Brumov-Bylnice: WOMEN´S B-B CUP 2011 -O pohár místostarosty města

25.01.2011 18:26

 

Třetí lednovou sobotu se brumovská sportovní hala stala na pár hodin centrem dívčí kopané na Moravě. Odehrával se zde 2.ročník turnaje v sálové kopané žen, jehož patronem byl již podruhé místostarosta Brumova-Bylnice pan Václav Bližňák.

Konkurence byla veliká, mimo místních děvčat, hrajících Moravskoslezskou ligu žen, to byly týmy divize B - děvčata z Březnice a Březůvek, z Novojičínska přicestoval nám neznámý celek Kotouče Štramberk a třešničkou na dortu byly prvoligové týmy žen a juniorek 1.FC Slovácko a jediný mezinárodní účastník, prvoligový tým MŠK Slovan Trenčianké Teplice, loňský suverejní vítěz turnaje. Pro hráčky byl opět k dispozici plavecký bazén se saunou, ale domácí pořadatelé se celkově snažili zkvalitnit účastníkům turnaje pobyt v brumovské sportovní hale, což za stávajících podmínek nebylo vůbec lehké, ale věřím, že se to společnými silami podařilo.

O vítězství v turnaji se měla „porvat“ především děvčata Trenčianských Teplic a oba týmy ze Slovácka. Ostatní celky jim měly při tom víceméně asistovat a sem tam ukrást nějaký ten bod. Toto se stalo v případě slovenských hostů, nejprve v úvodním utkání remizovali s domácími 1:1 a ve svém druhém utkání podlehli Březnici 0:1 po gólu Dagmar Cíbikové ze 6. minuty. Tím se děvčata z Teplic připravila o možnost obhájit svůj loňský triumf, neboť oba slovácké týmy suverejně kráčely turnajem  od vítězství k vítězství a vypadalo to, že nedají nikomu příliš mnoho šancí, aby mohl zasáhnout do boje o celkový triumf. Když přesně v poledne rozhodčí zahájili jejich vzájemný zápas, všichni mysleli, že začíná pomyslné finále, ze kterého si vítěz odnese ceny pro nejlepší tým, ale….. Souboj těchto dvou týmů byl plný pohledných kombinačních akcí, vždyť hrály celky, které momentálně okupují třetí místa ve svých soutěžích za Spartou a Slávií a které mají ve svých sestavách hned několik reprezentantek ČR. Vítězství v derby nakonec urvaly ženy Slovácka v poměru 2:0 po brankách Ondračkové a Jankůjové a juniorkám tak oplatily prohru z prosincového turnaje v Uherském Brodě.

To však byly odehrány dvě třetiny zápasů a ženy 1.FC Slovácko čekal domácí tým vedený Robinem Sochorou. Po výborném taktickém výkonu dosáhly Brumovjanky historického vítězství 1:0 po brance Kristýny Olejníkové, odchovankyně slováckého týmu a dokázaly samy sobě, že fotbal hrát umí, za což získaly uznání i od trenérů soupeře. Tímto úžasným výsledkem se brumovská děvčata dostala dočasně na 1. místo, ale hráčky obou slováckých týmů měly ještě zápas k dobru, ve kterých si již vítězství pohlídaly, i když ženy 1.FCS to měly s Trenčianskými Teplicemi velmi těžké (2:1) a namále měla i juniorka se Štramberkem (3:1).
O bezproblémové rozhodování se postarali pánové František Ptáček z Lipiny, Tomáš Březáček z Brumova a Pavel Bartoň z Buchlovic.

FC ELSEREMO Brumov-MŠK Slovan Trenčianské Teplice 1:1
Brumovjanky začaly turnaj s loňským vítězem bez respektu. Po jediném zaváhání domácí obrany v čase 1:07 otevřela skóre Jurgová Katarína-0:1.  V páté minutě srovnala na konečných 1:1 Lenka Filáková. Remízu můžeme brát jako ztrátu, neboť Brumovjanky byly po většinu utkání lepším týmem.

FC ELSEREMO Brumov-1.FC Slovácko U-19  1:5
Tento zápas by se dal nazvat „den otevřených dveří“ domácí obrany, která ani trochu nepomohla Ivetě Krahulcové v brance. Juniorky Slovácka si prakticky dělaly co chtěly. V závěru se výkon domácích zlepšil a opět Lenka Filáková pěknou střelou aspoň snížila.

FC ELSEREMO Brumov-SK Březůvky  1:0
Zápas charakterizovala herní převaha Brumovjanek po celé utkání, výborný výkon hostující golmanky Kateřiny Vyoralové a spousta promarněných šancí. V čase 10:34 rozhodla Eva Sochorová.

FC ELSEREMO Brumov-KOTOUČ Štramberk 3:2
Oba týmy nastupovaly ke vzájemnému duelu po třech odehraných utkáních s naprosto stejnou bilancí - s remízou, vítězstvím a prohrou. V 5. minutě otevřela skóre Kristýna Olejníková střelou z úhlu, na 2:0 zvyšovala Mája Lysáková, která prokázala důraz v brankovišti. Místo toho, aby Brumovjanky dohrály utkání v klidu, tak dvěma vlastními góly protivníka nastartovaly. V posledních sekundách vítězství na stranu domácích ztrhla Eva gólem turnaje, když od poloviny hřiště vymetla šibenici brankařky Daniely Plachtové.

