BRUMOVJANKY ROZSTŘÍLELY VLKOŠ

16.10.2018 08:15

zdroj:Zlínský deník, autor:Lubomír Hotař

Region – V 7. podzimním kole Moravskoslezské divize žen se dařilo favorizovaným celkům. Brumov neměl problémy s výhrou nad Vlkošem a Fastav Zlín udolal Držovice. V krajském derby  Březnice doma prohrála s Uherským Brodem. Střelkyní kola je autorka hattricku Brumovjanka Pavla Jeřábková.

Zajímavý duel bude k vidění o víkendu. V něm se v zápase dvou doposud neporažených týmů střetnou Holešovské holky s Brumovem. Utkání má na holešovském hřišti Na Střelnici výkop ve 14 hodin.

BRUMOV – VLKOŠ 8:0 (2:0)

,,Utkání hrané na skvěle připraveném hřišti ve Štítné nad Vláří mělo díky sedmdesáti divákům a nádhernému počasí výbornou fotbalovou atmosféru,“ děkoval domácím pořadatelům za vytvořené podmínky vedoucí kolektivu z Brumova Ivo Polách.

Jeho tým oslabeného soupeře nešetřil. ,,Zápas jsme mohli vyhrát i vyšším rozdílem. Celek Vlkoše totiž na Valašsko přijel pouze s deseti fotbalistkami. V průběhu prvního dějství se hostům navíc ještě zranila jedna hráčka,“ prozradil Polách.

Brumovjanky si tak bez větší námahy vylepšily skóre. ,,Jihomoravanky se do stavu 2:0 snažily. Od pětatřicáté minuty ale odpadávaly fyzicky. My jsme je proto postupným útokem snadno překonávali. A to jsme spoustu dalších velkých příležitostí ještě neproměnili,“ prozradil vedoucí družstva z Valašska Ivo Polách.

Branky Brumova: Pavla Jeřábková 3, Bednářová 2, Krahulová, Machů, Tománková.

Brumov: Lada Mačková – Frajtová, Bednářová, Tománková, Hnilová, Lišková, Škrabolová, Kořénková, Muchů, Pavla Jeřábková, Juřenčáková. Střídaly: Andrea Jeřábková, Krahulová, Blanařová.

FASTAV ZLÍN – DRŽOVICE 2:1 (1:0)

,,Na umělé trávě na hřišti v Pasekách jsme podali bídný výkon. Nedařila se nám rozehrávka, vázla nám souhra a nepřesně jsme stříleli. V první půli se nám povedla jediná akce, kdy Navrátilová uvolnila Strachoňovou a naše kapitánka nás ve 40. minutě poslala do vedení.  Až po změně stran jsme se trochu zlepšili a měli jsme víc ze hry. Ovšem Držovice jsme pouštěli do brejků. Po jednom z nich hosté vyrovnali. Sedm minut před koncem si však přičiněním Blažkové a Žalkové dal kolektiv z Prostějovaka vlastní gól a tři body tak zůstaly ve Zlíně,“ oddechl si asistent zlínského kouče Karel Dolina.

Ten děkoval stopérkám Andrlíkové s Uhlířovou a také střední záložníci Janíkové. ,,Ony mají největší podíl na tom, že jsme předposlední tým soutěže porazili,“ tvrdí Dolina.

Branky Zlína: Strachoňová, vlastní.

Fastav Zlín: Matlachová – Vlčková, Rozsypalová, Novotná, Blažková, Žalková, Andrlíková, Jakešová, Strachoňová, Hájková, Mikuláštíková. Střídaly: Buchtová, Šupáková, Janíková, Uhlířová, Navrátilová.

BŘEZNICE – UHERSKÝ BROD 1:2 (1:2)

,,Uherský Brod nás ničím nepřekvapil. Remízový zápas jsme si tak prohráli sami. V prvním poločase hráčky neplnily taktické pokyny. Navíc jsme po dvou zbytečných chybách nabídli hostům dvě branky. Po rušné přestávce se náš herní projev zlepšil. Slovácký tým jsme dostali pod tlak. Vypracovali jsme si i několik slibných šancí. Ty jsme ovšem díky nepřesné koncovce neproměňovali,“ konstatoval po krajském derby zklamaný domácí trenér Josef Juráň.

,,Ve vyrovnaném duelu, v němž se útoky střídaly na obou stranách, jsme byli šťastnějším družstvem. Dařila se nám kombinace ze středu zálohy. Rovněž jsme se prosazovali po křídelních akcích. Zápas se nejvíc povedl běhavým ofenzivním záložnicím Dufkové a Eliášové. Ty se postaraly o oba naše góly,“ hodnotil vydařené střetnutí uherskobrodský kouč Jan Gazdík.

Branky: Bejtkovská – Dufková, Eliášová.

Březnice: Malotová – Vavrušková, Černá, Kozmíková, Monika Zábojníková, Marková, Adamíková, Kalivodová, Vilhanová, Bejtkovská, Vaculíková. Střídaly: Cibiková, Šišková, Kubíčková, Chudárková, Bukovjanová.

Uherský Brod: Hladíková – Jurčová, Chvilíčková, Kovaříková, Chovancová, Eliášová, Dvořáková, Kučerová, Vidová, Natálie Vrábelová, Dufková. Střídaly: Kročilová, Kamila Zálešáková, Urichová.