Brumov začal jaro kanonádou proti Štramberku

07.04.2015 07:11

zdroj : Zlínský deník

autor : Lubomír Hotař

 

Region – Výhrami začaly jarní část v Moravskoslezské fotbalové divizi ve skupině B fotbalové kluby žen Brumova a Valašského Meziříčí. Souboj mezi kolektivem Holešovských holek a Horní Bečvou byl kvůli nezpůsobilému terénu odložený.

 

BRUMOV – ŠTRAMBERK 9:1 (4:0)

         ,,Naši kanonádu začala už v páté minutě po rychlé akci premiérovým gólem v dresu Brumova Vendula Machů. Ve 20. minutě se v šestnástce Štramberku dobře orientovala Krahulcová a bylo to 2:0. Třetí branku  přidala o sedm minut později po faulu na Krahulcovou z penalty gólmanka Koutná. Do konce prvního poločasu se do sítě soupeřek ještě trefila Presová,“ popsal vývoj skóre v povedeném prvním poločase kouč Valašek Robin Sochora. Ovšem po přestávce byla  převaha domácích ještě výraznější. ,,Postupně jsme si vypracovali náskok až na 7:0, než za severomoravanky korigovala z ofsajdové situace stav na 7:1  Kvasničková. Naše rekordní vítězství později ale ještě v posledních deseti minutách završily Škrabolová a Sochorová,“ pochvaloval si Sochora. Toho proto první jarní vystoupení jeho svěřenkyň potěšilo. ,,Po celý průběh zápasu jsme měli územní převahu. S přibývajícími minutami se nám dařila také kombinace a prosazovali jsme se i v koncovce. Hosté nám však naši roli usnadnili. Štramberk byl totiž brzy smířený s porážkou a jeho hráčky tak postrádaly potřebné nasazení,“ divil se Sochora, který ze svého celku nejvíc ocenil vystoupení krajní obránkyně Presové. ,,Gábina nejenže byla jistá v rozehrávce, ale také neúnavně a neustále podporovala naši ofenzívu,“ vyzdvihl jednu ze svých opor brumovský vůdce lavičky.

Branky Brumova: Sochorová 3, Krahulcová 2, Machů, Koutná, Presová, Škrabolová.

Brumov: Koutná – Presová, Plášková, Bednářová, Suchánková, Sochorová, Olejníková, Škrabolová, Kozubíková, Machů, Krahulcová. Střídaly: Poláchová, Lysáková.      

 

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – LUBINA 3:0 (2:0)

         ,,Utkání dvou zkušených celků jsme začaly nervózně. Postupně jsme se však osmělovaly a z naší útočné aktivity se zrodila také první branka, kterou dala v 18. minutě po ráně ze čtyřiceti metrů a následném zmatku v šestnástce hostů Vlčková. Jednobrankové vedení nás povzbudilo a hned za čtyři minuty po nacvičeném signálu po rohovém kopu skórovala na 2:0 Rýdlová,“ zavzpomínala na povedený úvod přímého souboje o bronzovou příčku v tabulce valašskomeziříčská záložnice Jaroslava Krčmářová. Domácí tým se v dalším průběhu zápasu uklidnil, ovšem celek Lubiny byl v ofenzívě také nebezpečný. ,,Severomoravanky hrozily hlavně z rychlých brejků. Ty ale naše gólmanka Tomčíková dobrými a jistými výběhy spolehlivě zneškodňovala,“ chválila Krčmářová, jejíž družstvo mělo i po změně stran balón víc na kopačkách. Proto dvoubrankový náskok mohla v 62. minutě navýšit znovu Rýdlová, ale její lob skončil na hostujícím břevně. Nicméně hned záhy se o třetí trefu Valašek postarala dorážkou z malého vápna Hrazdilová.

Branky Valašského Meziříčí: Vlčková, Rýdlová, Hrazdilová