Brumovjanky si poradily s Veřovicemi

07.10.2014 06:40

Zdroj : Zlínský deník

Autor : Lubomír Hotař

Region – V nejočekávanějším zápase 7. kola Moravskoslezské fotbalové divize skupiny B zdolal na domácí ploše celek Holešovských holek rivala z Valašského Meziříčí. Hanačky si tak upevnily pozici lídra soutěže. Dařilo se rovněž Brumovu ve Veřovicích a první výhru si připsal také nováček z Horní Bečvy.

 

VEŘOVICE – BRUMOV 1:6 (1:4)

         ,,V páté minutě mohla načat gólový účet zápasu Miklasová, ale její velká šance se ještě brankové odezvy nedočkala. O čtyři minuty později už ale poprvé skórovala Krahulcová. I v dalším průběhu duelu se sedmým celkem tabulky jsme předváděli ofenzivní fotbal a díky útočnému pojetí jsme v osmadvacáté minutě vedli 4:0. Dobře rozehrané střetnutí nám pak nepokazila ani jediná branka Veřovic v poslední minutě úvodního poločasu. Start do druhé pětačtyřicetiminutovky jsme sice trochu zaspali, ovšem v této pasáži duelu nás podržela gólmanka Koutná. Po kratším herním výpadku jsme se ale brzy vzpamatovali a do konce povedené partie se nám podařilo vsítit po ráně Škrabolové a individuální akci Kolaříkové ještě další dva góly. A to navíc Krahulcová nastřelila tyčku,“ informoval první muž lavičky Brumova Robin Sochora, kterému se vystoupení jeho svěřenkyň na novojičínsku líbilo. ,,Předváděli jsme jednoduchý technický fotbal a dařily se nám rychlé přihrávky. Domácí se spoléhali pouze na brejky, se kterými si naše bezchybná obrana bez problémů poradila,“ dodal spokojený Sochora.

Branky Brumova: Sochorová 2, Krahulcová, Suchánková, Škrabolová, Kolaříková.

Brumov: Koutná – Suchánková, Plášková, Bednářová, Presová, Sochorová, Kolaříková, Škrabolová, Kozubíková, Miklasová, Krahulcová. Střídaly: Jelínková, Lysáková.

 

HOLEŠOVSKÉ HOLKY – VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 2:0 (0:0)

         ,,Diváci viděli utkání velmi dobré úrovně. Oba celky potvrdily příslušnost k čelu tabulky. My jsme měli dobře organizovanou defenzívu, naopak hosté byli důraznější v osobních soubojích a byli také lepší ve startu na balón. Góly však střílely pouze moje svěřenkyně. Ten první zařídila hned na začátku druhého poločasu  po pěkném uvolnění Kocurková a v samotném závěru se stejná hráčka znovu zviditelnila průnikem do otevřené valašskomezižíčské obrany trefou na 2:0. Tentokrát to bylo ovšem šťastné vítězství,“ uznal první muž holešovské lavičky Slavomír Bednář. ,,V kvalitním duelu jsme měly víc ze hry a v šestnástce Holešova jsme si vytvářely také šance. V prvním dějství se nám ovšem příliš nedařily rychlé protiútoky. Domácím naopak po celý průběh zápasu vycházela taktika nakopávaných balónů na hrotové hráčky Kocurkovou a Šilhárovou. Navíc nám po prvním gólu v naší síti chvíli trvalo, než jsme se znovu dostaly do tempa. Na konci zápasu jsme ale měly výraznou převahu a Hanačky jsme dostaly pod tlak. Bohužel ve dvaadevadesáté minutě jsme do otevřené obrany inkasovaly druhou branku,“ byla po porážce dvou nejlepších celků soutěže zklamaná záložnice Valašského Meziříčí Jaroslava Krčmářová.  

Branky: Kocurková 2.

 

HORNÍ BEČVA – ŠTRAMBERK 2:1 (1:0)

         ,,První výhru v soutěži jsme si zasloužili, protože po celý průběh zápasu jsme se snažili hrát aktivně. Ovšem také družstvo Štramberku sázelo na ofenzívu. Spoustu šancí však pochytaly obě výborné gólmanky,“ upozornil pro diváky na atraktivní souboj dvou celků z konce tabulky domácí kouč Pavel Roman. Šťastnější nakonec bylo bojovné družstvo z Horní Bečvy. ,,Hodně nám pomohla první branka, kterou vstřelila po ráně z dálky Nikola Bernatská. Záhy mohla zvýšit náš náskok Eliška Skramuská, její sólová akce ale gólem neskončila. Po přestávce se na těžkém terénu hra vyrovnala. Další příležitosti měly Eliška Jalůvková a Kateřina Jalůvková, ovšem ani ony se brankové radosti nedočkaly. Než se postarala o náš druhý uklidňující úspěch v síti soupeřek  Eliška Skramuská, několikrát skórovat mohly také Severomoravanky. Štramberk se však čestné trefy přece jenom dočkal. Na konci zápasu už hostujícímu týmu na srovnání stavu ale chyběly síly,“ konstatoval po prvním tříbodovém zisku v divizi spokojený Pavel Roman.

Branky Horní Bečvy: Bernatská, Eliška Skramuská.

 

KRAJSKÝ PŘEBOR

 

Region – Družstvo Valašských Klobouk zvládlo souboj s Baťovem a po 7. podzimním kole vévodí tabulce ženského krajského fotbalového přeboru. Roli favoritů zvládly také celky DFK Holešov, Březnice a Lužkovic. Rozporuplné pocity má kanonýrka Žalkovic Monika Netopilová, která hattrickem v síti Březnice slavila dvaadvacáté narozeniny. Ovšem Hanačkám její střelecká produktivita k bodům na Zlínsku nebyla moc platná.

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – SK BAŤOV 1:0 (0:0)

         ,,Ze soupeře na podzim obdařeného skvělou formou jsme měli respekt, nicméně nakonec se téměř celý zápas odehrál v naší režii. Měli jsme trvalou převahu, když se nám dařily hlavně kolmé přihrávky. Dlouho jsme se však nemohli prosadit v koncovce. Jedinou branku utkání tak vstřelila až ze svého čtvrtého samostatného úniku v pětašedasáté minutě Vendula Machů. Další velké přiležitosti Holbové, Mikuškové už se gólové odezvy nedočkaly,“ byl po střetnutí o první příčku v tabulce ovšem spokojený kouč Valašských Klobouk Ladislav Fojtík. ,,Moc nám nevyhovoval podmáčený terém na valašskoklobouckém hřišti. V našem herním projevu se také  projevila absence čtveřice tahounek ze základní sestavy Mrkvicové, Malenovské, Šnajdarové a Lidincové. Bez nich nám vázla střelba, když ostatním hráčkách chyběl hlavně klid před brankou domácích. Rovněž jsme prohrávali většinu osobních soubojů,“ našel příčiny neúspěchu na Valašsku asistent trenérky Baťova Roman Šimurda.

Branka: Machů.

Valašské Klobouky: Matoušů – Marie Kubíková, Tománková, Bařinková, Pjajková, Adéla Kalíková, Bednářová, Kristýna Kubíková, Macháčová, Holbová, Machů. Střídaly: Mikušková, Dominika Nováková, Trochtová, Švachová.