Branky : 85´ Vyvlečková Eva - 69´ Škrabolová Adriana

proměněné penalty Brumov-Adriana Škrabolová, Sára Bednářová, Eva Sochorová

sestava: Radka Koutná-Bára Jelínková, Monika Plášková,Sára Bednářová, Bára Jelínková, Adéla Kozubíková-  Eva Sochorová, Adriana Škrabolová,  Anička Kolaříková, Markéta Šandorová, - Sabina Krahulová, Iveta Krahulcová

Staňka Bartošáková, Blanka Frajtová

Podzimní část Krajského přeboru žen se blíží do své závěrečné fáze.  Brumovjanky v předposledním kole zavítaly na horkou půdu do Lužkovic, kde na jaře jasně prohrály 3:0. V první půli toho  hosté moc nepředvedli. Domácí hráčky byly pohyblivějším a důraznějším týmem. Většina míčů končila na jejich kopačkách, ovšem brumovská defenziva pracovala spolehlivě. Hosté si první šanci vytvořili až ve 28´, když rozhodčí místo pokutového kopu po faulu na Ivetu Krahulcovou nařídil nepřímý volný kop, který domácí ubránili. Ve 40´ se vyznamenala v brance hostů Radka Koutná, která reflexivně vyrazila prudkou střelu domácích a hned z protiútoku Eva Sochorová vysunula Markétu Šandorovou, ale i při její šanci se vyznamenala domácí gólmanka.

Druhá půle byla pro diváky daleko zajímavější. Oba dva týmy se nechtěly spokojit s bezbrankovou remízou a snažily se vítězství urvat na svou stranu. V 66´ po přímém kopu domácích předvedla dobrý zákrok v bráně Radka. V 69´ zahrávala skoro z poloviny hřiště přímý kop Sára Bednářová, domácí gólmanka míč neudržela a Adriana ho dorazila do branky-0:1. Tato branka vyvolala na hřišti a zejména mimo hřiště spoustu emocí. Domácí příznivci se tak rozohnili, že si ani nevšimli, že jim hoří udírna. Dokonce nechybělo mnoho a došlo  i k inzultaci pomezního rozhodčího, který se situací v pokutovém území domácích neměl nic společného.  Vše se nakonec nějak uklidnilo a hrálo se dál. Domácí obdržená branka nakopla. V 79´ mohla vedení hostů potvrdit aktivní Markéta Šandorová, ale jenom o kousek minula branku. V 85´ domácí rychle po pravé straně rozehráli aut, hostující obrana tristně zaspala a lužkovická  Eva Vyvlečková krásnou technickou střelou k tyči srovnala na 1:1. V následné minutě mohli jít domácí do vedení, když malou domů vystihla domácí útočnice, které se však pod nohy vrhla Radka a míč jí na poslední chvíli sebrala. V 90´ se za obranu dostala Eva Sochorová a mohla rozhodnout. Hlavní rozhodčí Jiří Macháč branku pro domnělý ofsajd neuznal, ač pomezní  vůbec nemával. Opět došlo na pokutové kopy, ve kterých byly úspěšnější domácí hráčky a zaslouženě získaly prémiový bod.

FOTO Z UTKÁNÍ

mistrovské utkání KP žen-1.kolo

neděle 9.10.2016

FC ELSEREMO Brumov vs FC Babice

2:2 (0:2) penalty 3:1

Portrét

Branky : 52´ Eva Sochorová, 90´ Adriana Škrabolová - 13´ Irena Dudová, 20´ Karolína Vančíková

proměněné penalty Brumov-Eva Sochorová,  Radka Koutná, Iveta Krahulcová

sestava: Radka Koutná-Iveta Krahulcová, Sára Bednářová, Bára Jelínková, Blanka Frajtová -  Eva Sochorová, Adriana Škrabolová,  Anička Kolaříková, Adéla Kozubíková-Markéta Šandorová,  Sabina Krahulová

