DUEL MEZI UHERSKÝM BRODEM A BRUMOVEM ROZHODLA ADÉLA KOŘÉNKOVÁ.

04.06.2018 09:18

zdroj:Zlínský deník

autor:Lubomír Hotař

Region – Nečekaně jednoznačný výsledek se zrodil v utkání 4. kola finálové skupiny ženského fotbalového krajského přeboru. Lužkovice utrpěly od Holešovských holek pětibrankový debakl. Zajímavější byl souboj mezi Uherským Brodem a Brumovem, který rozhodla v penaltovém rozstřelu Adéla Kořénková. Ve skupině o 5. až 7. místo si Valašské Klobouky přivezly tři body z Říkovic.

UHERSKÝ BROD – BRUMOV 1:2 (0:1) po penaltách

,,Byl to víc boj, než fotbal. Hosté nás nejvíc ohrožovali ze situací po rohových kopech. Se ziskem bodu jsme ale spokojení. Jenom škoda, že slibné příležitosti neproměnily Dvořáková a Uhrová. Od jednatřicáté minuty jsme po náhodné brance Krahulové prohrávali 0:1. O vyrovnávací gól se postarala krásným lobem z pětadvaceti metrů Wasner. Penalty už byla loterie,“ konstatoval po zápase lodivod Uherského Brodu Lumír Petrka.

,,Nebyl to pohledný fotbal. Oba týmy sužovalo dusné počasí. Nám navíc chyběly čtyři opory stopérka Tománková, záložnice Škrabolová, univerzální Radka Koutná a také Matoušů. Všechny jsou na dovolené na Mallorce. Proto jsme museli nastoupit se staršími žačkami Kozáčkovou, Blanařovou a Trybusovou,“ upozornil vedoucí kolektivu z Brumova Ivo Polách.

Jeho družstvo do čtyřiašedesáté minuty drželo jednobrankový náskok. Domácí však vyrovnali na 1:1. V dodatkových pokutových kopech Sarah Bednářová dvě penalty chytila a tu rozhodující proměnila Kořénková. ,,Tentokrát jsme nepředváděli líbivý fotbal. Ovšem družstvo zaslouží pochvalu za přístup k utkání i za bojovnost,“ uvedl po duelu na umělé trávě na Slovácku Polách.

Branky: Wasner – Krahulová, Kořénková.

Uherský Brod: Natálie Vrábelová – Kročilová, Oharková,

Kovaříková, Eliášová, Šmilauerová, Lenka Kučerová, Dufková, Uhrová, Vidová, Martina Vrábelová. Střídaly: Wasner, Andrlíková, Kamila Zálešáková, Lucie Janíčková.

Brumov: Bednářová – Frajtová, Plášková, Lysáková, Hnilová, Jelínková, Krahulová, Kořénková, Pavla Jeřábková, Blanařová, Kozáčková. Střídala: Trybusová.

LUŽKOVICE – HOLEŠOVSKÉ HOLKY 0:5 (0:0)

..Přímý souboj o druhou příčku se nám nepovedl. Holešov byl lepším a hlavně techničtějším celkem. My jsme se snažili hrát na brejky, ale tato taktika nám příliš nevycházela. Navíc průběh utkání ovlivnily dvě skutečnosti. Už v páté minutě si vyhodila rameno útočnice Dohnálková a v pětapadesáté minutě udělala hrubou chybu, po které Hanačky vstřelily první branku, gólmanka Matlachová. Tato situace nás definitivně zlomila. Jediný, kdo snese přísnější měřítko je záložničce Uhlířová,“ hodnotil utkání kola vedoucí družstva z Lužkovic Karel Dolïna.

,,Bylo to naše zasloužené vítězství. Po celý zápas jsme byli aktivnějším týmem. Ovšem až ve druhém poločase se nám podařilo dostat hru na zem a po kombinačních akcích jsme se dostávali do koncovky. V posledních deseti minutách utkání domácí zcela rezignovali,“ pronesl po střetnutí holešovský šéftrenér Slavomír Bednář starší.

Ten za nejlepší hráčku vybral stopérku Terezii Pospíšilíkovou. ,,Tereza úplně eliminovala lužkovickou útočnou sílu. Navíc z obrany dokázala vyvážet účinné míče,“ chválil Bednář starší.

Branky: Adriana Ševčíková 3, Samsonová 2.

Lužkovice: Matlachová – Buchtová, Halová, Hnilicová, Rozsypalová, Hrubá, Dohnálková, Uhlířová, Vyvlečková, Jakešová, Žalková. Střídaly: Strachoňová, Horňáková, Blažková, Garguláková.

Holešovské holky: Hovořáková – Mrázková, Tiefenbachová, Pospíšilíková, Slezáčková, Sklenaříková, Šiblová, Stolářová, Jurčíková, Adriana Ševčíková, Samsonová. Střídala: Křenková.

ŘÍKOVICE – VALAŠSKÉ KLOBOUKY 0:4 (0:1)

,,Do utkání jsme nastoupili s deseti hráčkami a v desáté minutě se ještě zranila Chytilová. Proto jsme ho dohrávali s devíti fotbalistkami. Družstvo ale podalo obětavý výkon. Valašské Klobouky měly sice herní převahu, ovšem šance si hosté nevytvářeli. Ve druhé půli jsme otevřeli obranu a Valašky toho dokázaly využít. Výsledek je však pro nás krutý,“ tvrdí vůdce lavičky Říkovic Lukáš Čech.

,,Domácí nám nedali nic zadarmo. Zápas jsme sice odehráli na jejich půlce, ale těžko jsme se dostávali do šancí. O osudu střetnutí tak rozhodly dva slepené góly mezi 75. a 78. minutou Venduly Machů a Andrey Jeřábkové, po kterých jsme vedli 3.0. Naše vítězství pak potvrdila v předposlední minutě Lukaštíková,“ informoval trenér Valašských Klobouk Jaroslav Maňas.

Branky: Zichová, Machů, Andrea Jeřábková, Lukaštíková.

Říkovice: Kateřina Pitnerová – Foltýnová, Adéla Pitnerová, Trávníčková, Chytilová, Říkovská, Zahradníková, Krejčí, Kristýna Koutná, Lucie Pitnerová.

Valašské Klobouky: Kubíková – Kalíková, Lišková, Štvrtecká, Machů, Andrea Jeřábková, Viola Mačková, Lada Mačková, Lukaštíková, Zichová, Juřenčáková. Střídala: Bučková.