FC ELSEREMO Brumov - FK Nové Sady

2:1 (1:1)

Sestava : Eliška Florešová - Gábina Presová, Eva Sochorová, Monika Miklasová, Adéla Kozubíková - Bára Jelínková (Magda Suchánková), Darina Buriánková Blanka Frajtová) , Adriana Škrabolová, Kristýna Olejníková - Kristína Cverenkárová, Sabina Krahulová (Iveta Krahulcová)

Branky : 11´ Bára Jelínková, 80´ Monika Miklasová - 31´ Jana Petrášová

Základem úspěchu proti Novým Sadům, týmu, který dokázal soupeřům dosud nastřílet 124 gólů, bylo pokrýt jejich nejúdernější řadu Lexová-Mokrušová a Šimíčková, což se také domácím děvčatům podařilo. Hosté si první šanci vypracovali již v 7´, ale míč ani na poněkolikáté nedokázali dopravit za záda Elišky Florešové. Domácí hráčky udeřily v 11´, Bára Jelínková vystihla malou domů hostů, brankářka Pikartová ji v nouzi nastřelila a od nohou Báry se míč obloučkem snesl za její záda-1:0. Nové Sady přidaly na důrazu a v polovině první půle byly lepším týmem, ovšem Monika Miklasová a Kristýna Olejníková osobní obranou jejich tvořivých hráček, nedovolily soupeři ohrozit domácí branku. Ve 31´ hosté předvedli, jak jsou silní v zahrávání standardních situací, na roh si od poloviny hřiště naběhla Petrášová a nechytatelnou hlavičkou umístila míč pod břevno – 1:1. Domácími hráčkami srovnání stavu mírně otřáslo, ale ne nadlouho. Hosté se dál jak po vápno nedostali a branku ohrožovali pouze střelami z větší vzdálenosti. Ve druhé půli slušně zaplněným ochozům, oba týmy předvedly dívčí kopanou, hodnou prvních týmů soutěže. Bohužel také na hřišti přibylo plno osobních soubojů a strkanic, jelikož důsledně bráněné novosadské hráčky nedostávaly mnoho prostoru pro kolmou rozehrávku. Hra se odehrávala převážně mezi vápny a k vážnějšímu ohrožení obou branek nedošlo. Když utkání spělo do finále a vypadalo to na remízu, domácí udeřili z rohového kopu. Monika u bližší tyče šikovně tečovala míč a ten propadl Pikartové za záda-2:1. Hosté všechny síly vrhli do útoku, na hrot se vysunula agilní Smičková, ale více jak plivanec po rozhodčím toho nepředvedla. Zápas pokračoval slovním soubojem i po závěrečném hvizdu, z něhož vyplynulo, že odveta na podzim bude nesmírně zajímavá. Brumovjanky soustředěným výkonem dokázaly porazit lídra soutěže, který má ve svých řadách výborně technicky vybavené hráčky, což je velkým povzbuzením do další sezóny.

program : Brumov-Nové Sady 8.6.13.pdf (995237)

21.kolo

neděle 26.5.

FC ELSEREMO Brumov - SLAVOJ Velké Pavlovice

3:0 (1:0)

Sestava : Eliška Florešová - Gábina Presová, Eva Sochorová, Monika Miklasová, Adéla Kozubíková - Darina Buriánková, Adriana Škrabolová, Kristýna Olejníková (Blanka Frajtová), Magda Suchánková (Bára Jelínková), Kristýna Cverenkárová, Sabina Krahulová (Iveta Krahulcová)

Branky : 6 a 54´´ Adéla Kozubíková, 65 ´ Monika Miklasová

Utkání s obávaným soupeřem nenabídlo divákům atraktivní fotbal. Domácí hráčky se sice  hned od úvodu usadily na polovině soupeře, ale opět předváděly koncert neproměněných příležitostí, ze kterých je dnes vysvobodily obránkyně, které se zasloužily o všechny tři góly. Hra dopředu je v posledních zápasech poněkud upracovaná, chybí jí trošku více nápadu a lehkosti, děvčata volí místo střely raději složitější variantu přihrávky a poté o míč přijdou.   Domácí pustili Pavlovice do první šance až v 73´, ale Eliška reflexivně míč vyrazila, jinak hosté vůbec nic směrem dopředu nepředvedli.

