Eliška Skramuská neskutečnou střelou trefila šibenici Brumova

23.09.2014 06:32

zdroj : Zlínský deník

autor : Lubomír Hotař

Region – Výstavní gól Elišky Skramuské z Horní Bečvy po neskutečné ráně z dálky do šibenice branky Brumova orámoval 5. kolo ve skupině B ženské fotbalové divize. Ve vítězném tažení pokračuje družstvo Holešovských holek, které si zastřílelo ve Veřovicích.

HORNÍ BEČVA – BRUMOV 2:4 (2:1)

,,V duelu s jasným favoritem jsme podali zodpovědný výkon   a povedlo se nám také několik pohledných akcí. Svoje tvořivé schopnosti dokázala prodat Dagmar Šenkeříková, po jejimž uvolnění nás poslala ve čtrnácté minutě do vedení životním gólem do horního rohu brumovské branky Eliška Skramuská. Na hostující vyrovnání na 1:1 Škrabolové ale znovu ve dvaatřicáté minutě odpověděla naší druhou trefou Šenkeříková, jež potrestala špatnou rozehrávku soupeřek. Náskok 2:1 jsme drželi až do šestapadesáté minuty, kdy Sochorové srovnala stav na 2:2. Brumovská tahounka poté otočila vývoj zápasu na 2:3 a v poslední minutě Miklasová čtvtým gólem definitivně potvrdila výhru hostů,“ popsal vývoj valašského derby kouč Horní Bečvy Pavel Roman. ,,Bylo to však zatím naše nejpovedenější utkání sezony. Možná jsme z něho mohli vytěžit i remízu. Vždyť další branky měly na kopačkách znovu Eliška Skramuská a Jalůvková. Ze tří bodů se ale nakonec radoval zkušenější protivník z Brumova,“ byl i přes porážku spokojený s vystoupením svého kolektivu šéf lavičky domácích Roman.

,,Proti urputně bránícímu domácímu družstvu jsme měli i v oslabené sestavě trvalou převahu, nicméně o naší výhře jsme rozhodli až ve druhém poločase, kdy celku z Horní Bečvy už docházely síly. Herně jsme domácí tým od začátku přehrávali, ovšem houževnatá obrana soupeřek se těžko překonávala. Svůj den měla také gólmanka poraženého celku Myslikovjanová, která vyřešila spoustu složitých situací. Po souboji s nováčkem divize jsme tak spokojení hlavně s tříbodovým ziskem,“ přiznal po zápase první muž lavičky hostů Robin Sochora.

Branky: Eliška Skramuská, Šenkeříková – Sochorová 2, Škrabolová, Miklasová.

Horní Bečva: Myslikovjanová – Irena Vašutová, Veronika Vašutová, Podešvová, Kovářová, Vašková, Jalůvková, Šenkeříková, Veronika Solanská, Eliška Skramuská, Lucie Solanská. Střídaly: Barbora Maléřová, Adéla Maléřová, Růčková, Jakešová, Michaela Chrbjátová.

Brumov: Koutná – Gabrišová, Miklasová, Plášková, Pinďáková, Sochorová, Škrabolová, Kolaříková, Kozubíková, Susedíková, Krahulcová. Střídaly: Lysáková, Cverenkárová.

VEŘOVICE – HOLEŠOVSKÉ HOLKY 0:6 (0:4)

,,Přestože jsme nepodali na severu Moravy přesvědčivý výkon, tak jsme zápas se srdnatě bojujícím domácím celkem zaslouženě vysoko vyhráli. Po celý průběh střetnutí jsme se prosazovali kombinací, ale občas nám dělalo na rychlém trávníku problémy zpracování balónu. Jenom tradičně pouze průměrná naše produktivita však zachránila Veřovice od daleko vyšší porážky. Spoustu dalších hodně slibných příležitostí totiž naše hráčky ještě prohospodařily,“ konstatoval po povinném zisku tří bodů hlavní holešovský trenér Slavomír Bednář.

Branky Holešovských holek: Šilhárová 2, Šustová, Holcová, Kocurková, Jašková.

PODIVÍN – UHERSKÝ BROD 1:1 (0:1)

,,Utkání na půdě posledního celku tabulky jsme měly téměř pořád pod kontrolou. Zpočátku zápasu jsme ale spálily několik šancí, než se konečně ujala střela ve velkém vápně nepokryté Michaely Kučerové. Velký podíl na našem gólu má však také akce po pravé straně a následná přesná přihrávka nováčka v naší sestavě od Martiny Dufkové,“ chválila trenérka uherskobrodského týmu Zdeňka Skupinová.

Slovácké družstvo mohlo záhy ještě zvýšit svůj náskok, ovšem Lenka Petrková mladší svůj samostatný únik do úspěšného konce nedotáhla. ,,Naopak ještě v prvním poločase měly hráčky Podivína na svých kopačkách dokonce třikrát příležitost vyrovnat. V těchto situacích nás naštěstí podržela brankářka Horáková,“ oddechla si Skupinová.

Jihomoravanky se však nevzdaly. Do druhé půle na hřiště poslaly druholigovou posilu Vacenovskou a s jejím příchodem se výrazně výkon domácích zlepšil. ,,V sedmašedesáté minutě jsme navíc vyprodukovaly chybu při zakládání protiútoku a následné nedorozumění celé naší defenzívy Podivín přece jenom využil ke srovnání stavu na 1:1,“ mrzela ztráta výhry Zdeňku Skupinovou.

Branka Uherského Brodu: Michaela Kučerová.