FC ELSEREMO Brumov-FK Březnice 2:0
Vyrovnané utkání tradičních rivalů, kteří se dokonale znají. Děvčata z Březnice mile překvapila na turnaji v Uherském Brodě, kde vypadla v semifinále na penalty s pozdějším vítězem. Na obou stranách několikrát během utkání zazvonila branková konstrukce. Brumovjanky se dostaly do vedení po penaltě, kterou proměnila Eva. Březnice se nevzdávala a několikrát musela zasahovat Eliška Florešová v brance domácích. Uklidnění přinesla až druhá branka minutu před koncem z kopačky Máji Lysákové.

FC ELSEREMO Brumov-1.FC Slovácko-ženy  1:0
Nádherné utkání, výborná divácká kulisa, nasazení, pohledné fotbalové akce, vůle po vítězství, výborné brankářky-tyto aspekty provázely celé utkání. Kdo čekal, že ligové matadorky Slovácka vyprovodí domácí Brumovjanky s debaklem, tak se krutě zmýlil. Domácí děvčata napadala akce Slovácka hned v zárodku a nedovolila jim nebezpečnou kombinaci. Výborně hrající obrana se snažila zblokovat všechny dalekonosné střely. V 7. minutě mohla otevřít skóre Eva z penalty nařízené za ruku, ale otřásla pouze brankovou konstrukcí.  V čase 7:50 se vydala na výlet Kristýna Olejníková a ostrou střelou z úhlu prostřelila golmanku Terezu Malíkovou. Trenér Vlachovský burcoval své svěřenkyně do útoku, ale Brumovjanky aktivní hrou dělaly favoritovi velké problémy. Co prošlo obranou, skvělými zákroky zneškodnila Eliška. S koncem zápasu se stupňoval tlak Slovácka, které se nechtělo smířit s výsledkem, ale otočit zápas se jim již nepodařilo.

Jednotlivé výsledky + střelkyně

Brumov-Tr.Teplice 1:1 (Filáková-Jurgová), Březnice-Štramberk 1:1 (Vaculíková-Vajdová), Březůvky-FCS ženy 0:3 (Bartovičová, Soukeníková, Strožová), Brumov-FCS U19 1:5 ( Filáková-Novodomská 2, Jačisková, Bužková 2), Tr. Teplice-Březnice 0:1 (Cíbiková), Štramberk-Březůvky 2:0 ( Kociánová, Stupavská), Březnice-FCS ženy 0:5 (Strožová 2, Cvernová, Soukeníková, Juráková), Tr.Teplice-FCS U19 2:2 ( Hrůžičková, Badžgoňová-Horáčková,Bužková), Brumov-Březůvky 1:0 ( Sochorová), Štramberk-FCS ženy 0:5 (Jankůjová, Cvernová, Cahynová, Bartovičová, Strožová),

FCS U19-Březnice 3:0 (Horáčková, Jačisková, Bužková), Březůvky-Tr.Teplice 0:3 (Manová 2, Jurgová), Štramberk-Brumov 2:3 (Machová,vlastní-Olejníková, Lysáková, Sochorová), FCS ženy-FCS U19 2:0 (Ondráčková, Jankůjová), Březnice-Brumov 0:2 (Sochorová, Lysáková), FCS U19-Březůvky 5:0 ( Březinová 2, Šulová, Jačisková, Bužková), Tr.Teplice-Štramberk 3:1 ( Růžičková, Mráziková, Manová-Kociánová), Březnice-Březůvky 3:1 ( Cíbiková 2, Bukovjanová-Janesková), Brumov-FCS ženy 1:0 (Olejníková), FCS U19-Štramberk 3:1 (Bužková 2, Jačisková-Machová), FCS ženy-Tr.Teplice 2:1 (Soukeníková, Bartovičová-Mráziková)

Sestava FC ELSEREMO Brumov : Sochorová Eva, Škrabolová Adriana, Filáková Lenka, Olejníková Kristýna, Poláchová Adéla, Susedíková Michaela, Barcůchová Denisa, Krahulová Sabina, Koutná Radka, Plášková Monika, Ptáčková Mirka, Lysáková Marie, Trochtová Jana, Florešová Eliška, Krahulcová Iveta, trenér-Robin Sochora


Závěrečné pořadí turnaje
1.    1.FC Slovácko – ženy    17:2    15
2.    1.FC Slovácko – juniorky    18:6    13
3.    FC ELSEREMO Brumov    9:8    13
4.    MŠK Trenčianské Teplice    10:7    8
5.    FK Březnice    5:12    7
6.    KOTOUČ Štramberk    7:15    4
7.    FK Březůvky    1:17    0

Individuální ocenění
Nejlepší střelkyně : Kateřina Bužková – 1. FC Slovácko U-19   7 branek
Nejlepší hráčka : Klára Cahynová - 1. FC Slovácko ženy
Nejlepší brankářka : Eliška Florešová – FC ELSEREMO Brumov
Miss informačního portálu www.nasevalassko.info: Diana Bartovičová -1. FC Slovácko ženy

Jménem pořadatele bych rád poděkoval Základní škole v Brumově-Bylnici za vstřícné jednání při organizaci turnaje.