Brumov to dokázal !

23.10.2018 06:39

zdroj:Zlínský deník, autor Lubomír Hotař

Region – Brumov to dokázal. Valašky zvládly utkání podzimu, když vyhrály zápas na půdě Holešovských holek. Ve šlágru kola chytila gólmanka Brumova Bednářová holešovské Adrianě Ševčíkové pět sólových nájezdů. V 8. kole soutěže se dařilo také Fastavu Zlín a Březnici. Hattrickem v Mostkovicích se blýskla zlínská Magda Žalková.

HOLEŠOVSKÉ HOLKY – BRUMOV 0:1 (0:0)

,,Byl to souboj Adriany Ševčíkové s brankářkou Sarah Bednářovou. Gólmanka hostů chytila naší nejlepší střelkyni pět sólových nájezdů,“ prozradil jeden z vůdců holešovské lavičky Slavomír Bednář starší.

Ten ale uznal, že oba týmy předváděly pohledný fotbal plný nasazení. ,,O třech bodech pro Brumov nakonec rozhodlo jediné velké zaváhání naší obrany. Ve dvaapadesáté minutě jsme po rohovém kopu nepokryli Lysákovou a nejmenší hráčka na hřišti dala hlavou gól,“ konstatoval zklamaný Bednář starší.

,,Duel jsme i bez sester Pavly a Andrey Jeřábkových zvládli skvěle takticky. V poli to byl vyrovnaný souboj. Hanačky si ovšem vytvořily hlavně po brejkových akcích víc šancí. Brankářka Bednářová byla však nepřekonatelná. V poslední minutě jsme mohli dokonce naši výhru ještě pojistit. Slibnou příležitost Vendula Machů ale nevyužila,“ radoval se z velmi cenného tříbodového zisku kouč Valašek Jaroslav Maňas.

Branky: Lysáková.

Holešovské holky: Pitnerová – Mrázková, Tiefenbachová, Schlehrová, Slezáčková, Doleželová, Pospíšilíková, Stolářová, Jurčíková, Adriana Ševčíková, Kotasová. Střídaly: Šiblová, Křenková, Řiháková, Fárková.

Brumov: Bednářová – Frajtová, Juřenčáková, Hnilová, Lišková, Kořénková, Tománková, Machů, Škrabolová, Lysáková, Lada Mačková. Střídala: Trybusová.

MOSTKOVICE – FASTAV ZLÍN 0:5 (0:4)

,,Vývoj zápasu, který se celý odehrál na mostkovické polovině hřiště, jsme od první minuty kontrolovali. Konečně se nám dařila také střelba. V koncovce se prosadila autorka hattricku Žalková. Magda se dokázala uvolňovat v šestnáctce soupeřek. Dobrý výkon podaly také Ema Rozsypalová a Kateřina Andrlíková. Ve druhé půli jsme prostřídali sestavu a náš brankostroj se zastavil,“ hodnotil vydařený duel na Hané zlínský vedoucí kolektivu Karel Dolina.

Branky Zlína: Žalková 3, Strachoňová, Buchtová.

Zlín: Matlachová – Janíková, Vyvlečková, Rozsypalová, Blažková, Uhlířová, Žalková, Navrátilová, Andrlíková, Jakešová, Strachoňová. Střídaly: Buchtová, Novotná, Garguláková, Mikuláštiková.

DRŽOVICE – BŘEZNICE 1:3 (0:2)

,,V utkání jsme byli po všech stránkách lepším družstvem. Byli jsme rychlejší, dařila se nám kombinace a byli jste také důraznější v osobních soubojích. Dopředu nás hnala vůle po vítězství. Na začátku druhého poločasu jsme si sice situaci trochu zkomplikovali, když jsme dovolili Držovicím po brance Dorotovičové snížit stav na 1:2. V závěru střetnutí nás ale třetí trefou do sítě domácích uklidnila Vilhanová,“ chválil svůj tým lodivod Březnice Josef Juráň.

Branky Březnice: Cibiková, Adamíková, Vilhanová.

Březnice: Malotová – Vavrušková, Černá, Kozmíková, Marková, Adamíková, Cibiková, Kalivodová, Vilhanová, Bejtkovská, Vaculíková. Střídaly: Monika Zábojníková, Kubíčková, Chudárková, Bukovjanová, Michalíková.