Brumovjanky podlehly ve Valmezu

21.10.2014 07:44

zdroj : Zlínský deník

autor : Lubomír Hotař

Region – Dalším vysokým vítězstvím se zviditelnilo v Moravskoslezské fotbalové divizi žen ve skupině B družstvo Holešovských holek, které v 9. kole rozstřílelo třetí tým tabulky Stachovice. Spokojený je také kolektiv Valašského Meziříčí, jemuž se doma podařilo překonat Brumov. Naopak Horní Bečva nedokázala vzdorovat olomouckým Novým Sadům.

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – BRUMOV 3:1 (0:1)

,,Úvodních dvacet minut jsme měly herní převahu a Valašky jsme nepouštěly do naší šestnáctky. V další fázi utkání se osmělili také hosté a několikrát nás ohrozili zejména ze standardních situací. Po jedné z nich jsme dostaly po ráně Škrabolové gól. Po přestávce jsme se znovu vrátily k aktivnímu pojetí a naše převaha nabývala na síle. Dvě šance Hrazdilové a příležitost Vlčkové se ještě brankové odezvy nedočkaly. Vyrovnat se nám podařilo až v šestapadesáté minutě,“ prozradila autorka první valašskomeziříčské trefy v síti Brumova Jaroslava Krčmářová. Ve zbytku střetnutí už byl domácí celek lepší. ,,Z velkého tlaku jsme také vytěžily další dva góly a tři body tak zůstaly ve Valašském Meziříčí,“ radovala se Krčmářová, jejíž tým se díky páté podzimní výhře posunul dikonce na druhou příčku v tabulce. ,,V zápase dvou družstev z čela tabulky se v prvním poločase hrál vyrovnaný fotbal a moc velkých šancí se neurodilo. Ve dvaačtyřicáté minutě nás přesto poslala z přímého kopu do jednobrankového vedení Škrabolová. Po změně stran se ovšem zranila Pinďáková a od šedesáté minuty už bylo Valašské Meziříčí iniciativnější. Domácí nás zatlačili na naší polovinu hřiště a svoji převahu navíc zúročili v obrat ve skóre,“ prozradil první muž brumovské lavičky Robin Sochora. Ten se svým týmem vyjel na půdu čtvrtého kolektivu soutěže bez Miklasové, Cverenkárové a Gabrišové s obrannou taktikou. ,,V přímém souboji o čtvtou příčku jsme chtěli spoléhat na brejky. Tento záměr nám však příliš nevycházel. Přesto jsme mohli se silným protivníkem vytěžit lepší výsledek. Ovšem za příznivého vedení hráčky několikrát zbytečně faulovaly a tím se domácí celek dostával do tlaku,“ našel jednu z hlavních příčin porážky Sochora, jehož tentokrát uspokojil pouze výkon levé obránkyně Presové.

Branky: Krčmářová, Rýdlová, Hrazdilová - Škrabolová.

Valašské Meziříčí: Hermannová -  Pernická, Vlčková, Chlápková, Kovaříčková, Rýdlová, Krčmářová, Klára Marková, Jurčová, Hrazdilová, Dorňáková. Střídaly: Pospíšilová, Čáňová.

Brumov: Koutná – Kozubíková, Suchánková, Plášková, Presová, Sochorová, Škrabolová, Kolaříková, Pinďáková, Krahulová, Krahulcová. Střídala: Susedíková.

