SKALP HOLEŠOVSKÝCH HOLEK BYL OD BRUMOVJANEK SVATEBNÍM DAREM PRO OBRÁNKYNI ADÉLU KOZUBÍKOVOU

21.05.2018 08:21

zdroj:Zlínský deník

autor:Lubomír Hotař

Region – Nejočekávanější zápas 2. kola finálové skupiny ženského krajského fotbalového přeboru vyhrál celek Brumova. Hanačkám k úspěchu nepomohl ani hattrick Adriany Ševčíkové. Zajímavý byl také souboj, v němž Lužkovice zvítězily po penaltovém rozstřelu v Uherském Brodě.

BRUMOV – HOLEŠOVSKÉ HOLKY 4:3 (1:2)

Utkání dvou nejlepších celků soutěže mělo dramatický průběh. Už ve 3. minutě poslala hosty z brejku do vedení Adriana Ševčíková. V 11. minutě za Brumov vyrovnala Kolaříková. V třiatřicáté minutě si Holešov znovu zajistil jednobrankový náskok. Bojovně naladěné Valašky ovšem v sedmaosmdesáté minutě otočily stav na 4:2. V poslední minutě zmírnila porážku Hanaček znovu Adriana Ševčíková. Domácí kolektiv tak mohl přidat dodatečný svatební dar spoluhráčce Adéle Kozubíkové, která se v sobotu vdávala.

,,Byli jsme fotbalovějším družstvem. Lépe jsme kombinovali, a proto jsme utkání zaslouženě vyhráli. Hodně nám také pomohl návrat do sestavy záložnice Kristýny Olejníkové,“ radoval se z tříbodového zisku vedoucí kolektivu z Brumova Ivo Polách.

,,Zápas měl pouze průměrnou úroveň. Brumov byl sehranějším družstvem. Bylo to ale šťastné vítězství domácích, kteří duel odehráli v téměř kompletní sestavě. Nám naopak chyběly Mrázková, Fárková, Stolářová, Petříková a Sklenaříková,“ upozornil šéftrenér holešovského týmu Slavomír Bednář starší.

Branky: Kolaříková 2, Pavla Jeřábková, Krahulová – Adriana Ševčíková 3.

Brumov: Bednářová – Hnilová, Lysáková, Tománková, Plášková, Olejníková, Škrabolová, Kolaříková, Jelínková, Pavla Jeřábková, Krahulová. Střídala: Blanka Frajtová.

Holešovské holky: Hovořáková – Jiroušková, Tiefenbachová, Pospíšilíková, Slezáčková, Křenková, Šilhárová, Šíblová, Jučíková, Gašparová, Adriana Ševčíková.

UHERSKÝ BROD – LUŽKOVICE 2:3 (1:0) na penalty

,,Z výsledku jsme zklamaní. Zisk jednoho bodu je pro nás málo. O výhru jsme přišli sedm minut před koncem, kdy po hrubé chybě naší defenzívy Lužkovice vyrovnaly na 2:2. Poté jsme neuspěli ani v dodatkovém penaltovém rozstřelu,“ smutnil po zápase domácí kouč Lumír Petrka.

Jeho družstvo mělo utkání dobře rozehrané. ,,V prvním poločase jsme byli lepším kolektivem. Už v 7. minutě jsme se po ráně Kovaříkové dostali do vedení. Později ještě Tomáštíková hlavou nastřelila břevno a Uhrová neproměnila sólovou akci. Po změně stran byly ale iniciativnější Lužkovice. Přesto jsme z duelu proti třetímu týmu tabulky měli vytěžit tři body,“ tvrdí Petrka.

,,V první půli jsme podali ospalý výkon. Na naší hře se projevila skutečnost, že jsme v týdnu kvůli deštivému počasí zrušili tréninky. Po změně stran jsme však zlepšili pohyb a souboj s nevyzpytatelným soupeřem jsme mohli i vyhrát. Kromě toho, že jsme vstřelili dvě branky, tak další tutovky zahodily Uhlířová, Rozsypalová, Strachoňová a Dohnálková. Rozhodující penaltu proměnila Eliška Jakešová,“ konstatoval po zajímavém střetnutí hostující vůdce lavičky Karel Dolina.

Branky: Justýna Kovaříková, Tomáštíková – Dohnálková 2, Jakešová.

Uherský Brod: Pósová – Jurčová, Andrlíková, Justýna Kovaříková, Chovancová, Šmilauerová, Lenka Kučerová, Dufková, Uhrová, Tomáštiková, Martina Vrábelová. Střídaly: Eliášová, Vidová, Dvořáková, Natálie Vrábelová.

Lužkovice: Navrátilová – Rozsypalová, Hnilicová, Vyvlečková, Uhlířová, Strachoňová, Žalková, Dohnálková, Jakešová, Macků, Blažková. Střídaly: Matlachová, Horňáková, Hrubá, Buchtová, Garguláková.