O nás

S nápadem založit na Valašsku dívčí fotbalový tým přišel v roce 2006 Robin Sochora z Tichova a tehdy ještě Eva Ungermanová z Brumova.
Především Eva měla k ženské kopané velmi blízko, neboť ve své bohaté fotbalové kariéře prošla prvoligovými týmy Slovácka a Otrokovic, stala se několikanásobnou úspěšnou futsalovou reprezentantkou ČR.
Její kariéra zatím vyvrcholila v roce 2007, kdy se stala mistryní Evropy ve futsalu. Tito dva fotbaloví nadšenci okolo sebe shromáždili skupinku dívek z okolí a pomalými fotbalovými krůčky se snažili z těchto dívek udělat fotbalistky. Doposud byl ženský fotbal ve zlínském okrese trpěn, až přehlížen. Několik amatérských týmů na to v roce 2007 zareagovalo, a vytvořilo projekt tzv. Meziokresní soutěž žen, které se zúčastnily ženské týmy z okresů Zlín, Uherské Hradiště a Vsetín. Tak vznikl i DFC Tichov.
K překvapení všech se tato soutěž stala populární, což bylo vidět na množství diváků. Lídrem soutěže se stal tým DFC Tichov, který konkurentům dokázal uštědřit i dvouciferné výprasky a s velkým přehledem tuto soutěž vyhrál s náskokem třinácti bodů a skórem 130:1. O góly se postaraly Eva Sochorová (35), Adéla Poláchová (29), Adriana Škrabolová (20), Monika Miklasová (13), Maruška Trčková (10), Lenka Filáková (7), Jana Trochtová (6), ale i další. Soupeři proti Tichovu většinou nastupovali s defenzivní taktikou, ovšem hra DFC vynikala dravostí a týmovým duchem.
K ještě většímu překvapení došlo v červnu letošního roku, když vyšla ve Zlínském deníku krátká zpráva, že OFS Zlín tuto soutěž zrušil, bez udání důvodu. Nabízely se dvě řešení, fotbalový klub rozpustit a nebo podat přihlášku do MSDŽ. Jenomže hrací plocha v Tichově nevyhovovala pravidlům této soutěže a tak se musela hledat jiná alternativa. V tuto chvíli dívkám podali pomocnou ruku funkcionáři FC ELSEREMO Brumov, především Ing. Ladislav Vilímek a Marián Opat, kteří přišli s nabídkou, aby se DFC Tichov zaregistroval do soutěže pod názvem brumovského oddílu. Bohužel se našlo i pár oponentů, kteří argumentovali tím, že hrací plocha v Brumově je přetížená a děvčata budou jenom další zátěž. Byl jsem svědkem mnoha utkání DFC i za nepřízně počasí a musím podotknout, že dívčí kopaná není tak dynamická a agresivní jako mužská, vypíchnutí míče skluzem je zcela mimořádná událost a tak po odchodu hráček ze hřiště, toto vůbec neutrpělo nějakou újmu.
Všeobecně se ví, že divák v Brumově je náročný a náladový, když se daří, tak na zápasy chodí a když se nedaří, tribuna je prořídlá. Snad ve vašem fotbalovém kalendáři nedělní odpoledne bude ve znamení dívčího fotbalu, který na hřišti FC ELSEREMO začíná psát od podzimu 2009 svoji historii.
Dívčí resp. ženský fotbal je v ČR rozdělen na Moravu a Česko. Nejvyšší soutěž na Moravě je Moravskoslezská fotbalová liga (MSLŽ), ze které vítěz postupuje přímo do 1. ligy žen. Divizní skupiny jsou 4 a vítězové postupují do MSLŽ. Ta brumovská má označení jako „B“. Tuto skupinu hraje 11 týmů, přičemž polovina je ze Slovácka a polovina ze Zlínska. 