HOLEŠOVSKÉ HOLKY – STACHOVICE 8:0 (4:0)

,,V zápase dvou celků z čela divizní tabulky jsme dosáhli na přesvědčivou výhru. Hodně nám pomohla první rychlá branka, kterou dala v osmé minutě Šustová. O deset minut později se hostům vážně zranila jejich útočnice a nalomenému a částečně nekoncentrovanému soupeři jsme do přestávky vstřelili další tři góly,“ zavzpomínal na klíčové momenty první poloviny střetnutí holešovský kouč Slavomír Bednář. Také po změně stran jeho celek pokračoval v ofenzivních choutkách. ,,I ve zbytku duelu jsme dobrou útočnou a hlavně kombinační hrou zcela rozleptali zadní stachovické řady. Svůj den znovu měla v posledních utkáních formou obdařená Daniela Kocurková, jež v souboji zaznamenala celkem pět branek. Navíc gólový účet povedené partie zakončila skvělou individuální akcí Nela Ševčíková, jejíž trefě dokonce zatleskal i hostující trenér,“ upozornil ještě spokojený Bednář.

Branky: Kocurková 5, Šustová, Šilhárová, Nela Ševčíková.

HORNÍ BEČVA – NOVÉ SADY 1:9 (1:3)

,,V první půli jsme byli velkému favoritovi důstojným soupeřem. Skramuská dokonce vyrovnala na 1:1. Poté ale dali hosté dvě šťastné branky a vedení 3:1 je nasměrovalo k předpokládanému vítězství. Za tohoto stavu ovšem mohly ještě skórovat Chovancová a Hajdušková. Po přestávce už nám na těžkém podmáčeném terénu rychle docházely síly a zkušené Nové Sady nám daly fotbalovou lekci z produktiviuty. Hlavně jsme nedokázali uhlídat pětigólovou kanonýrku Hanaček Mokrušovou,“ uznal kvalitu soupeřek domácí šéf lavičky Pavel Roman.

Branka Horní Bečvy: Skramuská.

Krajský přebor žen

O velké překvapení se v 9. podzimním kole krajského přeboru fotbalistek postaral celek Březůvek, který porazil Valašské Klobouky. Nevídaný zápas se hrál na Baťově, kde po bezbrankovém prvním poločase padlo ve druhé půli devět gólů. Spokojení jsou také v Nezdenicích a Žalkovicích.

BŘEZŮVKY – VALAŠSKÉ KLOBOUKY 2:0 (1:0)

,,Proti houževnatým Valaškám jsme byli polovinu zápasu lepším týmem. Naši převahu jsme však zúročili pouze jednou brankou, kterou vsítila ve dvacáté minutě po spolupráci s Nejezchlebovou Grelová. Ve druhé pětačtyřicetiminutovce se hosté zlepšili a z rychlých protiútoků měli také šance. Ty však končily bez gólového efektu. Naopak nám se patnáct minut před koncem střetnutí po ráně z velkého vápna Kadlecové definitivně podařilo podtrhnout cenný skalp silného protivníka,“ radoval se po utkání šéf lavičky Březůvek Přemysl Tureček, který ještě vyzdvihl výkony předstopérky Moniky Zábojníkové a záložnice Marcely Černoškové. ,,Monika s přehledem  uhlídala hostující kanonýrku Vendulu Machů a Marcela toho hodně naběhala a své spoluhráčky zásobovala spoustou přesných přihrávek,“ chválil Tureček. ,,V posledním duelu podzimu se nám úplně rozpadla sestava. Do výsledku se tak promítly zranění defenzivních typů Jeřábkové, Bařinkové a Dominiky Novákové. Citelně nám na hřišti rovněž chyběly záložnice Macháčová s Bednářovou a útočnice Mikušková. Zbytek družstva proto dělal spoustu chyb v obraně,“ našel hlavní příčiny neúspěchu na Zlínsku vůdce Valašských Klobouk Ladislav Fojtík.

Branky: Grelová, Kadlecová.

Březůvky: Bilavčíková – Müllerová, Kilíková, Monika Zábojníková, Skovajsová, Kunorzová, Černošková, Nejezchlebová, Ličmanová, Kadlecová, Grelová. Střídaly: Mizerová, Stolaříková.

Valašské Klobouky: Matoušů – Pjajková, Tománková, Kristýna Kubíková, Marie Kubíková, Adéla Kalíková, Holbová, Valčíková, Machů, Trochtová.