V ÚVODNÍM PODZIMNÍM KOLE SI S CHUTÍ ZASTŘÍLELI BRUMOV, HOLEŠOVSKÉ HOLKY A VALAŠSKÉ KLOBOUKY

29.08.2017 07:25

Zdroj:Zlínský deník

autor:Lubomír Hotař

Region - V prvním podzimním kole ženského krajského fotbalového přeboru vynikaly favorizované celky Brumova a Holešovských holek. Cennou výhru v Říkovicích vybojovaly také Valašské Klobouky. Neodehrálo se však Slovácké derby mezi Babicemi a Uherským Brodem.

BRUMOV – BŘEZNICE 4:0 (2:0)

,,Z utkání jsem měl trochu obavy. Před Březnicí míváme vždycky respekt,“ přiznal vedoucí kolektivu z Brumova Ivo Polách. Jeho tým však duel jasně ovládl. Domácí od začátku střetnutí hýřili pohybem i fotbalovými nápady.

,,První branku vstřelila ve dvaadvacáté minutě z přímého kopu Pavla Jeřábková. O sedm minut později po úniku a centru Jelínkové skórovala podruhé Krahulová. Třetí trefu v síti Nikoly Molotové zařídila ze sólové akce v 63. minutě Tománková a čtvrtý gól dala po důrazné dorážce v sedmdesáté minutě znovu Jeřábková,“ popsal brankové akce Polách, kterého výkon Valašek potěšil.

,,Byla to jednoznačná partie, v níž se nám dařila přízemní kombinace. Aktivní byla zejména záložnice Kolaříková. Družstvo také hodně uklidňovala jistá stopérka Marie Lysáková,“ radoval se ze skalpu zvučného soupeře brumovský vedoucí kolektivu Ivo Polách.

,,Nám se naopak nic nedařilo. Nebyly jsme schopné si pořádně nahrát. Navíc jsme prohrávaly většinu osobních soubojů.  A to nás ještě výrazně podržela brankářka Malotová,“ byla po utkání na půdě posledního vítěze krajského přeboru hodně zklamaná záložnice Březnice Žaneta Vaculíková.

Branky: Pavla Jeřábková 2, Krahulová, Tománková.

Brumov: Bednářová – Maňasová, Tománková, Marie Lysáková, Kozubíková, Jelínková, Škrabolová, Kolaříková, Černobilová, Krahulová, Pavla Jeřábková. Střídaly: Radka Koutná, Krahulcová.

Březnice: Malotová – Kozubíková, Kryšpínová, Huťková, Monika Zábojníková, Kalivodová, Vaculíková, Viternová, Kristýna Marková, Vilhanová, Adamíková. Střídaly: Bukovjanová, Černá, Vavrušová, Mizerová, Kubíčková.

LUŽKOVICE – HOLEŠOVSKÉ HOLKY 2:5 (0:1)

,,V prvním dějství byl Holešov jasně lepší. Hanačky si vypracovaly zejména po samostatných únicích spoustu šancí. Přesto jsme do kabin odcházeli pouze s jednobrankovou ztrátou. Po změně stran se hra vyrovnala. Ovšem techničtější a sehranější hosté si tříbodový zisk bezpečně pohlídali. Naše porážka mohla být však mírnější. Strachoňová totiž nastřelila břevno,“ konstatoval šéftrenér lužkovického ženského fotbalového klubu Karel Dolina.

,,Zápas měl všechny znaky začátku sezony. Náš celek tvořící se za pochodu v něm ale uplatnil větší fotbalové zkušenosti. Aktivní a agresivní domácí si ovšem díky dlouhým nakopávaným balónům za naši nejistou obranu vytvořili také řadu střeleckých příležitostí. Z úvodního náporu nás však po skvělém uvolnění od Kovaříkové poslala do vedení Kuchařová,“ hodnotil první pětačtyřicetiminutovku jeden z vůdců holešovské lavičky Slavomír Bednář starší.

Po přestávce zajistila v 51. minutě Hanačkám dvoubrankové vedení po povedené ráně z přímého kopu Stolářová. ,,Domácí záhy na patnáct minut zcela ovládli hru a po zásluze korigovali stav na 1:2. Ovšem v jednasedmdesáté minutě jsme si po trefách Adriany Ševčíkové a Kuchařové vypracovali náskok až na 4:1 a tím bylo o výsledku rozhodnuto,“  konstatoval Bednář starší.

Branky:Zeťková, Vyvlečková -  Kuchařová 2, Adriana Ševčíková 2, Stolářová.

Lužkovice:   Navrátilová – Matlachová, Halová, Strachoňová, Uhlířová, Adéla Zábojníková, Vyvlečková, Černošková, Rozsypalová, Zeťková, Jakešová. Střídaly: Hrubá, Žalková, Hnilicová, Buchtová, Matuškovičová.

Holešovské holky: Hovořáková – Jurčíková, Pospíšilíková, Tiefenbachová, Fárková, Jiroušková, Kovaříková, Stolářová, Petříková, Kuchařová, Adriana Ševčíková. Střídaly: Škrabalová, Řiháková.

ŘÍKOVICE – VALAŠSKÉ KLOBOUKY (0:3 (0:2)

,,Přestože jsme první poločas prohráli dvoubrankovým rozdílem, se soupeřem se nám dařilo držet krok. Škoda, že jsme po opatrném začátku ve čtyřiadvacáté minutě po menší chybě inkasovali z kopačky Juřenčákové první gól. Ve druhé půli už nám ovšem ubývaly síly a fotbalovější Valašské Klobouky ve zbytku střetnutí jeho vývoj bez problémů kontrolovaly. V něm jsme měli s tahounkou Adélou Pitnerovou náznaky i drobných šancí. Bohužel zradila nás nepřesná koncovka,“ uvedl po utkání domácí kouč Radim Borovička.

,,První mistrák se nám povedl. Na velkém říkovickém hřišti se nám dařila křídelní hra. Záložnice Juřenčáková s Bučkovou rozdávaly přesné balóny a Machů s Kalíkovou umně centrovaly do šestnáctky Hanaček. Tímto pojetím jsme si vytvořili spoustu šancí,“ užíval si první letošní bodový zisk valašskokloboucký vedoucí družstva Radek Ovesný.

Branky: Juřenčáková, Kalíková, Machů.

Říkovice: Kateřina Pitnerová – Trávníčková, Brázdilová, Krejčí, Lucie Pitnerová, Monika Netopilová, Adéla Pitnerová, Chytilová, Červíková, Kristýna Koutná, Sedlářová. Střídaly: Andrea Netopilová, Pisaříková.

Valašské Klobouky: Mačková – Nováková, Kalíková, Pjajková, Aneta Lišková, Bučková, Machů, Trochtová, Andrea Jeřábková, Sára Lišková, Juřenčáková. Střídala: Dita Lukaštíková.