Uherský Brod porazil Mutěnice gólem Zderčíkové přímo z rohového kopu

22.04.2014 07:13

zdroj : Zlínský deník

autor : Lubomír Hotař

Region – Na povzbudivé vítězství nad Mutěnicemi dosáhlo ve 12. kole fobalové divize žen družstvo Uherského Brodu. Roli favorita naplňovaly kolektivy Holešovských holek, Brumova a Valašského Meziříčí.

VLKOŠ – BRUMOV 2:3 (1:1)

,,První půli jsme předváděli nezáživný, málo atraktivní fotbal. Přesto mohly Kozubíková a Krahulová skórovat. Do vedení ale šel po trefě Novosadové přece jenom domácí tým. Dvě minuty před přestávkou Škrabolová vyrovnala na 1:1,“ popsal vývoj prvního poločasu první muž lavičky Brumova Robin Sochora. Po změně stran se Valašky dirigované skvělou stopérkou Pláškovou zlepšily. Po chybě záložní řady však Novosadová znovu poslala Vlkoš do jednobrankového náskoku. Ovšem v závěru střetnutí  Sochorová v v 83. minutě Olejníková strhly zasložené vítězství na brumovskou stranu. ,,Zvlášť branka Olejníkové po nepříliš prudké ráně téměř z pětatřiceti metrů byla po velkém zaváhání domácí gólmanky opravdu kuriózní,“ upozornil na zajimavý zlomový moment Sochora.

Branky Brumova: Škrabolová, Sochorová, Olejníková.

Brumov: Pinďáková – Frajtová, Plášková, Suchánková, Presová, Sochorová, Škrabolová, Olejníková, Kozubíková, Krahulová, Jelínková. Střídaly: Lysáková, Gabrišová.

HOLEŠOVSKÉ HOLKY – PODIVÍN  7:0 (5:0)

,,Proti osmému družstvu tabulky jsme dali zapomenout na slabý výkon z minulé neděle, kdy se nám příliš nedařilo na půdě Uherského Brodu. V duelu s Podivínem se hráčky dobře pohybovaly, včas a úspěšně kombinovaly a často se zapojovaly do zakončení, které  ale bylo jedinou slabší stránkou v prvním poločase jinak naší výborné hry. Po přestávce jsme provedli několik střídání a náš herní projev utrpěl na plynulosti a zápas se proto dohrával už jenom z povinnosti. Přesto jsme v utkání vyslali celkem třicet střeleckých pokusů na branku Jihomoravanek,“ hodnotil střetnutí spokojený holešovský trenér Slavomír Bednář, jemuž se o velikonoční neděli nejvíc zamlouvalo fotbalové představení Holcové, Holíkové, Šustové a Šilhárové.

Branky Holešovských holek: Šilhárová 3, Otáhalíková, Kocurková, Přikrylová, Šustová.

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – BŘEZNICE 2:1 (2:0)

,,Roli favorita jsme začali naplňovat hned ve druhé minutě, kdy po rohu Vlčkové skórovala hlavou Hrazdilová. V osmé minutě nastřelila břevno Jurčová. Úvodní tlak pak ještě zúročila ve dvacáté minutě ve druhou branku z přímého kopu Vlčková. Poté Rýdlová také nastřelila břevno. Ve zbytku střetnutí už jsme se však proti urputně bránícím hostům neprosadili,“ informoval o povinné výhře Valašského Meziříčí jeden z domácích koučů Antonín Marek.

,,Valašky byly po celý průběh utkání lepším celkem. Nám při výrazných korekturách v sestavě vázla souhra. Nicméně, kdybychom v zápase víc stříleli, možná jsme mohli dosáhnout i na remízu. V ofenzívě nám ale kvůli svalovému zranění výrazně chyběla naše elitní kanonýrka Gregorová,“ konstatovala autorka jediné trefy Březnice v duelu Žaneta Vaculíková.

Branky: Hrazdilová, Vlčková – Vaculíková.

UHERSKÝ BROD – MUTĚNICE 2:1 (0:0)

,,Důležitý bodový zisk se proti oslabenému soupeři nerodil lehce. Na naše vedení Mutěnice vzápětí reagovaly vyrovnávacím gólem. V devadesáté minutě ale Eva Zderčíková brankou přímo z rohového strhla výhru na naši stranu,“ radovala se uherskobrodská trenérka Zdeňka Skupinová. ,,Vítězství jsme si ovšem zasloužili, protože se nám konečně dařila kombinace. Jihomoravanky naši obranu ohrožovaly pouze z ojedinělých protiútoků,“ dodala ještě Skupinová.

Branky Uherského Brodu: Zderčíková 2.