Fotbalová divize žen startuje o Velikonočním víkendu

01.04.2015 07:29

zdroj : Zlínský deník

autor : Lubomír Hotař

 

Region – V sobotu startuje jarní část Moravskoslezské fotbalové divize žen. Ve skupině B o důležité body zabojují čtyři regionální družstva.

Dobrou výchozí pozici do odvet má celek Holešovských holek, který po podzimu vede tabulku s náskokem tří bodů před Novými Sady. Hanačky ovšem v zimní pauze těžko sháněly soupeřky na sehrání přípravných duelů. ,,Odehráli jsme pouze dvě modelové utkání. Škoda, že nám údajně pro velkou marodku zápasy odřekly druholigové celky Zbrojovky Brno a 1. FC Olomouc. Takže na mistráky půjdeme prakticky bez herní praxe,“ mrzí hlavního holešovského kouče Slavomíra Bednáře, jehož tým v lednu makal na kondici v tělocvičně a od února dvakrát týdně trénoval na umělé trávě. Lídr divize bude v jarní části soutěže nastupovat prakticky s totožným kádrem jako na podzim. Kariétu však ukončily Klára Chytilová a Pavlína Přikrylová. Z pracovních důvodů odchází do   Pržna gólmanka Pavlína Gulánová. Bednářův kolektiv si do zbytku sezony překvapivě nadává nejvyšší cíle. ,,Jaro chceme dohrát hlavně v klidu. Zapracujeme ovšem na zkvalitnění výkonů,“ plánuje pouze trenér Hanaček, ktrého stále ale zneklidňuje neutěšená finanční situace v klubu. ,,Ta vyplývá z ekonomických problémů stávajících sponzorů,“ nezastírá Bednář. 

         Čtvrté Valašské Meziříčí mělo pestrou zimu. ,,Těsně před Vánocemi jsme si zahrály na turnaji v Olomouci a v lednu jsme absolvovaly turnaj v Bruntále, kde jsme skončily druhé a stříbrnou příčku jsme vybojovaly i v turnaji v Rožnově pod Radhoštěm. Jinak s lehkýma tréninkama jsme začaly od ledna a v únoru jsme se zúčastnily soutředění v Rajnochovicích. To jsme si zpestřily běžkami a  zakončily výhrou nad Vítkovicemi 11:1. V současné době už trénujeme třikrát týdně, občas nás ovšem brzdí nemoci a zranění,“ informovala záložnice Jaroslava Krčmářová. Její družstvo však delší dobu trápí úzký kádr. A ani přes zimní období valašskomeziříčská soupiska nedoznala podstatných změn. ,,Přišla pouze Marie Holeňová ze Straníku. Hlavním koučem se ovšem stal Martin Pavlát, jemuž bude dělat asistanta Martin Čabla,“ prozradila Krčmářová, kterou s Valašským celkem v odvetách láká posunout se v tabulce na medailové pozice.

         Také Brumov chce na jaře zlepšit svoje postavení. Ten se od ledna již tradičně připravoval s brumovskými staršími žáky. ,,Tréninková morálka ale nebyla dobrá. Proto většina hráček nabírala fyzičku individuálně. Sehráli jsme také několik zajimavých zápasů. Porazili jsme Valašské Klobouky 7:0, prohráli se staršími žáky Brumova 1:12 a zdolali Lužkovice 6:0,“ vypočetl vedoucí kolektivu Ivo Polách. Ten se rovněž musí vypořádat se spoustou změn ve svém týmu. Činnost v klubu totiž ukončily slovenské posily Cverenkárová a Gabrišová. Dlouhodobě pracovně je v zahraničí Olejníková, jež chybí zejména v záloze. Po operacích kolen jsou mimo hru Monika Miklasová a Eliška Pinďáková. ,,Snad se ovšem po dvouleté pauze a dvou operacích kolena do kádru vrátí Adéla Poláchová. Ta už si proti Valašským Kloboukám vyzkoušela celozápasovou zátěž a docela se jí dařilo. Zpět je také snaživá Blanka Frajtová a s návratem na hřiště z celku 1. FC Slovácko  koketuje i Michaela Susedíková, jejíž nadějnou kariéru před třemi lety zastavilo co jiného, než zranění kolene. Do brány očekáváme návrat Elišky Florešové,“ věří Polách, který sestavu vyztuží i o další jména. Šestý celek tabulky totiž prodloužil střídavé starty nadějné Kolaříkové ze Sehradic a Sáře Bednářové z Valašských Klobouk. Ze stejného klubu si příjdou divizi vyzkoušet krajská snajperka Vendula Machů a opora zadních řad Sára Tománková. Na hostování ze sousední Bylnice Brumov získal Lindu Lysákovou. A jaké mají do zbytku sezony Valašky cíle? ,,Chceme hlavně sebe i diváky bavit fotbalem a  důstojně reprezentovat náš oddíl, kde máme velkou podporu. Na výsledcích nám samozřejmě také záleží a proto se budeme snažit umístit se v horní polovině divizní tabulky,“ plánuje Ivo Polách.

          Pozadu nechce zůstat ani nováček soutěže z Horní Bečvy. Ten prožil klidné zimní období. ,,Byli jsme si na dvou halových turnajích a zahráli jsme si dvě přípravné utkání s Pržnem a Veřovicemi,“ hlásí i s tréninkovou morálkou spokojený vůdce lavičky Pavel Roman, jenž nechystá v součastném kádru žádné zásadní změny. ,,Znovu budeme spoléhat na osvědčené opory z podzimu. Družstvo je však zkušenější a proto bychom měli podávat lepší výkony. Chceme ovšem střílet víc branek. Jak na tom opravdu jsme  ale ukážou až první zápasy na půdě Holešovských holek a domácí duel s Valašským Meziříčím,“ kalkuluje Pavel Roman.