 

Ivo Polách - 2008

 


Úryvek z ročenky k 70-ti let výročí založení brumovské kopané

 

Fotbal ženy – naše cérečky.

autor : Miroslav Beňo

Historie ženského fotbalu v Brumově je krátká – oficiálně ženy hrají pod názvem a hlavičkou FC ELSEREMO Brumov až od ročníku 2009/2010.  V minulosti sice byl v Brumově k vidění ženský fotbal, ale jen výjimečně. První oficiální zápas žen v Brumově byl sehrán dne 1.5.1976.  Zápas 1.ligy žen  mezi  Valašským Meziříčím a Olomoucí skončil výsledkem 3:1 pro Valašské Meziříčí a hrál se u příležitosti 35. výročí založení fotbalového oddílu. Zájem diváků byl obrovský. Na tu dobu to byla velká atrakce hodna oslav svátku práce.

Někdy si taky ženy z mezáckých dílen sehrály „srandamač“ mezi sebou. Sedmdesátá léta zaznamenala určitý rozvoj ženské kopané, ale v dalších letech se většina mužstev rozpadla. V tu dobu chodila na tréninky s muži i Lidka Šabršulová. Vždycky si s nimi zahrála fotbálek a pokud vím, tak ho uměla velmi dobře. Dá se říct, že to byla průkopnice ženského fotbalu u nás. Bohužel v té době ojedinělá. V okolí se sem tam hrál ženský fotbal v Návojné (1973), Nedašově (1985) i ve Lhotě. Tělovýchovná jednota Sokol Návojná se jako první v celém okrese proslavila ženou-rozhodčí. V roce 1978 a 1979 pobíhala s píšťalkou v ruce po okresních hřištích slečna Marie Holbová.

Další ženský fotbal byl v Brumově k vidění až koncem devadesátých let, kdy si na našem hřišti v rámci přípravy několikrát  zahrály s našimi žáky i ženy Compexu Otrokovice, které zde často absolvovaly v Sidonii soustředění. Na jednom z těchto zápasů jsem se byl podívat. Hrálo se na trávě a přítomné diváky velmi pobavil Fera Polách, který přišel během zápasu na tribunu a první jeho otázka zněla: “Keří sú naši?“.

Dosud největší událost v souvislosti s ženskou kopanou jsme mohli zažít  dne 14.10.2000, kdy se na našem stadiónu utkala naše ženská reprezentace v  kvalifikačním zápase o účast na Mistrovství Evropy žen 2001 s týmem tehdejší Jugoslávie. Utkání předcházel velký liják, ale do zápasu bylo hřiště v pořádku.Vítězství našeho týmu 1:0, po gólu Evy Šmeralové ze 37´ hry, vidělo 1. 150 diváků! V zápase byla k vidění i asi naše historicky nejlepší fotbalistka Pavlína Šťastná, kterou z tribuny bedlivě sledoval její otec trenér  Zdeněk Šťastný. Vzpomínám, že ho oslovil Zdeňa Konečný a mimo jiné se ho ptal, jestli ví který fotbalista reprezentant pochází z Brumova. Šťastný odpověděl, že asi Migas a velice se divil, že je to Řepka.

