NA ZLÍNSKÉ VRŠAVĚ BRUMOV NENAŠEL ZBRAŇ NA RYCHLÉ PROTIÚTOKY DOMÁCÍCH

30.08.2018 10:20

zdroj:Zlínský deník

autor:Lubomír Hotař

Fastav Zlín byl úspěšný i ve 2. předkole Poháru FAČR.  V něm zlínský tým na umělé trávě na Vršavě zdolal Brumov 5:1.

,,Také nad Brumovem jsme chtěly zvítězit. Uvědomovaly jsme si ovšem, že hosté předvádí tvrdý fotbal,“ přiznala kapitánka Fastavu Zlín Aneta Strachoňová.

Její družstvo po kolektivním výkonu utkání zvládlo. ,,Na velkém hřišti se nám dařilo narušovat rozehrávku soupeřek. Valašky jsme přehrávaly přízemní kombinací. Problémy jim dělala naše technika,“ vypočetla příčiny úspěchu svého týmu Strachoňová.

,,Zápas jsme si prohráli sami. V prvním poločase jsme domácím byli vyrovnaným soupeřem. Po dvou hrubých chybách jsme však v pětačtyřicáté minutě prohrávali 0:2. Tím se duel zlomil na stranu Fastavu. Po změně stran už byl Zlín lepší a střetnutí kontroloval. Navíc jsme celku z krajského města po dalších chybách nabídli další góly,“ uznal nový vůdce Brumova Jaroslav Maňas.

,,Domácí proto vyhráli zaslouženě. Zejména na jejich rychlý přechod z obrany do útoku jsme nenašli žádnou zbraň,“ konstatoval Maňas.

FASTAV ZLÍN – FC BRUMOV 5:1 (2:0)

Branky: Dohnálková, Žalková, Andrlíková, Janíková, Jakešová – Machů.

Fastav Zlín: Hnilicová – Janíková, Rozsypalová, Vyvlečková, Uhlířová, Dohnálková, Žalková, Navrátilová, Andrlíková, Jakešová, Strachoňová. Střídaly: Buchtová, Matlachová, Vlčková.

Brumov: Kujová – Frajtová, Kozubíková, Pavla Jeřábková, Škrabolová, Krahulcová, Machů, Hnilová, Kalíková, Bednářová, Tománková. Střídaly: Plášková, Juřenčáková, Trybusová, Lišková.