program :  Velké Pavlovice 2.6.2013.pdf (2,5 MB)

18.kolo

neděle 5.5.2013

FC ELSEREMO Brumov - FK Mutěnice

2:3 (2:3)

rozhodčí Růžička

Sestava : Eliška Florešová - Gábina Presová (Magda Suchánková), Eva Sochorová, Monika Miklasová, Adéla Kozubíková  - Darina Buriánková, Adriana Škrabolová, Kristýna Olejníková (Iveta Krahulcová),  Sabina Krahulová,  Kristýna Cverenkárová, Blanka Frajtová (Bára Jelínková)

Branka : 12´ Adriana Škrabolová, 33´ Sabina Krahulová - 16´ Špérková L, 25´ Zálešáková P, 44´ Chromečková Y.

Když ve 12´ Adriana po centru Kristíny Olejníkové otevřela skóre, nikdo netušil, jaké dramatické utkání dnes všechny čeká. Mutěnice 4 utkání v řadě vyhrály, což mělo být velkým varováním pro domácí. Bohužel po chybě Elišky v brance, Mutěnice v 16´ velmi levně vyrovnaly a nadále hrozily z rychlých  brejků. Z jednoho takového se ve 25´ se hosté ujali vedení 1:2. Brumovjanky se však nevzdávaly a Sabina po centru Kristýny Cverenkárové hlavičkou vyrovnala na 2:2. V tento moment se většina diváků domnívala, že domácí převezmou otěže utkání a s houževnatým soupeřem se rychle vypořádají. Začalo dobývání mutěnické branky a čarování brankařky Pavkové, která zneškodnila několik tutovek. Když to vypadalo na poločasovou remízu, hosté opět rozběhli rychlý protiútok, ze kterého vybojovali roh a po šikovné teči se ujali vedení 2:3. Začátek druhé půle překvapivě Mutěnice začaly náporem a vytvořily si několik příležitostí zvýšit vedení, Eliška však tým podržela. S přibývajícím časem se na kopačky začala vkrádat nervozita, Brumovjanky si vytvořily několik vyložených tutovek k vyrovnání, ale soupeř hrající na hranici obětování vždy nějakým způsobem svou branku uchránil. Když ani v 90´ Monika po hlavičce nevyrovnala-hráčka hostů vykopávala z prázdné brány, bylo o osudu utkání rozhodnuto. Podle ohlasu diváků to bylo jedno z nejlepších utkání v podání děvčat na brumovském hřišti, vyhrál tým, který byl šťastnější, ale zejména bojovnější.

program Brumov-Mutěnice 5.5.2013.pdf (937099)

11.kolo - DOHRÁVKA

středa 1.5.2013

SK Březnice - FC ELSEREMO Brumov

0:3 (0:1)

Sestava : Eliška Florešová - Gábina Presová, Eva Sochorová, Monika Miklasová, Adéla Kozubíková (Magda Suchánková) - Darina Buriánková, Adriana Škrabolová, Kristýna Olejníková, Bára Jelínková (Sabina Krahulová),  Kristýna Cverenkárová, Blanka Frajtová (Iveta Krahulcová)

Branka : 2´ Bára Jelínková, 70 a 76´´ Sabina Krahulová

Diváci se ještě ani pořádně neusadili a hosté z Brumova se ujali vedení, když Kristýna Cverenkárová zatáhla míč po levé straně, vybojovala roh, který kopala Eva a Bára po následné skrumáži prostřelila vše, co jí stálo v cestě. Brzký gól spíš Brumovjankám uškodil, nežli pomohl. Domácí byli velmi nebezpeční, zejména Petrou Gregorovou, která několikrát obraně pořádně zavařila. V první půli to byl spíš boj, jak fotbal, Březnice přes vysoké stoperky dokázala posbírat většinu míčů, které poté většinou směřovaly na Petru Gregorovou. Druhá půle začala velkou šancí domácích, ale Eliška již podruhé v utkání svůj tým podržela. Krásné sólo  předvedla Blanka a následně  Darina, Adriana a Kristýna, bohužel bez gólového efektu. Hosté postupně přebírali aktivitu na své kopačky, kterou v 70 a 76´´ Sabina potvrdila dvěma brankami.

