Fotbalové utkání žen: 1. FC Přerov - FC ELSEREMO Brumov 1:1

15.03.2010 09:42
V sobotu 13. 3. 2010 zavítala děvčata FC ELSEREMO Brumov k dalšímu přípravnému utkání na půdu 1. FC Přerov, který hraje MSLŽ (2. liga) a po podzimu se nachází na výborné stříbrné pozici.

Od úvodního hvizdu bylo patrné, že naše holky mají před sebou nejkvalitnějšího soupeře, se kterým se v průběhu zimní přípravy utkaly, přesto vstoupily do utkání bez zbytečného respektu s vírou v dobrý výsledek.
Trenér Robin Sochora se musel vyrovnat zejména s absencí brankářky Elišky Florešové, která doléčuje poraněnou nohu. Koncem týdne se ještě objevily nepříjemné zprávy, že v tomto utkání nebude k dispozici Monika Miklasová, která poslední zápasy odehrála ve velkém stylu a patřila vždy k nejlepším na hřišti.
Tyto informace se ovšem naštěstí nenaplnily a Monika opět předvedla výkon, na který jsme v jejím podání všichni zvyklí.

Úvod utkání byl ovlivněn silným větrem a romantickou atmosféru dotvářely snad již poslední sněhové vločky. Hra se odvíjela ve středu hřiště a obě strany se k zakončení dostávaly jen minimálně. Ve 3. minutě zápasu, po nezaviněném střetu brankářky s Evou Sochorovou, museli domácí provést změnu na tomto postu.
První, kdo chtěl vyzkoušet pozornost nové brankářky, byla Martina Šulcová, ale její střela levou nohou zamířila mimo tři tyče. V 18. minutě domácím nevyšel signál po rozehrání přímého volného kopu, a tak práci po této standartní situaci měla jen Sabina Krahulová při odkopu od branky.
Ve 22. minutě se probíjela do zakončení domácí obranou Adriana Škrabolová, ale tři hráčky Přerova vytvořily neprostupnou zeď, přes kterou následná střela nemohla projít. Ve 30. minutě zápasu se prezentovala mírně ostřejším zákrokem na půlící čáře na nejlepší hráčku domácích Lenka Filáková, což se pramálo líbilo domácí lavičce.
Z následného protiútoku se k míči dostala Adéla Poláchová, bohužel její střela levou nohou jen o vlásek minula tyč branky Přerova.

Stále se čekalo, kdy domácí tým, který v předchozích třech přípravných zápasech svým soupeřkám nasázel úctyhodných 23 branek, zvedne stavidla ofenzívy a předvede i v tomto utkání svou jistě vysokou kvalitu.
Nutno podotknout, že pokud někdo z domácích diváků čekal stejný gólový příděl i do sítě hráček z Brumova, odcházel po zápase hodně zklamán. Během 1. poločasu předvedly domácí pouze jeden spíše propagační střelecký pokus, se kterým si Gabriela Trčálková, která v brance zastoupila Elišku, hravě poradila.
Těsně před odchodem do kabin, domácím nevyšla ofsajdová past, hlavní arbitr ovšem usoudil, že vyšla, a tak mylně zastavil z levé strany postupující Michaelu Susedíkovou.

V poločasové přestávce došlo v hostující brance ke změně, kdy Gabrielu Trčálkovou vystřídala Monika Miklasová. Těsně před opětovným nástupem na hrací plochu si kapitánka Adriana Škrabolová sundala rukavice a ve 2. poločase rozehrála skvělou partii, kterou korunovala v 58. minutě.
U postranní čáry byla nedovoleným zákrokem zastavena Michaela Susedíková. K míči se postavila Eva Sochorová, prudký střílený centr z její kopačky nedokázala domácí brankářka adekvátním způsobem zkrotit a všudypřítomná Adriana nekompromisní střelou rozvlnila síť 0:1.
V následující minutě vznikl závar v hostujícím pokutovém území a hráčky Přerova se radovaly po přesné střele k tyči z vyrovnání 1:1. V 65. minutě mohla opět strhnout vedení na stranu Brumova Adéla Poláchová, ale po krásné individuální akci již neměla dostatek sil na přesné zakončení.
V závěrečné dvacetiminutovce zápasu se hra přelévala z jedné strany na druhou. Ani jedno z družstev se nechtělo smířit s remízovým výsledkem, ale díky výborně pracujícím defenzivním řadám příliš vyložených brankových příležitostí k vidění nebylo. V 85. minutě byla povolána k rozehrání standartní situace obávaná exekutorka přímých kopů Sabina Krahulová, ale projektil z její kopačky skončil ve zdi. Pak již vše směřovalo k vyvrcholení.
V něm mohla o osudu utkání rozhodnout hostující Adéla Poláchová, ale v klíčovém okamžiku ji míč na malém vápně odskočil. Jak může být fotbal krutý a zároveň nespravedlivý málem ukázala 90. minuta, v níž se domácí hráčky dostaly v ideální pozici ke střele.
Proti však byla Monika Miklasová, která vytáhla ze svého repertoáru excelentní zákrok.

Velké poděkování patří 1. FC Přerov za pozvání k tomuto přípravnému utkání, hlavnímu sudímu za objektivní rozhodování a určitě v neposlední řadě holkám z FC ELSEREMO Brumov, za výborný kolektivní výkon, díky kterému roztrhaly na kusy veškeré papírové předpoklady.

1. FC Přerov – FC ELSEREMO Brumov 1:1 (0:0)
Branky : 59. minuta Mokrušová - 58. minuta Adriana Škrabolová

Sestava FC Elseremo Brumov : Trčálková Gabriela – Koutná Radka, Miklasová Monika, Krahulová Sabina, Ptáčková Mirka – Šulcová Martina, Škrabolová Adriana, Filáková Lenka, Sochorová Eva- Poláchová Adéla, Susedíková Michaela. V průběhu hry se do utkání zapojily: Trochtová Jana, Sovadinová Lucie, Hruboňová Karolina.

Poslední přípravné utkání před zahájením jarních odvet odehrají holky z FC ELSEREMO Brumov ve Starém Městě v neděli 28. března , kde se na umělé trávě na Širůchu od 16:30 střetnou s prvoligovými juniorkami 1. FC Slovácko (U19).
Poté je již čeká v neděli 4. dubna ostrý start na půdě ZEMASU Hovorany a následující týden v neděli 11. dubna se představí na domácím hřišti, před svými skvělými fanoušky, v zápase s Bukovany.