Staňka Bartošáková

Utkání o první místo Krajského přeboru žen v podání dvou nejlepších týmů soutěže, nabídlo divákům napínavý a pohledný fotbal až do posledních minut. Zápas byl zpestřen spoustou  tvrdých osobních soubojů, kdy si hráčky na hřišti nedarovaly ani metr prostoru zadarmo, uspět chtěly oba dva týmy. Hosté před utkáním avizovali, že se  maximálně soustředí na defenzivu a nastoupí pouze s jednou hrotovou hráčkou a  domácí zase vsadí na zabezpečenou obranu. Opak však byl pravdou. Babice vyrukovaly hned se dvěma útočnicemi, a to s Dudovou a Vančíkovou a domácí obrana byla v úvodu prostupnější, než jindy. První šanci si už ve 3´ po souhře s Adrianou Škrabolovou vypracovala Sabina Krahulová, která ke smůle trefila pouze levou tyčku babické branky a na dorážku žádná s domácích hráček nedosáhla. Hosté udeřili ve 13´ hned ze své první vážnější akce. Po chybě ve středu obrany se k míči dostala Dudová a nezaváhala-0:1. Ve 20´ si obrana Brumovjanek opět vybrala slabší chvilku a Vančíková pomalou, asi i chytatelnou, ale umístěnou střelou k tyči zvýšila na 0:2. Hosté v těchto momentech byli lepší, domácí hráčky propadaly v osobních soubojích, které prohrávaly zejména ve středu hřiště a nechávaly hostům příliš mnoho prostoru na zpracování míče. Do druhé půle nastoupily Brumovjanky jako vyměněné. Zatlačily hosty na jejich polovině a v 52´ se mohly radovat po prvé, když Sabina vybojovala téměř ztracený míč, který přesně na nohu naservírovala Evě a ta tvrdou ránou snížila na 1:2. Domácí se vrhli do útoku a začali hrát na hranici rizika. Vypracovali si několik slibných příležitostí, ale hosté hráli v obraně obětavě a spoustu míčů dokázali zablokovat. V 77´ mohlo být rozhodnuto, Dudová využila nedorozumění v obraně domácích a řítila se sama na Radku Koutnou v bráně, ta jí  dokázala zmenšit střelecký úhel a míč jenom o vlásek minul levou tyčku. S blížícím se koncem utkání přibývala nervozita a zejména nebyla nouze o tvrdé souboje. Po jednom takovém v 87´ zahrávaly Babice přímý kop z nebezpečné vzdálenosti, ale Radka byla pozorná a střela Kubicové ji mnoho problémů nenadělala. To už se blížil dramatický závěr utkání, v 89´ byla na hranici velkého vápna faulována Bára Jelínková, k přímému kopu se postavila Adriana a povedenou střelou trefila pravý horní roh branky Babic-2:2. O tom, kdo si odnese druhý, prémiový bod z tohoto utkání musely rozhodnout pokutové kopy. Pro domácí to byla premiéra. Eva, Radka a Iveta nezaváhaly, zato hosté ve vypjaté situaci 3 x netrefili branku Radky Koutné a bylo rozhodnuto, že druhý bod zůstal doma.

mistrovské utkání KP žen-9.kolo

neděle 2.10.2016

Spartak Valašské Klobouky - FC ELSEREMO Brumov

1:2 (0:1)

Branky : 55´ Vendula Machů - 25´ Sabina Krahulová, 60´ Sára Bednářová

sestava: Radka Koutná-Iveta Krahulcová, Sára Bednářová, Bára Jelínková, Adéla Kozubíková -Eva Sochorová, Adriana Škrabolová, Markéta Šandorová, Anička Kolaříková-Bára Černobilová,  Sabina Krahulová

Domácí zahrozili už v 5´, když rychlonohá Vendula Machů utekla po pravé straně, ale ostrou střelu z úhlu Bára Jelínková odvrátila na roh. V následující minutě Sabina nastřelila tyčku domácí branky a odražený míč Anička Kolaříková ke smůle nedokázala vrátit za záda golmanky Fojtíkové. V 10´ domácí golmanka měla plné rukavice práce s umístěnou střelou opět Aničky, kterou s námahou vytěsnila na roh. Ve 14´ to klidně mohlo být 0:3 pro hosty, ale místo toho na ukazateli skóre svítil stav 0:0 a bylo zaděláno na drama. Ve 25´ byla na polovině hřiště faulována Bára Jelínková, k přímému kopu se postavila Sára Bednářová,  vyslala do úniku Ivetu Krahulcovou, která milimetrovou přihrávkou našla hlavu Sabiny - 0:1. Hosté šli do zaslouženého vedení. Domácí po održené brance přidali na důrazu a hra se mírně vyrovnala. Druhá půle začala ve svižném tempu, hosté  chtěli rozhodnout, ale domácí bránili spolehlivě. V 55´ se k sólu nadechla domácí Vendula Machů, poradila si s obranou Brumovjanek a křižnou střelou k tyči ukončila neprůstřelnost Radky Koutné, která se zastavila na čísle 505 minut - 1:1. Hned po rozehrání mohla opět strhnout vedení na stranu hostů Sabina, ale nedosáhla na přihrávku Evy. V 60´ po rohu Aničky se nejlépe zorientovala na hranici vápna Sára Bednářová a prostřelila vše, co jí stálo v cestě - 1:2. Klobučanky opět obdržená branka nabudila a zatlačily hosty, kterým již docházely síly, na jejich polovině, ti však bránili spolehlivě. V poslední minutě mohlo být srovnáno, ale střele domácí Dominiky Novákové stála v cestě branková konstrukce.

