Zpravodaj města Brumov-Bylnice (leden)

13.01.2012 14:24

Dívčí kopaná v Brumově-Bylnici

 

Svou druhou sezónu v Moravskoslezské lize žen zahájily  fotbalistky FC ELSEREMO Brumov. V té uplynulé, po tvrdých bojích svou příslušnost k elitě na Moravě uhájily a tak letos  by měly být ostřílenější a zkušenější. Potvrdilo se to, co každý „odborník“ na dívčí kopanou očekával, že soutěž bude nesmírně vyrovnaná, náročná a její kvalita oproti loňskému ročníku opět vzroste. Papíroví favorité byli dopředu jasně určeni, což Zbrojovka Brno, Holešov, Jihlava a Hodonín také potvrdili. Brumovjanky se po podzimu neztratily, v porovnání s loňským podzimem získaly o 7 bodů více (11) a dělí se o 7-8 místo. Na třetí místo ztrácejí pouhé 3 body. V porovnání s ostatními soupeři mají Brumovjanky jednoznačně nejmladší kádr v MSLŽ, který postupně získává zkušenosti, ale úspěchy se rodí těžce a hlavně-bolí. Věkový průměr „kazí“ pouze Eva Sochorová s Monikou Pláškovou, které svým výkonem tým táhnou a pro mnohé mladé hráčky  jsou vzorem. Střelecky se dařilo Adéle Poláchové-4 branky, Monice Miklasové-3 branky a Evě Sochorové-2 branky. Fotbal je ovšem kolektivní hra a tak pochvalu si zcela jistě zaslouží celý kolektiv, na kterém se velmi pozitivně projevily tréninkové jednotky vedené Ivanem Pechou. Do týmu se podařilo zabudovat letní posily Kristýnu Frýželkovou, Darinu Buriánkovou a Adélu Kozubíkovou. Děvčata čeká zimní příprava, ve které se budou zaměřovat na zlepšení svých technických dovedností, abychom mohli předvádět líbivou a zároveň efektivní kombinační hru. Cíle si pro nadcházející rok 2012 velké neklademe. Je velmi těžké skloubit tak náročného koníčka jakým je dívčí kopaná se studiem na středních či vysokých školách a jedno neošidit. Budeme se dál snažit hrát fotbal, aby to bavilo nás i naše fandy. Máme výborné zázemí, které nám může leckterý tým závidět, vedení fotbalového klubu se nám snaží vycházet vstříc s tréninky, jelikož děvčata jsou přes týden na školách a internátech, za což bych jim rád touto cestou poděkoval. Také děkuji všem sponzorům a pomocníkům,  bez kterých si účinkování v Moravskoslezské lize žen nedokážu představit. Ještě si dovolím vám sdělit jednu malou, ale pro místní dívčí kopanou významnou informaci.

V úterý 22. listopadu se v uherskohradišťském kině Hvězda uskutečnilo slavnostní vyhodnocení fotbalového týmu 1. FC Slovácko. Ve všech kategoriích byli ohodnoceni hráči a hráčky za jejich celoroční práci.  Nejlepší juniorkou byla vyhlášena Marie Lysáková z Bylnice, která ve slováckém týmu hostuje. Marie vyniká bojovností, dobrou kondicí a svým poctivým přístupem směřuje ke svému fotbalovému snu a tím je pozvánka na reprezentační sraz. Neznám člověka, který by jí to nepřál.

Na závěr mi dovolte, abych vám všem, nejenom příznivcům dívčí kopané v Brumově-Bylnici popřál v novém roce 2012 hodně zdraví, sportovního vyžití, kterého není v našem městě málo  a spoustu pěkných fotbalových momentů.