky :  25´  Eva Sochorová, 32´ Sára Bednářová, 34´ Blanka Frajtová, 52´  Adéla Kozubíková

V předposledním podzimním kole čekal na brumovská děvčata nevyzpytatelný DFK Holešov, který v předcházejícím kole zatížil konto Nezdenic deseti góly. Úvodní desetiminutovka prakticky nepřinesla žádnou šanci na obou stranách. Domácí hráčky však postupně přebíraly otěže utkání na svou stranu, byly aktivnější a v osobních soubojích důraznější. První velkou šanci si domácí vypracovaly v 17´, když se po odraženému rohu k míči dostala Adéla Poláchová, ale k její smůle z hranice vápna trefila pouze břevno branky hostů. Ve 21´ hosté na své polovině vybojovaly míč a přešly do rychlého brejku, hráčka Holešova Ševčíková se sama řítila na Radku Koutnou v brance domácích, Radka po menším zaváhání vyrazila proti,  byla však u míče pozdě a střet skončil jasným faulem v pokutovém území. Rozhodčí Švach nezaváhal a ukázal na pokutový kop. K penaltě se postavila zkušená Zderčíková, ale Radka svou minelu napravila a její umístěnou střelu k levé tyči vyrazila. V těchto momentech se rozhodovalo o osudu utkání. Neuběhlo ani pět minut a na dlouhý výkop Radky si naběhla Eva Sochorová, využila nedorozumění stopérské dvojice hostů a přesným lobem přes gólmanku Kasalovou otevřela skóre uklidňujícím gólem-1:0. Ve 30´ se do šance dostala Markéta Šandorová, ale těsně minula. Ve 32´ si na roh Evy naskočila Sára Bednářová a hlavou pod břevno zvyšovala na 2:0. Za minutu si Eva s Blankou Frajtovou s obranou hostů zahrály bago a druhá jmenovaná podél gólmanky Kasalové navýšila skóre na poločasových 3:0. Ve 39´ po kombinaci Adély Kozubíkové s Evou, zachránila hosty od pohromy konstrukce branky. Ve druhé půli domácí pokračovaly v aktivitě. V 52´ rychle rozehrála Eva Sochorová trestný kop na Adélu Kozubíkovou a ta ve vyložené šanci nezaváhala a svému bývalému týmu ukázala, že byla velká chyba ji pouštět do Brumova :-) (za 6 míčů :-)) – 4:0. V 60´ se nadechla k sólu druhá  Adéla, tentokrát Poláchová, ale brankařka Kasalová zazářila a její střelu vyrazila. Hosté se však jenom tak nevzdávaly, v 70´ Radka Koutná vyrazila na břevno střelu nebezpečné Ševčíkové a za pár okamžiků Blanka Frajtová vykopává z brankové čáry hlavičku Zderčíkové.  I přes vysokou prohru hosté nic nezabalily, dál se v závěru pokoušely o čestný gól, ale to jim nebylo tentokrát souzeno. Utkání rozhodoval výborný rozhodčí Petr Švach ze Slavičína, který projevil cit pro hru a velký přehled,  přes porážku si jeho výkon pochvaloval i soupeř z Holešova.

foto  ivospol.rajce.idnes.cz/fotbal_zeny%2C_prebor_KFS_Zlin%2CFC_ELSEREMO_Brumov-DFK_Holesov_4_0_3_0/

komentář soupeře :

neděle 11.10.2015

SK Březůvky vs FC ELSEREMO Brumov

1:4 (0:2)

Sestava : Radka Koutná-Blanka Frajtová, Sabina Krahulová, Sára Bednářová, Míša Matoušů– Eva Sochorová, Kristýna Olejníková, Iveta Krahulcová, Adéla Kozubíková– Jana Trochtová, Bára Jelínková

Branky : 48´ Nikol Grelová - 23´ Míša Matoušů, 28´ Kristýna Olejníková, 86´ Eva Sochorová, 90´ Jana Trochtová