FOTO ZE ZÁPASU

mistrovské utkání KP žen-8.kolo

sobota 24.9.2016

FC ELSEREMO Brumov vs ČSK Uherský Brod

5:0 (1:0)

Branky : 2, 83 a 89´´  Sabina Krahulová, 54´ Anička Kolaříková, 78´ Eva Sochorová

sestava: Radka Koutná-Iveta Krahulcová, Sára Bednářová, Bára Jelínková, Blanka Frajtová -Eva Sochorová, Adriana Škrabolová, Markéta Šandorová, Anička Kolaříková-Bára Černobilová,  Sabina Krahulová

Kapitánka Adriana Škrabolová k utkání :

Už ve 2 minutě zápasu jsme se ujaly vedení, kdy nedorozumění hostující obrany využila Sabina Krahulová. I přesto že jsme vedly, v dalších minutách prvního poločasu byla hra trochu nepřesná. Soupeřky v tomto poločase měly 2 šance, ze kterých mohly skórovat, avšak důsledná obrana s pomocí gólmanky tomu zabránily. I přesto že v prvním poločase i na naší straně bylo k vidění několik gólových šancí, do šatny jsme odcházely za stavu 1:0.

Do druhého poločasu jsme nastoupily s tím, že chceme přidat další góly a vyhrát. To se povedlo v 54 minutě Aničce Kolaříkové, která se napřáhla z půlkruhu hřiště a nechytatelnou střelou pod břevno zvýšila na 2:0. Tento gól jsme potřebovaly, jelikož se tím naše hra uklidnila a začaly jsme soupeře ještě více ve všech směrech přehrávat. Z toho vyústily další góly, kterým předcházely pěkné akce. Gólově se prosadila dvakrát Sabina Krahulová, která si připsala na své konto další hattrick, a ještě Eva Sochorová.

Trenér Robin Sochora k utkání :

,,V prvním dějství nám sice dělalo problémy překonávat zhuštěnou uherskobrodskou obranu, nicméně i tuto pasáž utkání jsme měli pod kontrolou. Ve druhé pětačtyřicetiminutovce už hostům docházely síly a my jsme naši fyzickou převahu zůročili k jasnému vítězství. Slovácký tým nás ohrožoval pouze z ojedinělých protiútoků. Ty ovšem spolehlivě likvidovala stopérská dvojice Bednářová, Jelínková,“

mistrovské utkání KP žen-7. kolo

nedělě 18.9.2016

Sokol Žalkovice vs FC ELSEREMO Brumov

0:4 (0:2)

Branky : 6, 33 a 53´´  Sabina Krahulová, 69´ Eva Sochorová´

sestava: Radka Koutná-Adéla Kozubíková, Sára Bednářová, Bára Jelínková, Blanka Frajtová -Eva Sochorová, Adriana Škrabolová, Iveta Krahulcová, Anička Kolaříková-Bára Černobilová,  Sabina Krahulová

Markéta Šandorová, Staňka Bartošáková, Míša Matoušů

V utkání plném neproměněných brankových příležitostí se hosté ujali vedení už v 6´ po průniku Sabiny, kterou našla přesnou přihrávkou Adriana. Domácí hráčky zabetonovaly své pokutové území a ve předu ponechaly pouze rychlou Lucii Faltovou, na kterou směřovaly všechny míče. Tato hráčka také měla největší  a jedinou šanci domácích, když ve 20´ nastřelila břevno Radky Koutné, která neinkasovala již 360 minut. Přes zhuštěnou obranu domácích bylo velmi těžké se probíjet, a pokud se to přeci podařilo, děvčata šanci neproměnila. Ve 32´ se nadechla k sólu   Sára Bednářová, ta byla zastavena nedovoleně, rozhodčí však ponechal výhodu, kterou opět Sabina proměnila v branku-0:2. Jestli první půle nenabídla moc pohledný fotbal, tak druhá byla ještě o něco horší. Šofér Jaroš Charvát st. to vystihl velmi trefně: “Ty baby hrají, jako kdyby měly přicpaný karburátor“. Na děvčatech snaha vidět byla, ale prostě to nešlo, chyběla přesnost přihrávky a navíc těžko se hraje proti pasivnímu soupeři, který jenom odkopává míče. V 53´ se míče zmocnila Eva, která přihrávkou pod sebe našla Sabinu a ta svým druhým hattrickem v sezóně zvýšila na 0:3. V 69´ se dočkala i Eva a střelou ke vzdálenější tyči stanovila konečné skóre na 0:4. mistrovské utkání KP žen-6. kolo

