Holešovským holkám se v Brumově povedl nástup do zápasu

14.10.2014 06:16

zdroj : Zlínský deník

autor : Lubomír Hotař

Region – Vysoká výhra družstva Holešovských holek v Brumově orámovala 8. kolo divize žen ve skupině B. Nedařilo se celkům z Valašska, když Valašské Meziříčí ztratilo body v Nových Sadech a Horní Bečva neuspělůa na půdě kolektivu Lubiny.

 

BRUMOV – HOLEŠOVSKÉ HOLKY 1:4 (1:3)

         ,,Do páté minuty, kdy jsme inkasovali po zaváhání gólmanky Koutné od osamocené Kocurkové první branku se hrál opatrný fotbal. O minutu později po přesně rozehraném rohovém kopu a hlavičce Dvorníkové na vzdálenější tyč vedl Holešov už 2:0. V osmé minutě sice Krahulová z trestného kopu ze čtyřiceti metrů korigovala stav na 1:2, ovšem sedm minut před přestávkou šly Hanačky z přísně nařízené penalty zásluhou Šilhárové znovu do dvoubrankového náskoku,“ zavzpomínal na nepovedený první poločas brumovský kouč Robin Sochora. Jeho družstvo se příliš nezlepšilo ani po změně stran. ,,To už se hra odvíjela vesměs ve středu hřiště a moc šancí se neurodilo. Pouze Šustová šťasnou střelou ze dvaceti metrů čtvrtým gólem definitivně pečetila hostující vítězství,“ byl po utkání zklamaný Sochora. Ten neúspěch Valašek přičítá přílišnému respektu jeho svěřenkyň k soupeřkám zvučného jména. ,,Lídra tabulky jsme se zalekli, proto mám vázla přízemní kombinace a kazili jsme také hodně přihrávek. Hodně nám rovněž z rodiných důvodů  chyběla stopérka Plášková. Navíc ze zápasu musely pro zranění odstoupit Krahulová a Miklasová a tím jsme definitivně ztratili útočnou sílu,“ posteskl si Robin Sochora. ,,Důležitý zápas o čelo tabulky jsme zvládli díky vydařenému nástupu do utkání. Vedení 2:0 nás uklidnilo a v dobře rozehrané partii nás nezbrzdil ani kontaktní brumovský gól v sedmé minutě. Po většinu střetnutí jsme měli stálou převahu, lépe jsme kombinovali a téměř pořád jsme Valašky drželi na jejich polovině hřiště. Po přestávce hra ztratila tempo a tak jsme se soustředili na udržení pohodové a zasloužené výhry,“ pochvaloval si fotbalovou pohodu trenér Holešova Slavomír Bednář.

Branky: Krahulová – Kocurková, Dvorníková, Šilhárová, Šustová.

Brumov: Koutná – Suchánková, Krahulová, Bednářová, Presová, Sochorová, Škrabolová, Kolaříková, Kozubíková, Krahulcová, Miklasová. Střídaly: Jelínková, Gabrišová, Pinďáková.

Holešovské holky: Heglasová – Jašková, Dvorníková, Voždová, Otáhalíková, Mikešová, Holcová, Holíková, Šustová, Kocurková, Šilhárová. Střídaly: Přikrylová, Nela Ševčíková, Petra Ševčíková.

 

NOVÉ SADY – VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 3:2 (3:0)

         ,,Po úvodních drobných šancí Hrazdilové a Jurčové však v devátě minutě gólově udeřil domácí kolektiv, když Petrášové dala hlavou první branku Nových Sadů. V následných minutách tlak olomouckého celku sílil a ten z něho ještě v prvním poločase vytěžil po trefách Kopečkové a z ofsajdové situace Mokrušové náskok až na 3:0. Za nás ovšem mohly také skórovat Rýdlová, Chlápková, Marková a znovu Hrazdilová,“ zavzpomínala na nevydařenou první polovinu duelu na Hané valašskomeziřčská útočnice Jaroslava Krčmářová.  Její celek však souboj nevzdal a stíhací jízdou se pokusil ve druhé pětačtyřicetiminutovce smazat třígólové manko. ,,Málem s nám to podařilo. Do sítě soupeřek se ale trefily jenom Hrazdilová a Chlápková a přestože jsme měly v posledních patnácti minutách velký nápor, vyrovnat jsme už nestihly,“ smutně konstatovala Krčmářová.

Branky Valašského Meziříčí: Hrazdilová, Chlápková.

 

LUBINA – HORNÍ BEČVA 2:0 (1:0)

         ,,Na půdě druhého celku tabulky jsme sehráli solidní partii. Dobrou práci jsme odvedli v obraně a kolektiv zaslouží pochvalu také za bojovnost a nasazení. Od favorita jsme sice dostali dvě branky, ale jinak si Severomoravanky mnoho dalších šancí nevypracovaly. Škoda, že jsme byli nuceni celý zápas odehrát bez střídání pouze s jedenácti fotbalistkami. V plné síle jsme možná mohli dosáhnout i na příznivější výsledek. Družstvo ale sužují nemoci a zranění,“ hodnotil duel vůdce lavičky Horní Bečvy Pavel Roman.

 

KRAJSKÝ PŘEBOR

 

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – BŘEZNICE 0:1 (0:1)

         ,,Byl to náš nejslabší výkon sezony. Přestože jsme do duelu nastoupili v nejsilnějším složení, propadli jsme ve všech fotbalových činnostech. Nedařila se nám rozehrávka a žádnou akci jsme nedokázali dotáhnout do úspěšného konce. Přísnější měřítko za bojovnost snad zaslouží jenom mladá záložnice Marcela Macháčová,“ nedokázal si vysvětlit špatné vystoupení svých svěřenkyň valašskokloboucký kouč Ladislav Fojtík.,,Lídr krajského přeboru začal zápas překvapivě špatně. Domácí kolektiv hrál dlouho zakřiknutě, kazil hodně přihrávek a vázla mu+ souhra. My jsme vsadily na vyčkávací taktiku a ve dvacáté minutě jsme daly jedinou branku utkání, kterou vstřelila po tvrdé ráně ze šestnácti metrů Cíbiková. Ve druhé půli se Valašské Klobouky zlepšily a byly nebezpečné zejména po situacích po rohových kopech. My jsme ovšem zvýšeným úsilím celého kolektivu cennou výhru ubránily,“ pochvalovala si stopérka hostů Žaneta Vaculíková, jež v sestavě přivítala novou tvář Petru Šiškovou. ,,Petra s námi poctivě trénuje a ve své premiéře v dresu Bžeznice dostala šanci na postu útočnice,“ prozradila Vaculíková.

Branka: Cíbiková.

Valašské Klobouky: Matoušů – Jeřábková, Tománková, Bařinková, Dominika Nováková, Adéla Kalíková, Kristýna Kubíková, Bednářová, Macháčová, Machů, Holbová. Střídaly: Mikušková, Valčíková, Trochtová, Marie Kubíková, Pjajková.