17.kolo

sobota 27.4.2013

Sokol Nezdenice - FC ELSEREMO Brumov

0:1 (0:0)

Sestava : Eliška Florešová - Gábina Presová, Eva Sochorová, Monika Miklasová, Adéla Kozubíková - Darina Buriánková, Radka Koutná) Adriana Škrabolová, Kristýna Olejníková, Bára Jelínková,  (Iveta Krahulcová)- Kristýna Cverenkárová, Blanka Frajtová (Sabina Krahulová)

Branka : 55´ Kristína Cverenkárová

Další díl z dlouhého  seriálu fotbalových derby s Nezdenicemi, mají za sebou brumovské fotbalistky.Ty mladší si nepamatují vyostřená a vyhecovaná utkání v Meziokresním přeboru v letech 2008-09, ve kterých se oba týmy rvaly o vítězství do posledních minut a při kterých i praskaly kosti. Na derby s Nezdenicemi přišlo do Brumova i 500 diváků ! Od té doby se oba soupeři vzájemně respektují, ale pro úspěch udělají vše. Soupeř z Nezdenic se snaží vždy postavit to nejlepší, co může, a na toto derby povolává s pravidelností i stoperku Marii Wasner z Něměcka, která okusila i tamější ligu. Hosté šli do zápasu  s velkou marodkou a některé z hráček musely nastoupit nedoléčeny a na jiných postech, nežli jsou zvyklé, i přesto držely otěže utkání po celou dobu ve svých rukou a domácí hráčky do šancí moc nepouštěly. Nezdenice pouze nakopávaly míče dopředu na bývalou snajperku Švecovou, ale tu si děvčata pohlídala. Brumovjanky se i přes vyztuženou obranu domácích   častěji dostávaly do šancí, ale nedokázaly opět proměňovat. Proto byl stav utkání po první půli  pouze  0:0, což by domácí hráčky braly jako úspěch, ale zápas trvá 90 minut. V úvodu druhé půle našla křižnou přihrávkou Adéla slovenskou akvizici v barvách Brumova Kristýnu Cverenkárovou a ta před prázdnou bránou nezaváhala - 0:1. Tento jediný gól rozhodl o tom, že dnes se budou radovat hosté. Brumovjanky dál hru kontrolovaly, ale navýšit skóre se již nepodařilo. Chválu zaslouží celý tým, který se lépe vypořádal s nervozitou před prestižním derby a zaslouženě dovedl utkání do vítězného konce.

mistrovské utkání 16. kolo

neděle 21.4.2013

FC ELSEREMO Brumov - DFK Holešov

6:0 (3:0)

Sestava : Eliška Florešová - Magda Suchánková, Eva Sochorová, Sabina Krahulová, Adéla Kozubíková - Darina Buriánková, Adriana Škrabolová, Kristýna Olejníková, Blanka Frajtová - Barbora Jelínková (Iveta Krahulcová), Mirka Ptáčková

Branky : 12´ a 60´ Mirka Ptáčková, 33´a 53´ Adriana Škrabolová, 38´a 62´ Bára Jelínková

Holešovští trenéři přivezli do Brumova velmi mladičký tým, který nestačil na domácí jak fyzicky tak i takticky. Hrálo se převážně na polovině hostů, domácí nepřetržitě dobývali obranný val Holešova a kdyby na ukazateli skóre byl po první půli stav o deset branek větší, nikdo by se nedivil. Brumovjanky však mnoho šancí zahodily. Druhá půle byla podobná té první, domácí děvčata se snažila útočit a Holešov jenom bránil. Trenér se snažil hru oživit několika změnami v sestavě, což se částečně i povedlo. Děvčata si proti Holešovu připsala zatím nejvyšší výhru v soutěži i když výkon nebyl nijak oslňující.