Parta děvčat  své fotbalové „ženstvo“ založila v roce 2006, kdy  bývalá ligová fotbalistka Compexu Otrokovice a FC Slovácka Eva Ungermannová, nyní Sochorová, oslovila několik zájemkyň o fotbal s tím, že začnou trénovat a zkusí postupně k fotbalu přitáhnout další holky. Jejich úmysl se jim povedl a po pár trénincích odehrály několik přípravných zápasů, ve kterých děvčata zjistila, že by jim to i mohlo jít. První přátelák děvčata sehrála v květnu 2007 v Trenčianských Teplicích s místními prvoligovými fotbalistkami. Tyto zkušené hráčky je vyprovodily výpraskem 10:0. Tento neúspěch je ovšem neodradil a tak přišly na řadu i vítězství – v Tichově s Březnicí 6:2 a v Lipové se Slavičínem 11:1. Tam se střelecky zaskvěla Adéla Poláchová, která zatížila konto Slavičína 6 brankami. Nutno podotknout, že Tichovjanky hrály celý zápas v deseti.  Začátky to byly velmi těžké. Děvčatům sice nechybělo nadšení, ale zkušenosti s fotbalem jich moc nemělo. Některé se tak teprve v 15-ti či 16-ti letech učily pořádně kopat do balónu. Hluboká poklona do jakých kvalit to cérečky za tak krátkou dobu dotáhly!  Že se vše neobešlo, a nejde to ani teď, bez pomoci rodičů a lidí, kteří jim pomáhali a pomáhají, je jasné. K těm nejaktivnějším patří určitě Ivoš Polách, Josef Lysák „Ofka“, Zdeněk Floreš z Val.Klobouk, Franta Ptáček z Lipiny a další. Trénování „ženstva“ se ujal pozdější manžel kapitánky Evy Ungermannové Robin Sochora. V okolí v tuto dobu takto vzniklo několik ženských jedenáctek, které projevily zájem hrát organizovanou soutěž. A tak v ročníku 2008/2009 nově vznikla meziokresní soutěž žen nad  kterou převzal záštitu OFS Zlín. Do té se děvčata přihlásila pod hlavičkou DFC (Dívčí fotbalový club) Tichov a díky místním funkcionářům zde mohly hrát i své mistrovské zápasy, které se staly pro diváky z okolních vesnic velmi atraktivní.  Soutěž to byla neoficiální, protože se ani nestartovalo na registrační průkazy, ale na zápasy byl vždy delegován rozhodčí a výsledky i referáty ze zápasů byly pravidelně zveřejňovány i v okresním tisku. I když  ženský fotbal na této úrovni není tak  kvalitní jako  ten mužský, byl o zápasy velký zájem a soutěž se stala velmi populární – vždyť dosud v okolí nic podobného nebylo! A kdo by se rád nepodíval na „skotačící“ mládí! Tabulce od začátku vévodily tichovské cérky, které vyprovázely soupeřky z hřiště i s dvojciferným skóre. Do zápasů většinou nastupovaly v sestavě : Eliška Florešová – Marie Lysáková, Sabina Krahulová, Gabriela Trčálková, Monika Miklasová – Eva Sochorová, Lenka Filáková, Adriana Škrabolová., Martina Šulcová – Adéla Poláchová, Marie Trčková. Dále nastupovali Jana Trochtová, Lucie Sovadinová, Veronika Častulíková, Miroslava Ptáčková. Později do týmu přišla Hana Machů, Michaela Susedíková a Lenka Důbravová. 

Hned v prvním mistrovské utkání venku 24.8.2008 v netradičním čase 12:50 hodin, na hřišti v Záhorovicích s dívčím a velmi ambiciózním týmem Nezdenic, které vyhráli 4:1 (Poláchová A. 2x, Miklasová M., Sochorová E) obdržely jedinou branku celé sezóny a jejich brankářka Eliška Florešová tak udržela čisté konto po celých 19-náct zápasů za sebou !!! A +1 v Mutěnicích v další sezóně. Snad se jedná o nejméně náš brumovský rekord v počtu nul za sebou!  O první mistrovský gól této soutěže se postarala hned v 5´ utkání Adéla Poláchová. Do Záhorovic tehdy přišlo přes 200 diváků, vyzbrojených bubny a trubkami. Legrační bylo, že děvčata mistrák hrála jako předzápas mužům. Ti když po nich nastupovali ke svému zápasu, většina diváků odešla. Další soupeřky už pak přehrávaly vyšším rozdílem a podzim zakončily na 1.místě bez ztráty bodu při skóre 78:1. V suverenitě pokračovaly i na jaro a při skóre 130:1 soutěž vyhrály s jasnou převahou.  Jediné dva body pak ztratily až v 17-tém kole doma s Bohuslavicemi u Zlína za remízu 0:0, která sice byla více než nezasloužená a cérečky ji dokonce i obrečely.