Děvčata do utkání  nastoupila s přeházenou sestavou, a bez náhradníka na lavičce, přesto jsme domácím míč moc nepůjčovaly. I když jsme si v úvodu vytvořily několik střeleckých příležitostí, bohužel chyběla jako vždy přesná koncovka a tak domácí gólmanka moc zasahovat nemusela.  Skóre jsme otevřely ve 23´, když se premiérově v brumovském dresu trefila po rohovém kopu dorážkou Míša Matoušů. Ve 27´ zvyšovala na 0:2 střelou k tyči Kristýna Olejníková.  Domácí přitvrdily a zvýšily důraz, avšak pozorná obrana hostů jim toho mnoho nedovolila. V chladném a větrném počasí se hrál  svižný fotbal, ale dlouho bez vyložených šancí. Po půli se hra ještě více rozhýbala, více se běhalo a děvčata měla větší snahu. I domácí byly najednou odvážnější. Výsledkem bylo snížení  Březůvek po rohovém kopu a zmatcích v obraně, když se trefila pod břevno Grelová -  1:2. Utkání se zbytečně zdramatizovalo. Očekávaný tlak domácích ale nepřišel, naopak, Brumovjanky se snažily o pojišťovací branku, a to se podařilo až v závěru zápasu Evě Sochorové, které přes celou šířku hřiště krásným volejem namazala Adéla Kozubíková. Eva míč napálila z první a domácí gólmanka neměla šanci. V poslední minutě dala definitivní podobu výsledku po zahraném rohu Janča Trochtová. Po bojovném výkonu chřipkou zdecimovaný tým zvítězil zaslouženě 1:4.

sobota 3.10.2015

FC ELSEREMO Brumov vs FK Lužkovice

2:1 (0:1)

Sestava : Radka Koutná-Blanka Frajtová, Sabina Krahulová, Magda Suchánková, Adéla Kozubíková – Eva Sochorová, Kristýna Olejníková, Sára Bednářová, Anička Kolaříková – Adéla Poláchová (Linda Lysáková), Iveta Krahulcová ( Míša Matoušů)

Branky : 62´ Eva Sochorová (p), 78´ Kristýna Olejníková – 42´ Aneta Strachoňová

Zraněnou kapitánku Adrianu Škrabolovou nahradila Kristýna Olejníková, které se na pár dnů vrátila ze svého zaměstnání v Německu a za Moniku Pláškovou na stoperovi zaskočila Sabina Krahulová. Vypadalo to, že gól v síti hostů je jenom otázkou času. Od úvodního hvizdu se domácí hráčky usadily na polovině hostů a zasypaly brankařku Lužkovic Matlachovou sprškou střel. Ovšem, jak časomíra rychle ukrajovala čas první půle, tak Brumovjanky pálily jednu příležitost za druhou. Své šance neproměnily Eva Sochorová, Kristýna Olejníková, Iveta Krahulcová a Adéla Poláchová. Ve 37´ se po bravurním zákroku zranila výborná gólmanka hostů Matlachová, když vyškrábla střelu Aničky Kolaříkové, mířící pod břevno. Po krátkém ošetření ale pokračovala ve hře a dál hostům držela šance na zisk bodů vysoko. To, že fotbal nemá logiku, ukázala 42´, hosté se v ojedinělé akci dostali na polovinu domácích, na levé straně hráčka Lužkovic zamotala hlavu domácí obraně a předložila na malé vápno míč Strachoňové, které bombou od břevna poslala Lužkovice do překvapivého vedení. Ve druhé půli domácí zařadily na vyšší rychlostní stupeň, přestaly hrát až příliš profesorsky a před brankou hostů začínalo být rušno. V 61´ zahrávala Eva rohový kop, našla Adélu Poláchovou, ale její střelu ještě obránkyně stačily z branky vykopnout. Avšak následující odkop domácí vrátily zpět před lužkovickou branku a v následné skrumáži zabránila rukou hráčka hostů, cestě míče do branky. K pokutovému kopu se nikdo neměl a tak zodpovědnost vzala na sebe suplující kapitánka Eva Sochorová, která bombou k levé tyči srovnala stav na 1:1. S přibývajícím časem přibývala na hřišti i nervozita. Hosté se snažili remízu ubránit a domácí naopak rozhodnout utkání ve svůj prospěch. To se v 78´podařilo navrátilci do sestavy Kristýně Olejníkové tečovanou střelou z vápna-2:1. Hosté se ještě po sérii rohů v posledních minutách snažili srovnat, ale domácí hráčky si vydřenou výhru v infarktovém utkání pohlídaly.

foto : ivospol.rajce.idnes.cz/fotbal_zeny%2C_prebor_KFS_Zlin%2CFC_ELSEREMO_Brumov-FK_Luzkovice_2_1_0_1/

sobota 26.09.2015

FC Babice vs FC ELSEREMO Brumov

2:1 (0:0)

