Ve fotbalové divizi žen vítězili favorité

21.05.2014 06:56

Zdroj : Zlínský deník

Autor : Lubomír Hotař

Region – Favorité vítězili v 16. kole fotbalové divize žen. Radost navíc má družstvo Holešovských holek, které si skalpem Velkých Pavlovic dvě kola před koncem definitivně zajistilo první příčku v soutěži.

BRUMOV – MUTĚNICE 3:1 (1:0)

,,Po celý průběh utkání jsme byli fotbalovějším a techničtějším celkem. Proti urputně bránícímu soupeři jsme se však dostávali pouze ke střelám ze střední vzdálenosti. Nejpilnějšími střelkyněmi byly Škrabolová, Krahulová a Sochorová. Mutěnice, které zápas odehrály pouze s deseti fotbalistkami, ale dokázaly v sedmdesáté minutě Menhartovou dokonce vyrovnat na 1:1. Teprve až v posledních osmi minutách Krahulová a Presová  dvěma góly zúročily naši drtivou převahu v zasloužené vítězství,“ oddechl si kouč Valašek Robin Sochora.

Branky Brumova: Gabrišová, Krahulová, Presová.

Brumov: Koutná – Gabrišová, Suchánková, Plášková, Presová, Sochorová, Olejníková, Škrabolová, Cverenkárová, Krahulová, Kozubíková. Střídaly: Pinďáková, Lysáková.

HOLEŠOVSKÉ HOLKY – VELKÉ PAVLOVICE 7:1 (3:0)

,,Velké Pavlovice jsou na jaře úspěšné. Proto jsem nečekal, že Jihomoravanky tak jednoznačně překonáme. Naše hráčky ale o sobě na hřišti věděly, hýřily pohybem a nešetřily ani kombinací. V souboji se třetím celkem tabulky se nám dařilo konečně také v koncovce,“ nešetřil chválou svého kolektivu trenér Holešovských holek Slavomír Bednář.

Branky Holešovských holek: Šilhárová 4, Šustová 2, Mikešová.

VLKOŠ – VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 0:3 (0:1)

,,Na půdě pátého celku divize jsme se poprvé gólově prosadili až v pětačtyřicáté minutě, kdy po rohu Vlčkové skórovala Chlápková. Oboustraně útočný fotbal pokračoval i po změně stran. Ovšem zatímco domácí svoje příležitosti neproměňovali, nám se podařilo díky trefám Vlčkové z trestného kopu a Krčmářové po souhře s Hrazdilovou dokráčet k předpokládanému vítězství,“ radoval se ze třinácté výhry v soutěži jeden z vůdců valašskomeziříčské lavičky Martin Čabla.

Branky Valašského Meziříčí: Chlápková, Vlčková, Krčmářová.

PODIVÍN – BŘEZNICE 3:3 (2:2)

,,Houpačku ve skóre zahájila už ve čtvrté minutě domácí Líčeníková. V devětatřicáté minutě jsme však po dorážce Vavrušové a ráně z dálky Cíbíkové otočili stav na 1:2. Dvě minuty před přestávkou Chocholáčková vyrovnala na 2:2. V polovině druhé půle jsme se po přesně rozehraném přímém kopu Cíbikové znovu dostali do jednobrankového náskoku. Remízu pro Podivín zachránila pět minut před koncem Konečná,“ popsala vývoj střetnutí záložnice Březnice Žaneta Vaculíková. ,,S dělbou bodů jsme ovšem vzhledem k vývoji duelu spokojené. Posilněné Jihomoravanky měly totiž chvílemi drtivý tlak. My jsme byly nebezpečné pouze z ojedinělých protiútoků. Nicméně z minima šancí jsme dokázaly vytěžit maximum gólů,“ dodala ještě po delší době spokojená Vaculíková.

Branky Březnice: Cíbiková 2, Vavrušová.

HOVORANY – UHERSKÝ BROD 4:0 (2:0)

,,Na začátku zápasu nám chyběl důraz v obraně a nedokázaly jsme vymyslet ani nic v útoku. Hovorany nás proto potrestaly první trefou v naší síti. Po dvaceti minutách se náš herní projev zlepšil, ovšem znovu jsme inkasovaly gól, tentokrát ze standardní situace. Ještě v první půli mohla korigovat skóre Jílková, ale její sólová akce skončila střelou nad domácí bránu. Po změně stran už jsme opět nebyly důslední při bránění, družstvo nebylo schopné vystřelit, a tak nám Jihomoravanky na cestu domů přidaly další dvě branky,“ rezignovaně konstatovala uherskobrodská trenérka Zdeňka Skupinová.