O  130 branek v sítích soupeřek se podělily: Eva Ungermannová 35, Adéla Poláchová 29,  Adriana Škrabolová 20, Monika Miklasová 13, Marie Trčková 10, Lenka Filáková 7, Jana Trochtová 6, Martina Šulcová 5 atd.

Až těsně před koncem sezóny vydal OFS Zlín zprávu, že dále nehodlá meziokresní soutěž pořádat. A tak pokud chtěly týmy pokračovat v hraní fotbalu i nadále, musely se přihlásit do oficiální soutěže Moravskoslezského fotbalového svazu. V tu chvíli stál před cérečkami dost těžký problém, protože u nás je ženský fotbal organizován ve třech úrovních soutěží. Je to nejvyšší 1.liga, pak česká a moravská liga a divize. Na Moravě se hrály tři divize, když ostatní mančafty byly všechny velmi vzdálené. Naštěstí se do divize přihlásila i ostatní mužstva ze zrušené meziokresní soutěže a tak moravský fotbalový svaz rozšířil divize na čtyři skupiny a naše děvčata pak byla nalosována do Moravskoslezské divize žen skupiny „B“ spolu s týmy Velkých Pavlovic, Mutěnic, Hovoran, Bukovan u Kyjova, Březnice, Loučky, Nezdenic, Podivína, Březůvek a Vlkoše.

Další problém nastal s hřištěm, protože fotbal na úrovni divize znamená i odpovídající zázemí a vybavenost , což tichovské  hřiště rozhodně nesplňovalo. Nastalo hledání zázemí k domácím zápasům a oslovování funkcionářů oddílů v blízkém okolí. Vstřícnost projevili až činovníci  Brumova, kteří se  dohodli s vedením děvčat. Myslím, že určitě ani jedna strana toho dodnes nelituje. Do prvního zápasu pak musely být vyřízeny registrační průkazy a tak se jezdilo a shánělo. Na první zápas do Mutěnic dne 22.8.2009 tak nejel tým v plné sestavě, ale přesto prokázaly cérky bojovného ducha a vyhrály 3:0. Historicky první „mistrovskou“ branku vsítila  ve 22´ po autu z levé strany Eva  Sochorová, která  prokázala důraz před brankou soupeře. Za Mutěnice tehdy ještě nenastoupila snad nejstarší registrovaná brankářka na světě, paní Doksanská (64 let). Do odvety v Brumově taky nastoupila, ale přes slušný výkon prohře 5:0 nezabránila. Domácí zápasy se vzhledem k termínovým kolizím s ostatními týmy Elserema odehrávaly v neděli odpoledne. Velkým otazníkem proto bylo, kolik fanoušků si v tento, na Brumov nezvyklý čas, najde na stadión cestu. Všechna očekávání byla překonána, protože tribuna se skoro zaplnila a na premiéru ženského fotbalu v Brumově bylo zvědavo na 500 diváků! Nejvíc asi překvapili jejich velmi pozitivní reakce. O brumovských fandech se už dlouho ví, že jsou jednak velmi nároční a na své hráče kritičtí. Ovšem při zápasech žen je vše jinak – fandí se a když se něco nepovede, tak nejčastěji tribunou zní „nevadí“. A podařené akce jsou oceňovány bouřlivým potleskem.  Soupeř z Hovoran byl ale kvalitní a utkání skončilo 1:1. I na dalších domácích zápasech návštěvnost, ani přízeň a reakce diváku nepoklesly. Nejbouřlivější byl asi zápas s Nezdenicemi, který i přes více šancí našich céreček a neproměněnou penaltu skončil 0:0. Po podzimní části sezóny pak vévodily bez porážky  tabulce s 8 výhrami, dvěma remizami a skóre 37:3, ale jen o skóre před Nezdenicemi. Zimní příprava se neobešla bez nabírání fyzičky a to hlavně na soustředění na Pohodě v Sidonii. Tým se účastnil i zimního turnaje Gulášfest ve Valašském Meziříčí, který vyhrál a dokázal porazit i druholigové Holešovské Holky 2:1. Jarní část soutěže pak brumovské cérečky opanovaly když neztratily ani bod. A když zvítězily 2:1 i v přímém souboji o postup na horké půdě v Nezdenicích, bylo o vítězi divizní soutěže i postupujícím do II.ligy jasno. Na tento zápas naše cérečky doprovázelo hodně jejich věrných fanoušků a cestou zpátky se radoval celý autobus. Bilance dvou mistrovských sezón tedy byla přímo neskutečná, protože tým nepoznal jak chutná porážka.