Portrét

sestava : Radka Koutná-Blanka Frajtová (Sabina Krahulová), Monika Plášková, Magda Suchánková (Míša Susedíková), Adéla Kozubíková - Adéla Poláchová, Sára Bednářová, Anička Kolaříková, Michaela Matoušů - Jana Tochtová (Linda Lysáková), Markéta Šandorová

Branka : 81´ Linda Lysáková

Pokusit se o co nejlepší výsledek, odcestovaly děvčata Brumova oslabené o kapitánku Adrianu Škrabolovou a střelkyně Evu Sochorovou a Ivetu Krahulcovou do slováckých Babic. Naopak v týmu se po několikaleté přestávce objevila Janča Trochtová, obávaná hrotová hráčka. V dresu Babic na hřiště vyběhlo hned několik hráček 1. FC Slovácko, z nichž nejvíce vynikala výborná Irena Dudová, se kterou hostující obrana měla hodně práce, ale bohužel ji neuhlídala. V první půli se spíše bojovalo ve středu hřiště, domácí Babice byly aktivnější, ale Radku Koutnou v bráně ohrožovaly pouze z dálky. Hostům se nedařila rozehrávka, přechod do útoku byl pomalý a do zakončení se dostávaly minimálně. Největší šanci Brumovjanek v první půli, kdy se na domácí Hladíkovou řítila Jana Trochtová, zastavil velmi nepřesný rozhodčí Toman, pro domnělý ofsajd hráčky. Ve druhé půli Brumovjanky hru vyrovnaly, ale skórovaly domácí. V 60´ unikla po křídle Dudová a z úhlu si našla mezeru mezi tyčkou a brankářkou hostů-1:0. Ani ne po deseti minutách se rozhodčí Toman patrně zadíval do dáli na svítící stožáry fotbalového stadionu v Uherském Hradišti, kde se souběžně odehrávalo ligové utkání 1 FC Slovácko, a z nepochopitelných důvodů pískl penaltu za faul Moniky Pláškové na domácí útočnici, která upadla v pokutovém území na mokrém terénu. Habáňová poslala míč na opačnou stranu, než šla gólmanka hostů a zvýšila na 2:0. Brumovjanky se nadechly k náporu, střídající Linda Lysáková stihla snížit v 81´po důrazu ve vápně na 2:1, ale více se již nepodařilo. I přes oslabení o klíčové hráčky si děvčata Brumova nevedla špatně, k remíze chybělo málo. Velmi dobře zahrály navrátilci do sestavy Trochtová a Susedíková.

foto : ivospol.rajce.idnes.cz/fotbal_zeny%2C_prebor_KFS_Zlin%2C_FC_Babice-FC_ELSEREMO_Brumov_2_1_0_0/

sobota 19.9.2015

FC ELSEREMO Brumov vs Sokol Žalkovice

9:1 (5:0)

sestava : Radka Koutná-Blanka Frajtová, Sára Bednářová, Sabina Krahulová, Michaela Matoušů - Eva Sochorová, Adriana Škrabolová (Markéta Šandorová), Anna Kolaříková, Adéla Kozubíková - Iveta Krahulcová, (Adéla Poláchová), Eliška Pinďáková

branky : 5,6 a 36´´ Iveta Krahulcová, 70 a 84´´ Sabina Krahulová, 15´ Eva Sochorová, 28´ Adriana Škrabolová, 64´ Anna Kolaříková, 71´ Markéta Šandorová - 79´ Erika Chytilová

Hned z prvního útoku mohla skórovat domácí Míša Matoušů, ale míč poslala těsně vedle branky hostů. V 5´ Iveta Krahulcová pěknou kombinací s Eliškou Pinďákovou a Míšou Matoušů vyšachovali obranu Žalkovic a s pomocí hostující gólmanky a břevna otevřela skóre-1:0. Minutu na to se opět gólově prosadila Iveta umístěnou střelou k tyči-2:0. Po první čtvrthodině již svítil na ukazateli skóre stav 3:0 po kolmici Adriany Škrabolové na Evu Sochorovou, která chladnokrevně zakončila. Ve 28´ předvedla parádní sólo Adriana, prošla obranou hostů a gólmance Kubové nedala šanci-4:0. Ve 36´ dokončila svůj před utkáním ohlášený hattrick Iveta Krahulcová a stanovila poločasový výsledek na 5:0. Domácí hráčky hostům mnoho prostoru nedávaly, a tak Žalkovice zlobily domácí obranu pouze z rychlých brejků. V 64´ ze 25 metrů napřáhla Anička Kolaříková a její obávaný projektil skončil za zády gólmanky Kubové-6:0. V 68´ unikla po křídle Eva Sochorová, její centrovaný míč hráčky Žalkovic odkoply pouze k Sabině Krahulové a ta ve vyložené šanci nezaváhala-7:0. Dvě minuty na to opět Eva ukázala své strážkyni záda a její centr poslala z voleje do šibenice debutantka v domácím dresu, teprve třináctiletá Markéta Šandorová z Újezdu-8:0. V 79´ skóroval i soupeř z kopačky Chytilové, která využila nedorozumění domácí obrany- 8:1. Gólový účet uzavřela hlavou Sabina Krahulová po přesně zahraném rohu-9:1.

