Monika Miklasová z Brumova vystřídala proti Lubině tři posty

16.09.2014 09:48

Zdroj : Zlínský deník

Autor : Lubomír Hotař

Region – Podle očekávání vítězstvím Valašského Meziříčí skončilo valašské derby ve 4. kole fotbalové divize žen. Důležitou a povzbudivou výhru proti Lubině si připsal také Brumov.

BRUMOV - LUBINA 2:1 (2:1)

,,V utkání se třetím kolektivem tabulky jsme postrádali ze zdravotních důvodů Krahulovou, Jelínkovou a Gabrišovou, pracovní povinnosti na hřiště nepustily ani slovenskou posilu Cverenkárovou. Možná i proto jsme od dvacáté minuty po záváhání celé defenzívy prohrávali po gólu Kutnerové 0:1,“ zavzpomínal za začátek zápasu brumovský kouč Robin Sochora.

Valašky se však z nepovedeného startu do střetnutí brzy vzpamatovaly a už o jedenáct minut později po faulu na Krahulcovou Škrabolová z penalty vyrovnala na 1:1. ,,Navíc jsme těsně před koncem prvního poločasu vstřelili po trefě Sochorové i vítěznou branku. Eva totiž minutu před přestávkou dokonale zužitkovala z poloviny hřiště přesně rozehraný přímý kop Pláškové a následnou přihrávku od Miklasové,“ popsal klíčovou situaci celého duelu Sochora.

Po změně stran oba celky znovu předváděly bojovný fotbal. Hra se ovšem odvíjela vesměs ve středu hřiště a proto se ve střetnutí už zádná střela gólově neujala. ,,Důležité bylo, že jsme vyhrávali většinu osobních soubojů. Družstvo také v pohodě ustálo i rušný závěr zápasu,“ našel hlavní příčiny úspěchu vůdce lavičky domácích, kterému se nejvíc zamlouval výkon univerzální Moniky Miklasové. ,,Monika v zápase vystřídala tři posty. Začala jako útočnice, poté hrála ve středu zálohy a duel dokončila jako předstopérka. Navíc byla také i u rozhodující branky,“ podělil se o zajimavost v utkání Robin Sochora.

Branka Brumova: Škrabolová, Sochorová.

Brumov: Koutná – Suchánková, Plášková, Bednářová, Presová, Sochorová, Škrabolová, Kolaříková, Kozubíková, Miklasová, Krahulcová. Střídaly: Pinďáková, Lysáková.

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – HORNÍ BEČVA 7:0 (5:0)

,,Od úvodního výkopu jsme začaly plnit roli favorita. Nicméně až do poloviny prvního poločasu jsme se gólové neprosadily. Branku ovšem mohly postupně vstřelit Chlápková, Marková a Hrazdilová. První trefu do sítě hostů tak zaznamenala až naše kanonýrka Jana Hrazdilová, která ve dvaadvacáté minutě využila zaváhání hostující gólmanky. Poté už jsme se konečně uklidnily a do 39 minuty přidala Hrazdilová další tři branky. Skórovala také Rýdlová a bylo to 5:0. Po přestávce jsme znovu předváděly ofenzivní fotbal, ovšem už nám na hřišti chybělo víc pohybu. Proto se v koncovce zviditelnily už jenom pouze Rýdlová a Chlápková,“ popsala vývoj zápasu záložnice Valašského Meziříčí Jaroslava Krčmářová, která byla s výsledkem spokojená. ,,Po celý průběh střetnutí se nám dařilo tvořit hru, zatímco kolektiv Horní Bečvy čekal pouze na brejkové akce. Divizního nováčka jsme ovšem na naši polovinu hřiště moc nepouštěly,“ dodala ještě Krčmářová.

,,Do pětadvacáté minuty dodržovaly hráčky pokyny trenérů. Potom jsme ale inkasovali dva laciné góly a vedení 2:0 dostalo domácí do pohody. Po nabytí pětibrankového náskoku Valašské Meziříčí polevilo v nasazení a zbytek utkání se už jenom dohrával. Sedmý gól Chlápkové z přímého kopu přímo do šibenice byl ale výstavní,“ uznal kvality soupeřek trenér Horní Bečvy Pavel Roman.

Branky: Hrazdilová 4, Rýdlová 2, Chlápková.