Před novou, tentokrát už ligovou sezónou tým posílil o Moniku Pláškovou ze Zlína, hráčku zaniklého Compexu Otrokovice a Denisu Barcůchovou z Nevšové, kmenovou hráčku 1. FC Slovácko. Dále se tým rozrostl o Lucku Trnavskou a Ivetu Krahulcovou. Naopak s fotbalem skončily Martina Šulcová, Gábina Trčálková,  Lucka Sovadinová a Marie Trčková, vesměs všechny ze studijních důvodů. Ovšem II.liga je, oproti divizi, soutěž snad, ne o jednu, ale o tři třídy výš. Týmy už hrají fotbal skutečně na úrovni a naše děvčata to poznala hned v prvním zápase, kdy doma hostila Jihlavu a po dvou letech prohrála mistrovský zápas. Po celý podzim je pak provázela smůla. I když hrály dobrý fotbal a dá se určitě říct, že předváděly lepší výkony než v divizi, podařilo se jím vyhrát jen jednou. Jedním z důvodů byla i spousta neproměněných šancí. Proměnit jenom polovinu z nich, byl by tým určitě v polovině tabulky! Projevuje se, že hráčkám chybí, oproti soupeřkám, které fotbal hrají většinou už od žákyň, i  dostatečné zkušenosti z náročných zápasů. Navíc za soupeřkami se cestuje hodně daleko – Jihlava, Ostrava, Brno, Olomouc, Hodonín, Přerov, Třebíč. Výsledkem pak bylo poslední místo po podzimu s pouhými třemi body. 

Zimní příprava na záchranářské práce už probíhala na nové umělce a soustředění tradičně na Pohodě v Sidonii, kde děvčata nabírala fyzickou kondici. Prvním soupeřem na nové umělce jim 19.2.2011 byly hráčky Březůvek, které vyprovodily výpraskem 8:0.

Do jarních bojů šla děvčata s touhou zachránit druhou ligu, jelikož do divize, která je proti MSLŽ nadneseně řečeno „kopanice“ se jim nechtělo. Hned v úvodním utkání v Jihlavě zaúřadoval rozhodčí, Eliška Florešová chytila 2 penalty, ale děvčata nakonec prohrála 1:0 gólem chvíli před koncem. Cesta zpět byla smutná, ale s výkonem byl trenér Sochora moc spokojený. Za týden si odvezly holky první vítězství 2:0 z Ocmanic, kde řádila nová akvizice ze Slovácka Petra Gregorová. Chvíli se zastavím u této hráčky, která má talent od Boha, ale její kázeň, životospráva a chování mimo hřiště je „poněkud podivné“. Petra přes Březůvky a Slovácko skončila v Brumově. Byla velkou posilou, ale do kolektivu moc nezapadla. Byla uzavřená a málo komunikativní. Na hřišti dřela, běhala, nahrávala, střílela, ale jak utkání skončilo, byla to úplně jiná Petra. Při oslavě výročí 70-ti let založení brumovské kopané holky sehrály přátelské utkání s prvoligovým slovenským týmem UNION Nové Zámky, ve kterém Petra vstřelila všechny góly domácích. Nesmírně se její hra zalíbila trenérovi hostů a na podzim již Petra kopala na Slovensku za velmi lukrativních podmínek, které nemají ani hráči naší mužské druhé ligy. Jenomže Petra je neřízená střela a podle posledních informací byla z Nových Zámků „odejíta“ a jaro 2012 zřejmě stráví v Březnici, hrající divizi B.