foto : ivospol.rajce.idnes.cz/fotbal_zeny%2C_prebor_KFS_Zlin%2C_FC_ELSEREMO_Brumov-Sokol_Zalkovice_9_1_5_0/

neděle 13.9.2015

mistrovské utkání KP

Spartak Valašské Klobouky vs FC ELSEREMO Brumov

0 : 7  (0 : 3)

sestava : Radka Koutná-Blanka Frajtová (Michaela Matoušů), Sára Bednářová, Monika Plášková, Magda Suchánková  - Eva Sochorová, Adriana Škrabolová, Anna Kolaříková, Adéla Kozubíková - Iveta Krahulcová (Eliška Pinďáková), Adéla Poláchová  (Sabina Krahulová)

branky : 2,14 a 65´´ Eva Sochorová, 41 a 74´´ Iveta Krahulcová, 54´ Adriana Škrabolová, 90´ Eliška Pinďáková

Pravé dívčí valašské derby mezi týmy Valašských Klobouk a Brumova bylo k vidění v neděli na klobuckém hřišti, jako předzápas mužských týmů ze stejných klubů. Brumovjanky se hned ve 2´ ujaly vedení Evou Sochorovou po rohovém kopu-0:1. Domácí Klobučanky však v úvodu utkání i přes obdržený rychlý gól byly mírně lepším týmem, lépe se pohybovaly a u míče byly vždy o krok dříve, nežli  hosté. Obrana Brumova dirigovaná Monikou Pláškovou je však k přímému ohrožení branky nepustila.  Ve 14´ se k míči dostala opět Eva a rychlý brejk zakončila druhou a uklidňující brankou 0-2. V těchto momentech tlak Klobouk definitivně upadl a hosté si vytvářeli jednu brankovou příležitost za druhou. Ve 39´ Eva dlouhým autem poslala do brejku Adrianu Škrabolovou, ale ta nechala vyniknout klobuckou gólmanku Bělaškovou. Ve 41´ zvyšovala na 0-3 Iveta Krahulcová, po úniku Evy a její přesné přihrávce před prázdnou bránu domácích. Ve 45´ ještě Adéla Poláchová překonala gólmanku Klobouk, ale míč zastavila tyč domácí brány. Ve druhé půli pokračoval tlak hostů, v 54´ se  po pohotovém zpracování míče nechytatelnou střelou z hranice vápna trefila Adriana Škrobolová, a v 65´ dokončila svůj první letošní hattrick Eva Sochorová, když z voleje napálila míč na zadní tyčku - 0:5. Domácí hráčky se nadechly ke snaze vsítit alespoň čestný gól, bohužel však v 69´ trefily pouze konstrukci branky. V 74´ všudypřítomná Eva opět našla Ivetu Krahulcovou před bránou a ta nezaváhala-0:6. V 90´ se po přihrávce od Evy dostala k míči střídající Eliška Pinďáková a střelou k tyči uzavřela skóre svým prémiovým gólem-0:7.