sobota 10.9.2016

FC ELSEREMO Brumov vs SK Březůvky

4:0 (2:0)

Branky : 11´ Bára Černobilová, 14, 86 a 89´´   Eva Sochorová

sestava: Radka Koutná-Adéla Kozubíková, Monika Plášková, Sabina Krahulová, Míša Matoušů-Eva Sochorová, Adriana Škrabolová, Bára Jelínková, Anička Kolaříková-Bára Černobilová, Markéta Šandorová, Staňka Bartošáková

V dalším kole Krajského přeboru žen zavítal na brumovské hřiště tým děvčat z Březůvek.  V utkání jsme postrádali Sáru Bednářovou s Ivetou Krahulcovou, které si vyjely do Barcelony a na slavném Nou Campu viděly prohru Messiho Barcelony s nováčkem La Ligy Alavésem 1:2, Blanku Frajtovou,  Gabču Presovou a Janču Trochtovou. Slunečné počasí sice pokořilo v ČR několik teplotních rekordů, ale fotbalu moc neprospělo. Hráčky obou týmů toho měly plné zuby, a to neuplynula ani třetina utkání. Zápas řídil nám zcela neznámý rozhodčí Čestmír Houžvička, původem z Jablonce nad Nisou a nutno říct, že dost zajímavým způsobem, který se zprvu děvčatům moc nezamlouval, ale jak hra plynula, postupně si na něj zvykly. Úvod střetnutí byl vcelku vyrovnaný a odvíjel se především ve středu pole. Hned první větší šanci domácí hráčky využily. V 11´ chybovala obrana hostů, k míči se dostala Bára Černobilová, zachovala chladnou hlavu a umístěnou střelou překonala gólmanku Březůvek Zelinkovou. Byla to premiérová branka Báry v brumovském dresu.  Ve 14´ po přesné přihrávce od Adriany zvyšovala na 2:0 Eva Sochorová. Domácí děvčata rychlé branky v síti hostů až zbytečně uklidnily, což byla voda na mlýn pro Březůvky. Rychlými a jednoduchými akcemi se dostávaly na dostřel domácí gólmanky Radky Koutné. Monika Plášková, které asi jako jediné horké počasí nevadilo, však byla všude tam, kde bylo potřeba  a soupeř se k zakončení dostával  minimálně. I domácí děvčata si vypracovala několik slibných šancí, ale nejlepší hráčka hostů Zelinková v brance čarovala. Všechny hráčky na hřišti už vyhlížely konec utkání, když v tom začala řádit Eva, která si asi pošetřila nejvíce sil na samotný závěr.  Nejprve v 86´ po kolmici středem zvýšila na 3:0 a v 89´ v akci jako přes kopírák dokonala svůj hattrick-4:0.

FOTO

mistrovské utkání KP žen-5. kolo

sobota 3.9.2016

SK Březnice vs FC ELSEREMO Brumov

0:2 (0:1)

branky : 5´ Sabina Krahulová, 75´  Eva Sochorová

Sestava : Radka Koutná - Blanka Frajtová, Sára Bednářová, Monika Plášková, Adéla Kozubíková- Bára Jelínková, Anička Kolaříková, Adriana Škrabolová, Eva Sochorová  - Sabina Krahulová, Iveia Krahulcová