Na jaře se Brumovjanky herně vzchopily a dokázaly přidat 14 bodů k těm třem z podzimu, což jim zajistilo 10. místo a tudíž příslušnost mezi elitou na Moravě i pro příští sezónu 2011-2012. Do paměti z prvního ročníku naší účasti v MSLŽ zůstanou nadobro vryta utkání s Horními Heršpicemi. U nich bylo utkání zpestřeno rohovnickým kláním, za které by se nestyděl ani Vitalij Kličko a které jsme vyhráli na celé čáře K.O., i když jsme si ze hřiště odvezli prohru 2:0 a Elišku Florešovou odvezla po těžkém otřesu mozku sanitka. Domácí odvetu hosté okořenili hereckým vystoupením jejich pomezního, jeho vzteklé poskakování a následné odhození praporku s komentářem, že se na to může …….. si všichni pamatují. Stínem pak byly vulgarity jejich trenéra Lodera na adresu rodičů a diváků, které se neslyší ani na mužském fotbale.

Na podzim 2011 zahájila děvčata svou druhou sezónu v Moravskoslezské lize žen. Po menší reorganizaci zůstalo pouze deset týmů, soutěž se tímto nesmírně vyrovnala a její kvalita oproti loňskému ročníku opět vzrostla. Papíroví favorité byli dopředu jasně určeni, což Zbrojovka Brno, Holešov, Jihlava a Hodonín také potvrdili. Brumovjanky se po podzimu neztratily, v porovnání s loňským podzimem získaly o 7 bodů více (11) a dělí se o 7-8 místo. Na třetí místo ztrácejí pouhé 3 body. V porovnání s ostatními soupeři mají holky jednoznačně nejmladší kádr v MSLŽ, který postupně získává zkušenosti, ale úspěchy se rodí těžce a hlavně-bolí. Věkový průměr „kazí“ pouze Eva Sochorová s Monikou Pláškovou, které svým výkonem tým táhnou a pro mnohé mladé hráčky  jsou vzorem. Střelecky se dařilo Adéle Poláchové-4 branky, Monice Miklasové-3 branky a Evě Sochorové-2 branky. Fotbal je ovšem kolektivní hra a tak pochvalu si zcela jistě zaslouží celý kolektiv, na kterém se velmi pozitivně projevily tréninkové jednotky vedené Ivanem Pechou. Tým posílily Adéla Kozubíková ze Slopného, která přišla z DFK Holešov, Darina Buriánková ze Slavičína a Kristýna Frýželková ze Štítné n. Vláří. Naopak Lenka Filáková se rozhodla s fotbalem skončit. Babská těla jsou křehčí než ta chlapská a tak děvčata po celou podzimní sezónu pronásledují zranění, kvůli nímž ani jednu minutu neodehrála Míša Susedíková a podobně na tom byla i Denisa Barcůchová a Mirka Ptáčková.

Děvčata čeká zimní příprava na domácích sportovištích, ve které se budou zaměřovat na zlepšení fyzičky a technických dovedností. V přípravě na domácí UMT je čekají celky jako 1. FC Slovácko, MŠK Trenčianské Teplice, tradiční Březůvky, Březnice a Nezdenice a také neznámé Pržno a Lubina.