ivospol.rajce.idnes.cz/fotbal_zeny%2C_prebor_KFS_Zlin%2C_TJ_Spartak_Valasske_Klobouky-FC_ELSEREMO_Brumov_0_7_0_3/

sobota 5.9.2015

hřiště v Šumicích

TJ Sokol Nezdenice-FC ELSEREMO Brumov

0:4 (0:4)

sestava : Radka Koutná-Blanka Frajtová (Bára Jelínková), Sára Bednářová, Sabina Krahulová, Magda Suchánková (Michaela Matoušů)-Eva Sochorová, Adriana Škrabolová, Anna Kolaříková,  Adéla  Kozubíková-Iveta Krahulcová (Eliška Pinďáková), Adéla Poláchová

branka : 12´Iveta Krahulcová, 13 a 17´´ Anička Kolaříková, 44´Adéla Poláchová

Po dlouhých dva a půl letech (27.4.2013) se opět potkaly v boji o mistrovské body dva průkopníci dívčí kopané na Valašsku a Slovácku a hlavně však dva velcí rivalové, týmy Nezdenic a Brumova. Všechna předchozí utkání to byl vždy tvrdý, ale korektní boj o každý kousek hřiště. Omlazený tým domácích byl od prvních minut pod velikým tlakem a jenom s námahou odolával jednomu útoku za druhým. V 7´ promarnila velkou šanci Iveta Krahulcová, svou chybu však napravila ve 12´, když zakončila rozehrané bago před brankou domácích v podání Aničky Kolaříkové a Adriany Škrabolové. Minutu na to Anička prudkou střelou ze 25 m nedala dobře chytající golmance Manové šanci-0:2. Hosté v těchto momentech zcela ovládali veliké vápno domácích a v 17´ si Anička  po přesné přihrávce Adriany gólovou oslavu zopakovala-0:3. Hosté bušili do sevřené obrany Nezdenic a ty bránily všemi možnými i nemožnými způsoby. Ve 32´ domácí hráčka zastavila míč na brankové čáře rukou, bohužel zatím vždy neomylná exekutorka Radka Koutná pohrdla nabídkou, zvýšit si svůj brankový účet a těsně minula levou tyčku. V rozmezí mezi 34 a 43´´ hosté třikrát orazítkovali nezdenické břevno. Ve 44´ brumovjanky zvýšily vedení na 4:0, když se k odraženému míči od břevna dostala Adéla Poláchová a hlavou překonala nezdenickou Manovou. Početná brumovská výprava očekávala ve druhé půli pokračující brankostroj. Opak byl však pravdou. Hosté odstřelovali po celou druhou půli domácí branku, avšak střely mířily buď těsně vedle, nebo do Manové a když už ta byla překonaná, tak míč skončil na břevně. V tomto utkání celkem 7x. Obětavě bojující domácí čtyřgólový příděl ubránili. Na hostech bylo znát, že se šetří pro příští mistrák. Po zranění naskočily do utkání Eliška Pinďáková, Michaela Matoušů, Bára Jelínková a Eva Sochorová a vedli si velmi dobře. Tým je na nedělní derby s Valašskými Klobouky téměř kompletní.

ivospol.rajce.idnes.cz/fotbal_zeny%2C_prebor_KFS_Zlin%2C_Sokol_Nezdenice-FC_ELSEREMO_Brumov_0_4_0_4/#

sobota 22.8.2015

pohár KFS Zlín-1.kolo

FC ELSEREMO Brumov vs Spartak Valašské Klobouky

4:0 (2:0)

branky : 25´ Eva Sochorová, 35 a 79´´ Anička Kolaříková , 63´ Sabina Krahulová

sestava : Radka Koutná-Blanka Frajtová, Monika Plášková, Sára Bednářová, Magda Suchánková-Eva Sochorová, Adriana Škrabolová, Anička Kolaříková-Sabina Krahulová

Pouze v devíti hráčkách nastoupily brumovské fotbalistky v 1. kole poháru Krajského fotbalového svazu proti svému nejbližšímu soupeří-děvčatům Spartaku Valašské Klobouky. Důvodem absence spoluhráček však nebyly nevyřízené formality v novém Informačním systému FAČRu, jak se to teď u mnoha klubů na začátku sezóny stává, ale pracovní povinnosti, dovolené a neposlední řadě blížící se konec prázdnin a s ním i mnoho jiných povinností. Toto první, oficiální derby bylo okořeněno i tím, že v brumovském dresu nastoupila bývalá hráčka Valašských Klobouk Sára Bednářová, a v klobouckých barvách zase Vendula Machů a Sára Tománková, které výraznou měrou pomohly domácím Brumovjankám v předchozí sezóně v boji o divizní body.

