Brumov se o překvapení nepostaral

29.10.2014 08:21

Zdroj : Zlínský deník

Autor : Lubomír Hotař

Region – Družstvo Holešovských holek výhrou nad Štramberkem v 10. kole Moravskoslezské fotbalové divize žen potvrdilo pozici lídra soutěže skupiny B. V posledním podzimním dějství se dařilo rovněž Valašskému Meziříčí, naopak Brumov se o překvapení v Nových Sadech nepostaral.

 

NOVÉ SADY – BRUMOV 4:1 (4:0)

         ,,Bez dvou hráček základní sestavy Miklasové a Cverenkárové jsme měli na začátku zápasu před nepříjemným soupeřem zbytečný respekt. Domácí to vycítili a v devetenácté minutě si vypracovali tříbrankový náskok. Ve 31. minutě to bylo už 4:0,“ zavzpomínal na nepovedenou první půlhodinu utkání kouč Brumova Robin Sochora. Teprve potom se jeho tým uklidnil a osměloval se také v ofenzívě. ,,Druhý poločas už jsme předváděli aktivnější fotbal a Novým Sadům už jsme nedovolovali dostávat se do vyložených šancí. Brzy jsme také mohli zkorigovat skóre, ovšem rána Jelínkové ze sólové akce skončila na břevně branky Severomoravanek. Čestného gólu jsme se přece jenom dočkali, když v osmašedesáté minutě Sochorová zužitkovala pohlednou spolupráci s Jelínkovou a Škrabolovou,“ prozradil Sochora. Ten se ovšem z Olomoucka vrátil zklamaný. ,,V přímém souboji o pátou příčku jsme vyprodukovali spoustu individuálních chyb a hlavně se nám nedařilo pokrývat rychlou domácí kanonýrku Mokrušovou, která nám vstřelila tři branky,“ našel největší příčiny porážky brumovský šéf lavičky Robin Sochora.

Branka Brumova: Sochorová.

Brumov: Koutná – Jelínková, Plášková, Bednářová, Suchánková, Sochorová, Gabrišová, Krahulcová, Škrabolová, Kozubíková, Krahulová. Střídaly: Piňďáková, Lysáková. 

 

HOLEŠOVSKÉ HOLKY – ŠTRAMBERK 9:0 (1:0)

         ,,V prvním poločase jsme podali nesoustředěný výkon. Družstvu chyběla chuť do hry. Naopak kolektiv Štramberku se prezentoval dobře organizovaným a pohledným herním pojetím. Proto jsme byli rádi, že těsně před přestávkou vstřelila po křídelní akci Šilhárové naši úvodní branku Petra Ševčíková,“ oddechl si trenér Holešovských holek Slavomír Bednář. Po změně stran však do zápasu nastoupil úplně jiný holešovský kolektiv. ,,Po důraznější domluvě hráčky zlepšily pohyb, začala se nám dařit souhra a prosazovali jsme se také v koncovce. Zvítězit jsme mohli i vyšším rozdílem, ale hosty od většího debaklu zachránila jejich brankářka,“ prozradil nakonec spokojený Bednář, jehož celek přezimuje na čele divizní tabulky s šetibodovým náskokem před Valašským Meziříčím.

Branky: Holcová 3, Šilhárová 3, Petra Ševčíková 2, Nela Ševčíková.

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – STACHOVICE 4:1 (0:0)

         ,,V duelu s pátým družstvem tabulky jsme byly od úvodních minut útočnějším kolektivem, ovšem Hrazdilová, Chlápková ani Čáňová v prvním poločase nedokázaly proměnit žádnou gólovou příležitost. Dočkaly jsme se až ve druhé polovině střetnutí, kdy se v padesáté minutě poprvé v koncovce po dorážce prosadila Rýdlová. Později jsme vedly už 3:0, než Mikundová vsítila čestnou branku Stachovic. Poslední slovo ale měla opět Rýdlová, jež dalekonosnou střelou z pětatřiceti metrů v devadesáté minutě zápasu přikrášlila naši šestou letošní divizní výhru,“ popsala vývoj utkání záložnice Valašského Meziříčí Jaroslava Krčmářová.

Branky Valašského Meziříčí: Rýdlová 2, Hrazdilová, Čáňová.