VALAŠSKÉ DERBY OVLÁDL BRUMOV

09.05.2018 07:25

zdroj:Zlínský deník

autor:Lubomír Hotař

Region – V závěrečném kole základní části fotbalového krajského přeboru žen bodovali po jednoznačných výhrách favorité. Čtvrté jarní kolo si nejvíc užívala Adriana Ševčíková, která v Březnici vstřelila pět branek.

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – BRUMOV 1:4 (1:2)

,,Brumov hrál na půl plynu, přesto hosté utkání bez problémů ovládli. Naše družstvo ale nešetřilo bojovností a díky tvořivým schopnostem Adély Kalíkové se nám dařila také rozehrávka. Ovšem proti podstatně zkušenějším soupeřkám jsme se v ofenzívě těžko prosazovali,“ uznal první muž lavičky Valašských Klobouk Jaroslav Maňas.

,,Proti solidně bránícímu a houževnatému domácímu družstvu to pro nás byl těžký zápas. Předváděli jsme upracovaný fotbal a naše akce většinou končily před šestnáckou Valašských Klobouk. Navíc jsme nepřesně stříleli. Balón jsme však měli pod kontrolou. Hodně nám také pomohla úvodní branka, kterou dala po šťastné ráně za pomocí větru z úhlu v šestnácté minutě Kolaříková,“ hodnotil průběh sřetnutí vedoucí kolektivu Brumova Ivo Polách.

Branky: Kristýna Kučerová – Kolaříková, Jelínková, Škrabolová, Hnilová.

Valašské Klobouky: Lada Mačková – Kalíková, Štvrtecká, Lišková, Bučková, Machů, Andrea Jeřábková, Viola Mačková, Lukaštíková, Juřenčáková, Janáčová. Střídaly: Kristýna Kučerová, Zichová.

Brumov: Radka Koutná – Frajtová, Lysáková, Tománková, Hnilová, Jelínková, Škrabolová, Kolaříková, Kozubíková, Krahulcová, Bednářová. Střídaly: Pavla Jeřábková, Olejníková.

BŘEZNICE – HOLEŠOVSKÉ HOLKY 2:7 (0:4)

,,Prospali jsme první poločas a ve dvacáté minutě jsme prohrávali už tříbrankovým rozdílem. Po změně stran jsme se sice zlepšili, ovšem Holešov nás pořád přehrával technicky. Hanačky také byly pohyblivějším celkem,“ konstatoval zklamaný vůdce lavičky Březnice Milan Dostál.

,,Do utkání hraném ve větrném počasí jsme nastoupili v pozměněné sestavě. Ale už od začátku jsme diktovali tempo hry. Nebezpečná pro domácí obranu byla hlavně Adriana Ševčíková, která si po finálních přihrávkách od Šíblové už ve dvacáté minutě připsala hattrick. Čtvrtý gól přidala v sedmatřicáté minutě Šíblová. V úvodu druhé půli jsme však ztratili koncentraci. Naše obrana se do pětašedesáté minuty dostala pod tlak a Březnice korigovala stav na 1:4. Poté se ovšem obraz hry opět změnil a my jsme znovu získali převahu a díky útočnému pojetí jsme naši výhru přikrášlili dalšími třemi brankami,“ prozradil jeden z holešovských trenérů Slavomír Bednář mladší.

Branky: Vilhanová 2 – Adriana Ševčíková 5, Šíblová 2.

ŘÍKOVICE – UHERSKÝ BROD 1:6 (0:3)

,,První polovina utkání se nám nepovedla. Soupeřky měly jasnou převahu a my jsme nedokázali čelit útočnému pojetí Uherského Brodu. Nepředvedli jsme ani žádnou pořádnou akci. Až po přestávce se náš herní projev zlepšil. Družstvo zvýšilo bojovnost a odměnou nám byla alespoň čestná branka v síti Natálie Vrábelové, kterou dala třináct minut před koncem Trávníčková. Přestože jsme inkasovali šest gólů, tak v duelu s čtvrtým týmem tabulky byly největšími oporami stopérka Sedlářová a pravá obránkyně Andrea Netopilová,“ hodnotil sobotní střetnutí jeden z trenérů domácího celku Lukáš Čech.

,,Z Hané jsme si přivezli pohodovou výhru. Už ve 3. minutě nás uklidnila první branka, kterou dala Wasner. V závěru prvního poločasu ještě skórovaly ranou do šibenice Oharková a po střele k tyči znovu Wasner. Říkovice svoji jedinou branku vstřelily až v sedmasedmdesáté minutě za stavu 0:5. Domácí se sice snažili, ale chyběl jim klid v koncovce. Navíc sedmý tým tabulky nenašel zbraň na naši rychlost,“ užíval si poslední souboj v základní části soutěže uherskobrodský kouč Lumír Petrka.

Branky: Trávníčková – Wasner 2, Oharková, Lucie Janíčková, Chovancová, Kamila Zálešáková.