Holešovské holky si výjezd do Brumova užívaly

29.04.2014 08:36

zdroj : zlínský deník

autor : Lubomír Hotař

Region – Překvapivě na vysoké vítězství dosáhl na půdě Brumova ve 13. kole fotbalové divize žen kolektiv Holešovských holek. V Hovoranech dominovalo také Valašské Meziříčí. Březnice a Uherský Brod přenechaly body svým soupeřům.

BRUMOV – HOLEŠOVSKÉ HOLKY 1:6 (1:1)

,,Ve třicáté minutě se nám v letošní sezoně zranila už třetí brankářka a Buriánkovou musela nahradit Gabrišová. To jsme ještě s favoritem z Hané drželi krok. Po přestávce jsme ale začali dělat hrubé chyby v obraně a jakmile jsme prohrávali o dvě branky, tak družstvo přestalo bojovat. Potom nás už soupeřky poměrně jednoduše překonávaly kombinačně. Za odevzdaný výkon jsme si vysokou porážku zasloužili,“ uznal kouč Brumova Robin Sochora. ,,Za výkon ve druhé polovině střetnutí zaslouží naše holky absolutorium. V prvním dějství jsme sice hráli se silným větrem v zádech, ale hráčkám se nedařilo kontrolovat míč. Kombinace končila ufouknutými přihrávkami a hra neměla potřebnou kvalitu a úroveň. Po přestávce jsme se však výrazně zlepšili. Začali jsme hrát důsledně po zemi a během dvaceti minut jsme šli do vedení až na 5:1. Tento náskok definitivně odrazil jakýkoliv odpor Brumova,“ potěšilo trenéra Holešovských holek Slavomíra Bednáře.

Branky: Škrabolová – Šilhárová 3, Kocurková, Mikešková, Šustová.

Brumov: Buriánková (Gabrišová) – Kozubíková, Presová, Poláchová, Plášková, Sochorová, Olejníková, Škrabolová, Jelínková, Susedíková, Krahulcová. Střídala: Krahulová, Lysáková, Pinďáková

Holešovské holky: Gulánová – Voždová, Tiefenbachová, Dvorníková, Otáhalíková, Mikešková, Holcová, Šustová, Přikrylová, Kocurková, Šilhárová. Střídaly: Jašková, Súkupová, Chytilová.

HOVORANY – VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 1:4 (0:1)

,,Zápas na půdě posledního celku divize jsme odehráli v ofenzivním rozpoložení. Už do osmé minuty měla dvě velké šance Vlčková, skórovat mohla také Jurčová. První naši branku vsítila v desáté minutě Rýdlová. Další trefy do sítě Hovoran jsme ale přidali až ve druhém poločase. Souboj se snaživým protivníkem jsme ovšem měli neustále pod kontrolou. Do konečného výsledku se totiž promítla dobrá souhra našeho kolektivu,“ tvrdí jeden z vůdcú lavičky Valašského Meziříčí Martin Čabla.

Branky Valašského Meziříčí: Rýdlová, Krčmářová, Jurčová, Čáňová.

BŘEZNICE – VLKOŠ 0:3 (0:3)

,,V přímém souboji o šesté místo jsme propadli. Nepovedl se nám hlavně první poločas, kdy jsme po zmatcích v obraně a po trefách Maleňákové, Menšíkové a Novosadové v šestatřicáté minutě prohrávali 0:3. Ve druhé půli jsme přidali na důrazu v osobních soubojích, ovšem na korekci skóre to nestačilo,“ konstatovala po zápase s průměrným celkem z jihu Moravy zklamaný stopérka Březnice Žaneta Vaculíková.

PODIVÍN – UHERSKÝ BROD 3:0 (1:0)

,,Měli jsme problémy s dopravou k utkání. Na přípravu k zápasu proto bylo málo času. Přesto se nám start do střetnutí vydařil. S přibývajícími minutami se ale začaly projevovat větší fotbalové zkušenosti Podivína. Pro konečný výsledek bylo rovněž klíčové, že se domácí hráčky dokázaly prosazovat individuálně,“ ocenila kvalitu Jihomoravanek trenérka Uherského Brodu Zdeňka Skupinová.