Jedna perlička na závěr bloku o dívčí kopané u nás. V úterý 22. listopadu se v uherskohradišťském kině Hvězda uskutečnilo slavnostní vyhodnocení fotbalového týmu 1. FC Slovácko. Ve všech kategoriích byli ohodnoceni hráči a hráčky za jejich celoroční práci.  Nejlepší juniorkou byla vyhlášena Marie Lysáková, která je ve slováckém týmu na střídavý start. Marie vyniká bojovností, dobrou kondicí a svým poctivým přístupem směřuje ke svému fotbalovému snu a tím je pozvánka na reprezentační sraz. Neznám člověka, který by jí to nepřál.

 

Sezóna 2012/2013 - MSDŽ skupina "B"

 

Vážení sportovní přátelé,

 

přestože fotbalistky Brumova v pohodě uhájily svou příslušnost v elitní  Moravskoslezské lize žen, v následující sezoně už tuto soutěž hrát nebudou. Klubové vedení sedmého týmu druhé ligy se totiž rozhodlo, že v novém soutěžním ročníku budou Brumovjanky o mistrovské body bojovat pouze v ženské Moravskoslezské divizi.

„V letní přípravě jsme se zaměřili zejména na souhru. V základní sestavě totiž spousta hráček změnila své posty. Ikdyž letos docházka na tréninky nebyla ideální, tak věřím, že zabojujeme nejhůř o třetí místo," plánuje trenér Robin Sochora.

Hráčky Brumova až na výjimky  po celou minulou sezonu předváděly solidní výkony. Dokázaly  o body obrat  i týmy z čela tabulky. Konečná sedmá příčka proto není zklamáním a v nabité konkurenci jsme s tímto umístěním byli spokojeni..

Pražské vedení fotbalového asociace ČR se ovšem rozhodo letošní ročník druhé ligy reorganizovat způsobem, který je pro Brumov neakceptovatelný. Mimo jiné posunulo věkovou hranici hráček směrem nahoru a veškerá jednání jak disciplinární komise tak všechny aktivy, se odehrávají v Praze.  Udělali jsme sice krok zpátky, ale  snad vedení FAČRu-komise žen v čele s paní Damkovou a Berbrem pochopí, že tímto způsobem organizovat dívčí kopanou na Moravě od kancelářského stolu, bez absolutní znalosti poměrů na Moravě nejde a přehodnotí své neuvážené rozhodnutí. Vždyť v bývalé 2. Moravskoslezské lize žen zůstalo pouhých 6 týmů a výhled do budoucna, že by vítězové jednotlivých divizí měli zájem jí hrát pod „Prahu“ je více nežli nejistý.

Co se týká změn v kádru děvčat, mateřské povinnosti si odešla plnit opora zadních řad Monika Plášková ze Zlína, která v týmu chyběla již v jarních utkáních, Marie Lysáková, reprezentantka ČR v kategorii U-17 a U-19 odešla na hostování do 1.FC Slovácko (populistické rozhodnutí vedení  komise žen v Praze již neumožňuje střídavý start u žen přes dvě soutěže). S fotbalem skončila Jana Trochtová z důvodů studijních.  Brankařka Eliška Florešová odešla na hostování do Nezdenic.  

Naopak na  hostování ze Slavičíma přišly patnáctileté Magdalena Suchánková a Gabriela Presová a z Vlachovic  čtrnáctiletá Sarah  Bednářová. V plánu je navázání úzké spolupráce s týmem TJ Nedašov, kde vznikl pod vedením Ladislava Fojtíka dívčí oddíl.

Soupiska pro sezónu 2012/2013 :

Iveta Krahulcová (brankařka-1992), Eva Sochorová (obrana-1985), Sabina Krahulová (obrana-1992), Monika Miklasová (obrana-1993), Radka Koutná (obrana-1995), Adéla Kozubíková (obrana-1992),

Adriana Škrabolová (záloha-1992), Kristýna Olejníková (záloha-1994), Magdalena Suchánková (záloha-1997), Sarah Bednářová (záloha-1999), Gabriela Presová (záloha-1996),

Adéla Poláchová (útok-1991), Barbora Jelínková (útok-1988), Darina Buriánková (útok-1996), Blanka Frajtová (útok-1997)