Domácí, byť jich bylo o dvě méně, začaly náporem. Zvlášť aktivní byla na pravé straně Eva Sochorová. Ta, po neproměnění několika šancí se prosadila ve 25´, když obstřelila výbornou gólmanku Klobouk. Klobučanky se v první půli na dostřel domácí branky dostávaly pouze sporadicky a jejich jedinou gólovou šanci v první půli skokem k tyči zlikvidovala Radka Koutná. Ve 35´ se k míči dostala Anička Kolaříková a střelou ze 20 metrů k tyči zvýšila na 2:0. Druhá půle byla celkově vyrovnanější, domácí hráčky musely začít šetřit síly a tak se Klobučanky častěji dostávaly na jejich polovinu. Zvláště pak rohy, zahrávané Vendulou Machů na vysoké Valčíkovou a Tománkovou, byly velmi nebezpečné. Druhá jmenovaná po takové akci trefila ke škodě hostů pouze tyč domácí branky. Obrana domácích však bezchybně odváděla svou práci. V 63´ zvyšovala na 3:0 Sabina Krahulová, když si poradila z obranou hostů a přesnou střelou trefila branku. V 79´ uzavřela skóre na 4:0 svou druhou brankou Anička Kolaříková, když obehrála všechny, co jí stály v cestě a podél bezmocné brankařky poslala míč do sítě. Pro poměrně hojnou diváckou návštěvu to bylo atraktivní utkání, plné pěkných fotbalových momentů od obou týmů. Klobučanky předvedly, že ne nadarmo skončily v loňském ročníku Krajského přeboru na medailových příčkách. Domácí však zužitkovaly zkušenost z nedávných bojů v Moravskoslezské lize a posléze divizi. Děvčata zahrála kolektivně a spolehlivě. Prim však zasluhuje kapitánka domácích Adriana Škrabolová, která neúnavně podporovala jak ofenzívu, tak se vracela bránit a svým výkonem výrazně přispěla k zaslouženému vítězství barev FC ELSEREMO Brumov.

foto

ivospol.rajce.idnes.cz/fotbal_zeny%2C_pohar_KFS_Zlin%2C_FC_ELSEREMO_Brumov-Spartak_Valasske_Klobouky_4_0_2_0/

ostatní utkání poháru

is.fotbal.cz/souteze/detail-souteze.aspx?req=ea64d1fc-e0dd-4208-9d76-589e1314b557

sobota 29.8.2015

FC ELSEREMO Brumov vs ČSK Uherský Brod

2:3 (1:2)

sestava : Radka Koutná-Blanka Frajtová, Sára Bednářová, Magda Suchánková-Linda Lysáková, Adriana Škrabolová, Anna Kolaříková, iveta Krahulcová, Adéla  Kozubíková-Sabina Krahulová, Adéla Poláchová

branka : 29´  Iveta Krahulcová, 70´ Radka Koutná

Hned na úvod 1. kola krajského přeboru žen zavítaly do Brumova hráčky Uherského Brodu, ještě v loňské sezóně hrající  Moravskoslezskou divizi  „C“. Nástup do utkání vyšel parádně hostům, když v 9´ Radka Koutná podcenila přímý kop, zahrávaný z levé strany a míč k překvapení všech skončil v brance-0:1. Domácí se ještě nevzpamatovali ze šoku a v 11´  na ukazateli skóre svítil stav 0:2 po rychlém brejku hostů. Domácí se nevzdávali, ovšem obrana hostů hrála spolehlivě, a co prošlo, pochytala hostující gólmanka. Ve 25´ do zápasu naskočila Sabina Krahulová, domácí byli konečně kompletní a hra se vyrovnala. Brumovjankám se podařilo snížit ve 29´ po rohu Adriany Škrabolové, která našla Aničku Kolaříkovou, od ní šel míč k  Ivetě Krahulcové a ta v koncovce nezaváhala-1:2. Ve 31´ rychlý brejk hostů na brankové čáře na poslední chvíli zastavovala Blanka Frajtová. V této fázi utkání byli domácí mírně lepším týmem, hosté však neustále hrozili z dlouhých nakopávaných míčů,  na své hrotové hráčky. V 70´ hostující gólmanka podtrhla v pokutovém území Adélu Poláchovou a nařízený pokutový kop bezpečně proměnila Radka Koutná. Domácí vrhli všechny síly  do útoku, ve snaze rozhodnout utkání před případnými pokutovými kopy. V 88´ jim však vzala všechny naděje rychlá akce Broďanek po levé straně a ve finále Zálešáková střelou k tyči definitivně rozhodla o výhře hostů.

foto  - ivospol.rajce.idnes.cz/fotbal_zeny%2C_prebor_KFS_Zlin%2C_FC_ELSEREMO_Brumov-CSK_Uhersky_Brod_2_3_1_2/