Program Brumov-DFK Holešov 21.4.2013.pdf (824,2 kB)

mistrovské utkání 15. kolo

neděle 14.4.2013

Sokol Vlkoš - FC ELSEREMO Brumov

0:2 (0:0)

Sestava : Eliška Florešová - Monika Miklasová, Eva Sochorová, Sabina Krahulová, Magda Suchánková  - Gabriela Presová (Iveta Krahulcová), Adriana Škrabolová, Kristýna Olejníková, Adéla Kozubíková - Barbora Jelínková (Blanka Frajtová), Mirka Ptáčková

Branky : 75´  Sabina Krahulová,  83´ Iveta Krahulcová

Zajímavé utkání dvou předních týmů divize žen. Brumovjanky si v první půli připravily několik gólových příležitostí, které však neproměnily. Hosté hráli na jaře na trávě poprvé a  odskok míče jim nadělal víc problémů, než samotné hráčky Vlkoše, které se do vápna Brumova dostávaly sporadicky, ale Elišku v bráně v první půli vážněji neohrozily. Druhá půle byla otevřenější a bojovnější, oba týmy chtěly vítězství strhnout na svou stranu. V těchto momentech Eliška dvakrát výborně zasáhla. Po menší rošádě v řad hostů, nejprve střídající Iveta předložila Sabině míč krásně na nohu a ta otevřela čtvrt hodiny před koncem skóre a za osm minut zvyšovala sama Iveta na 2:0. Brumovjanky výhru ubránily i v deseti, když se na závěr utkání nepříjemně zranila Monika.

mistrovské utkání 14. kolo

FC ELSEREMO Brumov - SLAVOJ Podivín

6:0 (2:0)

neděle 7.4.2013

Sestava : Iveta Krahulcová - Monika Miklasová, Eva Sochorová, Sabina Krahulová, Magda Suchánková (Adéla Poláchová) - Darina Buriánková (Gabriela Presová) , Adriana Škrabolová, Kristýna Olejníková,Adéla Kozubíková - Barbora Jelínková (Blanka Frajtová), Mirka Ptáčková

Střídačka -  (náhr. brankařka)

Branky : 2´ Kristýna Olejníková, 45´ Adriana Škrabolová, 47´ Sabina Krahulová, 55 a 85´´ Mirka Ptáčková, 60´ Adéla Kozubíková

K prvnímu jarnímu utkání nastoupily domácí hráčky proti houževnatému soupeři z Podivína, který se zabetonoval na vlastním velkém vápně. Skóre otevřela už v 5´ Kristýna přízemní střelou k tyči a uklidnila spoluhráčky. Neopakovala se tak situace z podzimu, kdy opět Kristýna zachraňovala hubené vítězství v Podivíně až 10 minut před koncem. Na hře bylo znát, že se jedná o první mistrák, protože míč děvčata moc neposlouchal a k bráně hostů se tlačila převážně středem. Hosté dokázali ubránit několik standartek a brankařka Indrová vychytala všechny pokusy domácích. Když už se  děvčata viděla v teple kabiny, Adriana střelou ze střední vzdálenosti zvýšila na 2:0. Začátek druhé půle rozhodl o osudu utkání, když se během čtvrthodiny trefily Mirka, Sabina a Adéla Kozubíková. Dál to bylo pouze o dobývání branky hostů, kteří se na polovinu domácích dostávali pouze sporadicky, ale pozorná obrana  je ohrozit Ivetu nedovolila. Postupně do utkání naskočily všechny hráčky, aby si vyzkoušely po dlouhé zimě atmosféru mistrovského utkání. Skóre uzavřela opět Mirka po důrazu před brankou soupeře. Domácí hráčky byly po celé utkání lepším týmem, dokázaly si vypracovat spoustu brankových příležitostí, ale jenom část proměnily, přesto díky i za to. Bylo vidět, že po dlouhé zimní přestávce holky hrály s chutí a touhou po vítězství.

program Brumov-Podivín_7.4.2013.pdf (1,4 MB)