UTKÁNÍ FAVORITŮ MEZI ZLÍNEM A BRUMOVEM ROZHODLA PO CHYBĚ GÓLMANKY HNILICOVÉ MARIE LYSÁKOVÁ

19.09.2018 06:03

zdroj:Zlínský deník

autor:Lubomír Hotař

Region – Nejočekávanější zápas 3. podzimního kola ženské divize skončil výhrou Brumova. Souboj favoritů soutěže rozhodla po špatné rozehrávce zlínské gólmanky Hnilicové Marie Lysáková. Dařilo se také Holešovským holkám v Držovicích. Uherský Brod je zklamaný po porážce od Mutěnic.

FASTAV ZLÍN – BRUMOV 0:1 (0:1)

,,Utkání jsme odehráli v kombinované sestavě. To se projevilo na našem výkonu. Prohrávali jsme většinu osobních soubojů. Těžko jsme se dostávali do šancí. Brumov byl proto lepším družstvem. Valašky nás přehrávaly technicky a od pětašedesáté minuty si vývoj střetnutí pohlídaly,“ konstatoval vedoucí zlínského týmu Karel Dolina.

,,Poučili jsme se z nedávné vysoké pohárové porážky, kterou jsme na konci srpna ve Zlíně utrpěli,“ přiznal kouč Brumova Jaroslav Maňas.

Jeho celek zvládl zápas, jenž rozhodla hrubá chyba domácí brankářky Hnilicové a následná branka Marie Lysákové, takticky.

,,Byli jsme důraznějším celkem. Víc jsme si rozuměli s balónem. Vycházela nám i postupná kombinace. V utkání se ale moc šancí neurodilo,“ radoval se z velmi cenné výhry Maňas.

Branka: Lysáková.

Fastav Zlín: Hnilicová – Vlčková, Vyvlečková, Rozsypalová, Novotná, Blažková, Žalková, Navrátilová, Jakešová, Zeťková, Strachoňová. Střídaly: Uhlířová, Andrlíková, Červenková.

Brumov: Bednářová – Hnilová, Juřenčáková, Tománková, Frajtová, Lišková, Škrabolová, Kořénková, Machů, Pavla Jeřábková, Lysáková. Střídaly: Andrea Jeřábková, Plášková, Radka Koutná, Krahulcová.

DRŽOVICE – HOLEŠOVSKÉ HOLKY 1:7 (1:2)

,,Od jedenácté minuty jsme po gólu Frömmlové z penalty prohrávali 0:1. V sedmadvacáté minutě se nám po dvou trefách Šiblové podařilo stav otočit na 2:1. Nicméně první poločas jsme nehráli dobře. Zkazili jsme spoustu přihrávek. Byli jsme nedůslední při bránění. Po domluvě v kabině se po změně stran náš herní projev zlepšil a přízemní kombinací jsme snadno překonávali domácí obranu. Vytvářeli jsme si i spoustu šancí. Naše výhra proto mohla být ještě výraznější. Domácí od většího gólového přídělu ale zachránila brankářka Dorotovičová,“ tvrdí holešovský trenér Slavomír Bednář mladší.

Ten za největší tahounky Hanaček vybral obránkyni Sabinu Slezáčkovou a kapitánku Pavlu Šiblovou. ,,Slezáčková vyhrála spoustu hlavičkových soubojů a záložničce Šiblová tvořila naši hru,“ chválil opory Bednář mladší.

Branky Holešovských holek: Šiblová 3, Samsonová 2, Kuchařová 2.

Holešovské holky: Pitnerová – Jurčíková, Tiefenbachová, Pospíšilíková, Slezáčková, Doleželová, Šiblová, Adriana Ševčíková, Kuchařová, Sklenaříková, Samsonová. Střídaly: Řiháková, Křenková, Kotasová.

UHERSKÝ BROD – MUTĚNICE 0:1 (0:0)

,,Utkání by slušela remíza. V pětaosmdesáté minutě se ale štěstí přiklonilo na stranu Mutěnic, kdy daly Jihomoravanky vedené tvořivou záložníci Menyhartovou, po zaváhání naší obrany z kopačky Ivičičové vítěznou branku,“ mrzela zbytečná porážka vedoucího uherskobrodského celku Jana Gazdíka.

Jeho tým se spolehlivou gólmanskou Hladíkovou podal sympatický výkon. ,,Ve vyrovnané partii jsme si vytvořili i několik drobných šancí. Chyběla nám ovšem finální přihrávka,“ přiznal Gazdík.