Markéta Šandorová, Bára Černobilová

Mistrovský zápas prvních dvou týmů předchozí sezóny Krajského přeboru přinesl zajímavou fotbalovou podívanou. Hráčky Březnice již s Petrou Gregorovou v sestavě začaly lépe, ale patřily jim pouze úvodní minuty, poté již aktivita na hřišti přešla zcela do režie hostů. Skóre se měnilo už v 5´ po krásné střele Sabiny Krahulové ze 20 metrů, která zapadla přesně k tyči. Ve 14´ se zaskvěla brankářka domácích Adamíková, která vytlačila bombu Evy Sochorové, mířící pod břevno. Střele předcházela přesná přihrávka Aďky Kozubíkové. Brumovjanky dál tlačily domácí na jejich polovině, bohužel převaha byla místy pouze statická, směrem dopředu byla hra pomalá a upracovaná. Domácí obrana řízená vysokou Vaculíkovou si poradila a střely  ze střední vzdálenosti  gólmance Adamíkové problémy nedělaly. Druhá půle začala náporem domácí Březnice, většina míčů končila u  Petry Gregorové, ale tu si obrana hostů přebírala a mnoho prostoru jí nenechala. Několikrát se jí však podařilo uvolnit, ale vždy jí v cestě stála záchranná brzda v podobě kopačky Sáry Bednářové a jednou jí ve vyrovnání zabránil výborný zákrok Radky Koutné. V 50´ mohla zvýšit náskok Adriana po pěkné přihrávce Aničky Kolaříkové, ale střela mířila nad domácí branku. V 53´ se opět vyznamenala domácí gólmanka, když vychytala v čisté šanci Evu. Ta se nakonec dočkala v 75´,  to když se jí u pravého rohového praporku podařilo obelstít obranu domácích a z úhlu prostřelila gólmanku Březnice-0:2. V posledních 15´ zápasu domácí vrhly všechny síly do útoku, přibylo tvrdých fotbalových, ale i slovních soubojů. Ovšem teprve osmnáctiletý hlavní rozhodčí Dominik Slavíček z Bojkovic zápas zvládl na výbornou, nepodlehl tlaku domácích hráček a diváků a s přehledem odřídil utkání do zdárného konce pro hosty.

mistrovské utkání KP žen-4. kolo

(začíná se 4.kolem)

sobota 27.8.2016

FC ELSEREMO Brumov - TJ Sokol Nezdenice

9:0 (4:0)

branky : 11, 19, 70, 72, 78´´ Sabina Krahulová, 40, 58, 66´´  Eva Sochorová, 35´ Adriana Škrabolová

sestava : Radka Koutná - Blanka Frajtová, Sára Bednářová, Gábina Presová - Adéla Kozubíková, Anička Kolaříková, Adriana Škrabolová,, Eva Sochorová  - Sabina Krahulová, Staňka Bartošáková

Nový ročník krajského přeboru žen zahájila děvčata drtivou porážkou Nezdenic. Oba týmy ve velkém horku nastoupily pouze v deseti. Skóre otevřela Sabina už v 11´, když zachytila nepovedený odkop hostů a bodlem se trefila ze vzdálenosti 20 m přesně k tyči. V 19´si opět Sabina naskočila na rohový kop Evy Sochorové a hlavou zvýšila na 2:0. Ve 20´ měla velkou šanci aktivní Anička Kolaříková, ale Manovou v bráně hostů se jí nepodařilo překonat. Ve 35´ své sólo s přehledem proměnila Adriana-3:0 a ještě před přestávkou ve 40´ zvýšila Eva po pěkné kombinaci ve středu hřiště na 4:0. Druhá půle začala v dost volném tempu, hosté zatím vůbec nedokázali ohrozit branku Radky Koutné. Až v 58´ Adriana vysunula přesnou přihrávkou Evu a ta ke vzdálenější tyči zvýšila na 5:0. V 66´ svůj hattrick dokonala Eva, když dorážela střelu Adriany, která skončila na tyči nezdenické branky. Brumovjanky i přes teplé počasí byly aktivnější a vytvářely si jednu šanci za druhou. Hosté rezignovali a navíc z důvodu zranění dohrávali pouze v 9 hráčkách. V 70´ Adriana rychle rozehrála trestňák na Evu, ta zpětnou přihrávkou našla Sabinu a skóre se opět měnilo-7:0. V 72´ předvedla až z obrany své sólo Sára Bednářová, prokličkovala se až k bráně hostů, kde přesnou přihrávkou našla „magnet na míč“ Sabinu-8:0, která v 78´střelou ze 20 m uzavřela skóre prvního podzimního mistráku-9:0. Děvčata na úvod sezóny předvedla proti zkušenému soupeři i přes nepřízeň počasí a spoustu vynucených absencí velmi kvalitní výkon. V sobotu zajížníme na půdu vítěze KP do Březnice uhrát co nejlepší výsledek a doufejme, že těch omluvenek bude co nejméně.